علم و تکنولوژی

اینترنت موبایل وصل شد

با گذشت 11 روز از ناآرامی های ایران، بالاخره اینترنت موبایل در حال وصل شدن است. روز 25 آذر 98 و پس از آغاز اعتراض ها به افزایش قیمت بنزین، شورای امنیت کشور تصمیم گرفت اینترنت سراسر کشور را قطع کند. به مرور از اوایل صبح شاهد قطع ارتباطات بودیم و تا ساعات پایانی...

24 دی 1398

امید: دانشجویان غیرشاغل علمی کاربردی یارانه مواد غذایی می گیرند

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: دانشجویان غیرشاغلی که در استان های محروم تحصیل می نمایند یارانه مواد غذایی دریافت می نمایند به طوری که به صورت ماهانه این یارانه برای آن ها در کارت های اعتباری شارژ می گردد.

23 دی 1398

ابداع حسگری برای نجات جان بچه ها جا مانده در خودرو

پژوهشگران کانادایی، نوعی حسگر کوچک ابداع کرده اند تا جان بچه ها و حیواناتی که در خودرو جا می مانند، نجات دهند.

13 دی 1398

فضای آموزشی باید مطالبه گر علم باشد

معاون فرهنگی وزارت ارشاد گفت: فضای آموزشی ما باید مطالبه گر علم باشد و باید به این مساله توجه ویژه داشت. ما باید در این عرصه کارهای جدی کنیم.

11 دی 1398

رونمایی از کتاب آثار برتر رقابت رؤیای کهکشانی من تا انتها سال

کتاب آثار برتر بخش داستان کوتاه علمی تخیلی سومین رقابت کشوری رؤیای کهکشانی من در دست چاپ است و تا انتها سال رونمایی خواهد شد.

9 دی 1398

فراخوان مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم در آبان ماه سال 98

سازمان وظیفه عمومی ناجا کلیه مشمولان دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم، دیپلم و زیردیپلم که برگ آماده به خدمت به تاریخ آبان ماه امسال دریافت نموده اند را به خدمت سربازی فراخواند.

5 دی 1398

فال روزانه 05، 08، 1398

فال روزانه یک شنبه 5 آبان 1398چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استتولدتان مبارک، خوب یا بد بودن سالی که در پیش روی شما است کاملاً بستگی به خودتان دارد و اگر رفتار خوبی در این سال در پیش بگیرید، این رفتار خوب بی پاسخ نخواهد ماند و نتیجه خوبی های خود...

30 آذر 1398

چین از جنگنده رادارگریز جدیدی رونمایی کرد

خبرنگاران: چین در شرایطی امروز سه شنبه در یک نمایشگاه هوایی از جنگنده رادارگریز جدیدی رونمایی نموده است که این اقدام ظاهرا نمایشی از قدرت چین در زمان سفر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به پکن به شمار می رود.

29 آذر 1398

فیلم بازی با خبرنگاران (19)

خبرنگاران: صنعت سینما بسیار گسترده، رنگارنگ، جذاب و پرطرفدار است. هر ساله تعداد زیادی فیلم و سریال در کشورهای مختلف جهان فراوری می گردد و مخاطبان بسیاری در این سیل عظیم فیلم ها سردرگم می شوند. کدام فیلم را ببینم؟، آیا این فیلم به دیدنش می ارزد؟، داستان...

23 آذر 1398

فعالیت 43 پارک علم و فناوری و 197 مرکز رشد در حوزه وزارت علوم

وزیر علوم گفت: در بخش صنعت و مسائل اجتماعی در سال های گذشته فعالیت های خوبی اجرا شده است که از جمله این کارها می توان به پارک های علم و فناوری اشاره نمود.

23 آذر 1398

تهیه داروی درمان سالک از درخت توس با فناوری نانو

محققان پیروز به ساخت داروی درمان سالک با فناوری نانو شدند که مواد اولیه آن را از درخت توستهیه کردند.

19 آذر 1398

300 هزار بیمار مصروع در کشور احتیاج به عمل جراحی دارند

به گزارش خبرنگاران، سید سهراب هاشمی فشارکی در آستانه برگزاری چهاردهمین کنگره بین المللی صرع اظهارداشت: برای اولین بار در ایران شاخه ILAE ایران عهده دار برگزاری این کنگره سالیانه شده است .شرح اینکه ILAE یک سازمان بین المللی است که اخیرا ایران به عضویت آن...

17 آذر 1398

آنالیز تخصصی انواع HDR های موجود ، از دالبی ویژن چه می دانید؟

HDR به اختلاف روشن ترین و تاریک ترین عناصر در تصویر گفته می گردد که این موضوع بین تصاویر تلویزیون های جدید با قابلیت HDR و دوربین ها متفاوت است.

13 آذر 1398

گزارش اقتصادی هوآوی برای سه ماهه سوم سال اقتصادی 2019 اعلام شد؛ هوآوی همچنان در حال رشد

گزارش اقتصادی سه ماهه سوم هوآوی در سال 2019 از بی اثر بودن محدودیت های دولت آمریکا و پایدار ماندن روند رشد هوآوی در بخش های متخلف حکایت می نماید. این آمار نشان می دهد هوآوی در این مدت، رشد 24 درصدی درآمد را تجربه نموده است.

13 آذر 1398

نسخه اندرویدی توییتر حالت تاریک سازگار با OLED را پشتیبانی می کند

توییتر در ماه مارس حالت تاریک و محبت آمیز OLED موسوم به چراغهای روشن را به نمایش گذاشت ، اما این فقط محدود به کاربران iOS بود. بیش از شش ماه بعد ، اکنون این حالت برای کاربران اندرویدی نیز فعال می شود.

12 آذر 1398

پرکلیک ترین و جذاب ترین عکس های خبری هفته را ببینید

در پهن دشت گیتی روزانه هزاران هزار اتفاق خوب، بد،جالب،متاثرکننده و… روی می دهد.

9 آذر 1398

گشودن گره بیکاری با دست معدن، 17 فرصت کاری به ازای هر شغل معدنی

به گزارش خبرنگاران از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران گفت: در تمام کشورهای معدن خیز جهان، این تنها نقش معدن در جی دی پی نیست که در تحلیل ها مورد ارزیابی قرار می گیرد. بخش معدن ازنظر اثرگذاری بر دیگر صنایع و بخش...

8 آذر 1398

دوره کودکی و بالای سن 60 سال؛ زمان طلایی برای شناسایی و درمان مشکل بینایی

به گفته معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور دوره کودکی و بالای سن 60 سال که دیابت و آب مروارید فرد را تهدید می نماید زمان طلایی برای شناسایی و درمان مشکل بینایی است.

7 آذر 1398

حجازی: هیچ یک از دانشجویان علم و صنعت مسموم نشده اند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: هیچ کدام از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت دچار بیماری یا مسمومیت نشده اند.

5 آذر 1398

مکان هایی که باید دید ، بهترین کشورها، شهرها و مناطق جهان برای بازدید در 2018

خبرنگاران : سیاره تنها (Lonely Planet) بزرگ ترین انتشارات کتاب راهنمای سفر در جهان است که از سال 1972 فعالیت می کند. سال 2011 این انتشارات 120 میلیون کتاب راهنمای سفر و سال 2014 حدود 11 میلیون اپلیکیشن سفر فروخت.

28 آبان 1398
تعداد: (108)