همه چیز در مورد امنیت پرواز

به گزارش مجله اندیشه، امنیت پرواز

به مجموعه قوانین لازم برای اطمینان از ایمنی پرسنل پرواز و مسافران در حین پرواز، امنیت پرواز گفته می شود. کلیه مسافران و پرسنل موظفند قوانین تعیین شده را رعایت کنند تا با خیال راحت سفر را طی کنند. امنیت پرواز با قوانین بین المللی هواپیمایی آغاز می شود و این قوانین جهانی هستند.

همه چیز در مورد امنیت پرواز

علاوه بر این قوانین، شرکت های هواپیمایی می توانند قوانین اضافی امنیت پرواز را با توجه به سیاست های پرواز خود تنظیم کنند. همچنین امنیت پرواز مطالعه و عملکرد مدیریت خطرات در هواپیما را نیز شامل می باشد.

این مورد شامل جلوگیری از حوادث هواپیمایی از طریق تحقیق، آموزش پرسنل سفر هوایی، مسافران و عموم مردم و همچنین طراحی زیرساخت های هواپیمایی است. صنعت هواپیمایی تحت نظارت قابل توجهی است.

امنیت پرواز و حمل و نقل هوایی بیشتر از آن که از اتفاق های ناخواسته محافظت شود، از مسافران هوایی، هواپیماها و زیرساخت ها در برابر آسیب عمدی یا اختلال در آن محافظت می کند.

نکات عکاسی در سفر | ایده هایی برای عکاسی بهتر در مسافرت

چرا امنیت پرواز بسیار مهم است؟

برای ایمن نگه داشتن مسافران و خدمه هنگام پرواز، امنیت پرواز همیشه حرف اول را می زند. امنیت پرواز از این جهت مهم است که هر عملیاتی از هواپیما با جان افراد درگیر است. امنیت باید اولویت اول یک شرکت هواپیمایی در تمام جنبه های حمل و نقل هوایی باشد.

گاها به دلیل مدیریت ضعیف ایمنی در هواپیما نه تنها خسارات مربوط به سقوط هواپیما بلکه از دست دادن جان انسانهای بسیار با ارزش رخ می دهد. در صنعت هواپیمایی، ایمنی موجودیت صنعت را تعیین می کند.

صنعت هواپیمایی یک کار پیچیده است و شامل مشارکت مردم در حوزه های بیش از یک حوزه است. از سازنده ، نگهداری، پشتیبانی زمینی، ATC، پرواز تا خدمه پرواز و حتی مسافران در پرواز ایمن تا فرود هر پرواز نقش دارند.

این امر از طریق یک شبکه پیچیده از رویه ها به دست می آید که از خطاها و حذفیات و همچنین فرایندهایی که برای گرفتن چنین انقطاعاتی در حال انجام است جلوگیری می کند. این ایمنی علاوه بر عملکرد ایمن هواپیما ایمنی و آسایش پرسنل در پشت صحنه را نیز شامل می شود.

چگونه در سفر خارجی نزدیک ترین ATM بیت کوین را پیدا کنیم؟

بهبود در امنیت پرواز

امنیت پرواز به طور مداوم در حال بهبود است. این امر با اشتراک دانش تولیدکنندگان، اپراتورها و تنظیم کنندگان امکان پذیر است. ایمنی حمل و نقل هوایی با رویکرد مشترک سازمانهایی که در طراحی و تولید هواپیما و تجهیزات آن مشارکت دارند، نظارت بر الزامات نظارتی، بهره برداری از هواپیما، کنترل ترافیک هوایی و زیرساختهای فرودگاه بهبود یافته است.

این رویکرد همکاری، موثرتر از اقدامات نظارتی به تنهایی است زیرا این امر به طور مداوم باعث افزایش امنیت پرواز در تمام جنبه های سیستم حمل و نقل هوایی جهانی می شود. شناسایی خطرات ایمنی و معرفی بهترین روش ها یک راه حل همه جانبه برای بهبود امنیت پرواز است.

چگونه با ارزهای دیجیتال سفر برویم؟

ملاحظات امنیت پرواز در طراحی هواپیما

امنیت پرواز در هنگام طراحی هواپیما بسیار مورد توجه است. هر سیستم هواپیمایی که برای عملکرد ایمن هواپیما حیاتی است، در برخی موارد دارای پشتیبان و بیش از یک پشتیبان است.

به عنوان مثال، یک هواپیمای مجهز به موتور دوقلو طوری طراحی شده است که حتی در صورت خرابی یک موتور نیز با خیال راحت، پرواز کرده و فرود می آید. هنگام طراحی یک هواپیما برای محافظت از خلبان در شرایط اضطراری فوق العاده جهت امنیت پرواز، محدودیت حفاظت اضافی نیز در نظر گرفته می شود.

هواپیماها برای اطمینان از مطابقت یا فراتر بودن از استانداردهای طراحی و الزامات صدور گواهینامه، به سختی از طریق تولید کنندگان آزمایش می شوند. جدای از تجهیزات و فناوری هواپیما، تولیدکنندگان عوامل انسانی را جهت امنیت پرواز در طراحی هواپیماهای تجاری مطالعه و به کار می گیرند.

