اخبار سیاسی

خاتمه حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران

یک کارشناس بازار کار گفت: در حال حاضر این ابهام و عدم پاسخگویی در خصوص حق مسکن کارگران طی 5 ماه گذشته ادامه پیدا نموده و دولت حاضر به پاسخ گویی نیست.

3 آبان 1401

عیدی سال آینده کارمندان چقدر می گردد؟

به نظر می رسد رقم عیدی کارکنان به طور علی الحساب حدود یک میلیون و 675 هزار تومان است که البته این مبلغ مانند سال های گذشته ممکن است در کش و قوس بین دستگاه های اجرایی، دولت و مجلس تغییر کند.

21 مهر 1401

راهنمای بازدید از هرم جوزر در مصر

شما در سفر به جنوب قاهره مرکز مصر و به سمت شهر مدرن میت راهینا (Mit Rahina) سقاره (Saqqara) را مشاهده خواهید کرد که گورستان شهر باستانی ممفیس (Memphis) به شمار می رود. این مکان برای بیش از سه هزار محل دفن خانواده سلطنتی سلسله اول بوده و مساحتی بیش از 4 مایل مربع را در...

7 مهر 1401

حرکت نخستین قطار کانتینری از تهران به ترکیه

قطار کانتینری آزمایشی اعزامی قزاقستان به مقصد ترکیه و اروپا با ورود به کریدور شبکه سراسری ریلی ایران، طی مراسم رسمی امروز (29 خرداد) از ایستگاه راه آهن تهران راهی ترکیه شد.

29 تیر 1401

رئیسی: سیاست ما ارتباط با کشور های مستقل است

رئیسی در نشست خبری با رئیس جمهور ونزوئلا گفت: شروع رشد مالی در ونزوئلا به همه ثابت می نماید که مقاومت و ایستادگی جواب می دهد و دشمن را وادار به عقب نشینی می نماید.

26 تیر 1401

اجرای قانون سامانه پایانه های فروشگاهی متوقف می شود؟

به گزارش خبرنگاران، رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه تمام مراجع ذی صلاح کشور باید فراخوان سامانه پایانه های فروشگاهی را امضا کنند، گفت: هر کسی می خواهد در اجرای قانون شتاب ایجاد کند، قصد عدم اجرای آن را دارد.

24 تیر 1401

باقری: هر چقدر در مذاکرات جدی هستیم در عدم اعتماد به بیگانه مصممیم

مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران گفت که دیگر کشور های تحت تحریم هم در پی دریافت دانش خنثی سازی تحریم از ایران هستند.

12 تیر 1401

اولین ملاقات گروندبرگ با رئیس شورای ریاستی یمن

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، برای اولین بار با رئیس شورای ریاستی این کشور در ریاض ملاقات و مصاحبه کرد.

8 تیر 1401

گرانی 100درصدی اینترنت از کجا آب می خورد؟

قیمت بسته های اینترنت در سایت مخابرات از ابتدای سال 90 تا 100 درصد افزایش یافته است. اگرچه موضوع ابتدا با تکذیب مسئولین وزارت ارتباطات روبرو شد اما انتها محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات، افزایش تعرفه بسته های اینترنت ثابت...

4 تیر 1401

راه اندازی آزمایشگاه های مرجع برای یاری به دانش بنیان ها

معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت گفت: همه توجه ما این است که تسهیلاتی با بهره پایین از سوی بانک هایی که قرارداد با آن ها امضا شده است در اختیار شرکت ها قرار داده گردد.

25 خرداد 1401

مرکز مدیریت یکپارچه امنیت در وزارت ارتباطات ایجاد می شود

دکتر امیر محمدزاده لاجوردی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به برنامه های مدنظر برای ارتقای موضوع امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: اقدامی که پیگیر انجام آن هستیم، راه اندازی مرکز مدیریت یکپارچه امنیت در وزارت ارتباطات است.

24 خرداد 1401

پزشکان و وکلا در سال آینده باید از پایانه فروشگاهی استفاده نمایند، جریمه و لغو پروانه در انتظار متخلفان

مجلس مصوب کرد در سال آینده کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی و فروشندگان تجهیزات پزشکی دارای پروانه کار از وزارت بهداشت یا سازمان نظام پزشکی از پایانه فروشگاهی استفاده نمایند.

4 خرداد 1401

ضرورت حکمرانی مناسب دارایی های فیزیکی و اتخاذ سیاست های مناسب نگهداشت ، اهمیت توجه به چرخه عمر تجهیزات در کشور

رئیس هیات مدیره انجمن نگهداری و تعمیرات ایران با اشاره به شرایط فعلی کشور، اعمال تحریم ها و بالا رفتن قیمت قطعات یدکی بر ضرورت نگهداری صحیح و بهینه دارایی های فیزیکی و اهمیت چرخه عمر تجهیزات تاکید کرد و گفت: این موضوع مستلزم اتخاذ روش ها و سیاست های مناسب...

10 اردیبهشت 1401

اکتشاف معبد و تابوت های باستانی تازه در مصر

وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر از کشف مجموعه ای از آثار باستانی نو از جمله یک معبد باستانی در گورستان تاریخی سقاره اطلاع داد.

31 فروردین 1401

راه اندازی نگارخانه دانش آموزی در سطح کشور

تهران (پانا) - مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی وزارت آموزش و پرورش جزئیات برگزاری همایش مجازی کشوری گرامیداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی تربیتی را تشریح کرد.

27 فروردین 1401

پروژه توسعه شبکه فیبر نوری افتتاح شد

به گزارش خبرنگاران، پروژه توسعه شبکه فیبر نوری FTTx به وسیله وزیر ارتباطات به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

22 فروردین 1401

تور عمان ارزان: تأکید وزیر خارجه عمان بر ارتقای همکاری های دوجانبه با ایران در زمینه های مختلف

وزیر خارجه عمان در ملاقات امیرعبداللهیان با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های مالی و منابع انسانی ایران، بر ارتقای همکاری های دو جانبه و بهره گیری از ظرفیت های مالی منطقه تأکید کرد.

19 فروردین 1401

110 کارخانه فولاد خصوصی در آستانه تعطیلی ، 100 هزار نفر بیکار می شوند

به گزارش خبرنگاران، با روی کار آمدن دولت سیزدهم و گذشت چند ماه از فعالیت آن، تغییراتی در شیوه عرضه و قیمت گذاری فولاد به وجود آمد که با رویه پیشین متفاوت بود.

7 فروردین 1401

ورود نخستین گروه گردشگران خارجی به ایران پس از لغو ممنوعیت صدور ویزای توریستی

پس از لغو ممنوعیت صدور ویزای توریستی ایران برای گردشگران خارجی، نخستین گروه از گردشگران روسیه پنجشنبه شب وارد ایران شدند.

6 فروردین 1401

همه چیز در مورد امنیت پرواز

امنیت پروازبه مجموعه قوانین لازم برای اطمینان از ایمنی پرسنل پرواز و مسافران در حین پرواز، امنیت پرواز گفته می شود. کلیه مسافران و پرسنل موظفند قوانین تعیین شده را رعایت کنند تا با خیال راحت سفر را طی کنند. امنیت پرواز با قوانین بین المللی هواپیمایی...

5 فروردین 1401
تعداد: (502)