علم و تکنولوژی

پذیرش تحصیلی در دانشگاه های ونکوور کانادا

ونکوور کانادا یکی از بهترین شهر های جهان برای تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. براساس شاخص QS دانشگاه های ونکوور دارای رتبه های جهانی برتر در میان دانشگاه های ممتاز جهان از نظر استاندارد های زندگی دانشجویی می باشند.

18 دی 1399

بیست وهفتمین همایش ملی بیمه و توسعه از شنبه 22 آذرماه شروع می گردد

همایش ملی بیمه و توسعه که به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود، از شنبه 22 آذر تا چهارشنبه 26 آذر ماه 99 به صورت آنلاین برگزار می گردد.

14 دی 1399

روان شناسی رشد استارت آپ ها و شرکت های نوپا

جیمز کوریر (James Currier) یکی از برجسته ترین کارشناسان سیلیکون، ولی در حوزه رشد و تاثیرات شبکه است. او یک کارآفرین زنجیره ای (serial entrepreneur) است؛ کارآفرین زنجیره ای کسی است که در طول زندگی حرفه ای اش مشاغل مختلفی را راه اندازی و اداره نموده است.

13 دی 1399

آمریکا علیه چین تحریم های جدید وضع کرد

خبرنگاران : وزارت خارجه امریکا در وب سایت خود بیانیه ای با عنوان ایالات متحده تحریم هایی را علیه مقامات جمهوری خلق چین اعمال می کند منتشر کرد.

13 دی 1399

به وقت نیکوکاری با پرستاری از بیماران تنها

سرکشی، همراهی و همدلی با بیماران تنها، فلسفه تشکیل انجمن همراهان افتخاری بیماران تنها است.

10 دی 1399

پژوهشگر صنعت داروسازی: تحصیل در دانشگاه باید پژوهش محور باشد

دکتر ابراهیم نادرعلی به پتانسیل های بزرگ ایران در زمینه های مختلف اشاره نمود و گفت: باید سعی شود از این پتانسیل ها وظرفیت ها به درستی استفاده شود تا از علم برای فراوری محصول و خلق ثروت بهره برداری شود.

8 دی 1399

پوچ بازارِ توجه ، مایه حیاتی به نام توجه

امروزه عنصر کمیاب در اقتصاد رسانه، به جای اطلاعات، توجه مخاطب به رسانه است و در واقع توجه وجه رایج اقتصاد در رسانه تبدیل شده است.

27 آذر 1399

چین 2 برابر کل دنیا ایستگاه اینترنت نسل 5 دارد

گزارش ها حاکی است چین با ساخت تقریبا 700 هزار ایستگاه پایه شبکه نسل 5 که بیش از دو برابر کل ایستگاه های 5G نصب شده در جهان است، در صندلی برتر جهان واقع شده است.

25 آذر 1399

جذب 10 عضو هیات علمی جدید در فراخوان آبان و آذر

خبرنگاران/ایلام رئیس دانشگاه ایلام گفت: به منظور تحقق برنامه های دانشگاه، ارتقای کیفیت خدمات آموزشی و تکمیل کادر هیأت علمی، بر اساس فراخوان سال جاری 10 عضو هیأت علمی جذب خواهند شد.

24 آذر 1399

قیمت انواع لپ تاپ در 19 آبان 99

به گزارش خبرنگاران، قیمت ها در بازار لپ تاپ همچنان هیجانی است. قیمت انواع لپ تاپ از ابتدای سال با هر جهش ارزی صعود کرد و به سه برابر قیمت های ابتدای سال رسید.

19 آذر 1399

اپل همکاری با یکی بزرگترین تولیدکنندگانش را به حالت تعلیق درآورد

اپل پس از اینکه متوجه شده شرکت پگاترون قوانین کارگری را نقض می نماید، همکاری خود را با این شرکت به حالت تعلیق درآورده است. نقض این قوانین مشخصا مربوط به کارگران دانشجو است که برخلاف مقررات اپل، پگاترون به آن ها اجازه داده در شیفت های شب کار نمایند و اضافه...

18 آذر 1399

شرایط خانه نایب اسدالله اصفهان چگونه است؟

ایسنا/ بدنبال خبرهای منتشر شده، این سوال مطرح می گردد که شرایط خانه نایب اسدالله اصفهان چگونه است؟

17 آذر 1399

خبرنگاران صنعت، دانشگاه و دولت رویکرد جدیدی ارائه دهند

تهران-خبرنگاران- عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر معتقد است: برای گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه نیاز است سه ضلع دولت، صنایع و دانشگاه در رویکرد خود تغییرات اساسی ایجاد کنند.

13 آذر 1399

ماسک قاتل کرونا طراحی شد (

محققان دانشگاه ناتینگهام ترنت انگلیس در مطالعه اخیرشان از ماسک صورت جراحی پنج لایه ای خبر داده اند که درون آن مس تعبیه شده است که می تواند 90 درصد ذرات ویروس کرونا را از بین ببرد. به گفته آنها این ماسک ها تا کریسمس در دسترس پزشکان انگلیس قرار خواهند گرفت.

9 آذر 1399

ارائه 730 خدمت الکترونیک بر بستر مرکز ملی تبادل اطلاعات

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: اکنون بیش از 730 خدمت الکترونیک بر بستر مرکز ملی تبادل اطلاعات ارائه شده که به حذف استعلامات و تسریع امور کمک می کند.

8 آذر 1399

مزیت های خودکفایی در فراوری بنزین

خودکفایی در فراوری بنزین دو مزیت عمده به همراه دارد؛ ارزآوری به کشور و صرفه جویی ارزی حاصل از جلوگیری واردات.

4 آذر 1399

شناسایی 20 شرکت دانش بنیان برای ورود به بازار اوراسیا

از سوی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 20 شرکت با ظرفیت و توان وارد شدن به بازار اوراسیا انتخاب شدند.

3 آذر 1399

حبیبی عنوان کرد: طراحی سامانه استعلام الکترونیکی مدرک تحصیلی

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در دهمین گفت وگوی تخصصی وزیر آموزش وپرورش با مدیران کل و روسای ادارات فناوری استان ها، شهرستان ها و مناطق سراسر کشور به تبیین و تشریح فعالیت های دفتر فناوری اطلاعات پرداخت.

3 آذر 1399

ناقل عاقل یا قاتل نامرئی

این روزها گوشهایمان ناخواسته با واژه ای بسیار ناخوشایند همراه شده است. کرونا ویروس، همان مهمان ناخوانده و دست ساخته ای که یکی یا شاید هم جمعی از دانشمندان ناجوانمرد در گوشه ای از آزمایشگاهشان از گورستان ویروس های ماورایی متولد نموده اند.

1 آذر 1399

اولین تاکسی هوایی بهمن ماه در آسمان ایران

ستاد فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته چندی پیش از پرواز تاکسی های هوایی در آسمان ایران در مهرماه خبر داده بود اما اکنون با توضیح مزایای این پروژه، از تأخیر در پرواز خبر می دهد.

24 آبان 1399
تعداد: (243)