فناوری های نو جهت امنیت پرواز

فناوری های نو امنیت پرواز از طریق تحقیق، توسعه و همکاری ایجاد شده است. این فن آوری های پیشرفته به بهبود ایمنی هواپیمایی و ارائه مزایای برجسته ایمنی جهت امنیت پرواز کمک کرده اند.

کابین خلبان شیشه ای، FLY-BY-WIRE، سیستم های هشدار اجتناب از زمین مانند سیستم هشدار مجاورت زمین نزدیکی پیشرفته (E-GPWS) و تجهیزات برش باد پیش بینی کننده نمونه های بسیار خوبی از چگونگی ایمن سازی فناوری هواپیمایی جهت امنیت پرواز از طریق هواپیما هستند. همچنین فناوری Cockpit Glass آگاهی بصری بهتری را برای خلبانان فراهم می کند.

استراتژی امنیت پرواز در هواپیما

از منظر فعالانه، بهترین استراتژی برای امنیت پرواز پیشگیری است که می تواند از طریق روش های مختلف محقق شود. یکی از این موارد شناسایی خطرات قبل از خطرپذیری است و بهترین ابزار برای این کار گزارش دهی است.

مدیریت ریسک در امنیت پرواز

بهبود امنیت پرواز با بازتاب مدیریت ریسک رخ می دهد. مدیریت ریسک شامل شناسایی مسائل قبل از اینکه به یک مسئله مهم تبدیل شوند، می باشد.

گزارش خطر در امنیت پرواز

ما در زندگی روزمره به طور مداوم با خطرات روبرو می شویم. ممکن است ای موارد شامل موتورسواری بدون کلاه ایمنی، رانندگی بدون کمربند ایمنی، نرده دستی آسیب دیده در خانه یا انحراف از چک لیست و SOP در محل کار باشد. گزارش به موقع این انحرافات می تواند زنجیره ای را شکسته و مانع از صدمه جدی یا تلفات جانی و افزایش امنیت شود.

راه حلهای اساسی برای افزایش امنیت پرواز

در حالی که مسافران هواپیمایی مجبورند با تغییرات مداوم در امنیت فرودگاه ، قوانین چمدان هواپیما و حتی در مواردی که پروازهای هواپیمایی ممنوع و محدود هستند ، مقابله کنند، پیشنهادات اساسی زیر برای افزایش امنیت پرواز بسیار کارساز است:

افزایش امنیت پرواز با پرواز در مسیرهای Nonstop

بیشتر تصادفات هواپیما در هنگام پرواز، صعود و فرود هواپیما اتفاق می افتد، بنابراین ساده ترین راه برای کاهش احتمال تصادف، تعداد دفعات پرواز کمتری است. اگر چاره امکان آن را دارید و اختلاف زیادی در قیمت وجود ندارد، پرواز بدون توقف نه تنها باعث می شود که در معرض حوادث کمتری قرار گیرید ، بلکه احتمالاً زمان سفرتان نیز کوتاهتر خواهد شد.

افزایش امنیت پرواز با هواپیماهای بزرگتر

در حال حاضر، هواپیماهایی با بیش از 30 جایگاه مسافر، همگی تحت سخت ترین مقررات طراحی بوده و گواهی شده اند. همچنین، در یک احتمال غیرمترقبه از تصادف جدی ، هواپیماهای بزرگتر فرصت بهتری برای بقای مسافران فراهم می کنند.

اگر لیست رویدادهای مرگبار مسافران خطوط هوایی. را براساس مدل هواپیما مرور کنید، خواهید دید که امنیت پرواز در مدل های بزرگتر هواپیما بسیار بیشتر است.

افزایش امنیت پرواز با جلسات ایمنی

اگرچه اطلاعات تکراری به نظر می رسند، بسته به هواپیمایی که با آن پرواز می کنید و در آن قرار دارید مکان های نزدیکترین خروج اضطراری ممکن است متفاوت باشد. توجه کامل به جلسات ایمنی مسافران یکی از مواردی است که به بهبود و افزایش ایمنی کمک می کند.

افزایش امنیت پرواز با سبک نگه داشتن مکان ذخیره بار بالای سر

مکان های ذخیره بار بالای سر ممکن است نتوانند اجسام بسیار سنگین را در هنگام تلاطم نگه دارند، بنابراین بهتر است حتی الامکان ان را سبک نگه دارید.

افزایش امنیت پرواز با بستن کمربند ایمنی

بستن کمربند هنگام نشستن، محافظت بیشتری را برای جلوگیری از آسیب دیدگی ناشی از تلاطم پرواز ایجاد می کند.

افزایش امنیت پرواز با گوش کردن به مهمانداران پرواز

دلیل اصلی حضور مهمانداران در هواپیما افزایش امنیت پرواز است، بنابراین اگر یکی از آنها از شما می خواهد کاری مانند بستن کمربند ایمنی و یا … را انجام دهید ، ابتدا این کار را انجام دهید و بعداً سوال کنید.

افزایش امنیت پرواز با حفظ تمرکز در موارد اضطراری

در مواردی که ممکن است در موقعیت اضطراری مانند تخلیه اضطراری پیشگیرانه قرار بگیرید، با تمرکز حواس به دستورالعمل های مهماندار هواپیما و خدمه پرواز را دنبال کنید و در اسرع وقت از هواپیما خارج شوید.

منبع: ژیوار
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2030

به "همه چیز در مورد امنیت پرواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز در مورد امنیت پرواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید