برترین دانشگاه های دانمارک برای تحصیل

به گزارش مجله اندیشه، برترین دانشگاه های دانمارک | Universities in Denmark

دوست دارید در یک کشور اروپایی با کیفیت بالای زندگی درس بخوانید؟ جایی سرسبز و تمیز که مثل سرزمین افسانه ها باشد؟ شاید هم دلتان بخواهد به جای اینکه راستا خانه تا دانشگاه را سوار اتوبوس شوید دوچرخه سواری کنید؟ اگر همه این چیزهایی که گفتیم باب میلتان است به تحصیل در دانمارک فکر کنید، کشوری که دروازه ای بین شمال و غرب اروپاست و با اینکه کشور کوچکی است اما یکی از برترین مقاصد جهان برای تحصیل است و 5 تا از دانشگاه هایش جزء 400 دانشگاه برتر جهان هستند. دانشجویان کشورهایی که در میان اتحادیه اروپا هستند می توانند در این کشور به طور رایگان تحصیل نمایند هر چند که هزینه تحصیل در آن نسبت به خیلی از شهرهای اروپایی چندان گران نیست. بیشتر دوره ها به خصوص در مقطع لیسانس به زبان دانمارکی تدریس می گردد و فقط تعداد کمی از رشته ها به زبان انگلیسی درس داده می شوند. در ادامه خبرنگاران را همراهی کنید تا تعدادی از برترین دانشگاه های دانمارک را معرفی کنیم.

برترین دانشگاه های دانمارک برای تحصیل

دانشگاه کوپنهاگ | University of Copenhagen

برترین دانشگاه ناحیه اسکاندیناوی با رتبه مشترک 73 جهانی مطمئنا هواداران زیادی دارد. این دانشگاه در سال 1479 افتتاح شده و قدیمی ترین دانشگاه دانمارک و بعد از دانشگاه اوپسالا سوئد قدیمی ترین دانشگاه اسکاندیناوی است. دانشگاه، 4 پردیس دارد که همه آن ها در شهر و یا اطراف کوپنهاگ هستند. بیشتر دانشکده های علوم و علوم پزشکی در پردیس شمال، بخشی از دانشکده های علوم، علوم پزشکی و علوم اجتماعی در پردیس شهر، دانشکده های علوم انسانی، حقوق، فقه و قسمتی از دانشکده علوم در پردیس جنوب و بخش هایی از دانشکده علوم و دانشکده علوم پزشکی هم در پردیس Frederiksberg قرار دارند. حدود 38 هزار نفر در این دانشگاه تحصیل می نمایند که 3600 نفر از آن ها خارجی اند و از دیگر کشورها به این دانشگاه آمده اند. بیشتر رشته ها به زبان دانمارکی تدریس می گردد هرچند که رشته هایی به زبان انگلیسی و آلمانی هم وجود دارند.

دانشگاه صنعتی دانمارک | Technical University of Denmark

فیزیکدان و شیمیدان معروف دانمارکی به نام هانس کریستین اورستد در سال 1829 اولین دانشگاه پلی تکنیک دانمارک را تاسیس کرد. امروز این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های مهندسی اروپاست و در رتبه بندی QS رتبه 116 جهانی را دارد. پردیس این دانشگاه در شهر Kongens Lyngby، حومه شمال کوپنهاگ، قرار گرفته است و در احاطه مناظری چشم نواز است. این دانشگاه حدود 10,600 نفر دانشجو دارد و در کنار فعالیت های علمی به تیم های ورزشی راگبی و والیبالش هم معروف است.

دانشگاه آرهوس | Aarhus University

دانشگاه آرهوس با رتبه 119 جهانی دومین دانشگاه دانمارک است. با اینکه این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه کوپنهاگ قدمت چندانی ندارد اما دومین دانشگاه قدیمی غیر فنی دانمارک است. دانشکاه آرهوس در سال 1928 تاسیس شده و از زمان افتتاح تا به حال بزرگ و بزرگ تر شده به طوری که امروز بزرگ ترین دانشگاه کشور است. حدود 44,500 نفر در این دانشگاه در رشته های مختلف و متنوع مشغول تحصیل هستند. مارگریت دوم، ملکه دانمارک یکی از معروف ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه است که در دهه 1960 در رشته علوم سیاسی تحصیلات خود را در این دانشگاه گذراند. این دانشگاه در شهر آرهوس (در فاصله حدود 200 کیلومتری کوپنهاگ) دومین شهر بزرگ دانمارک قرار گرفته است و پردیس اصلی آن در مرکز شهر است هر چند دانشگاه چندین پردیس و بخش کوچک تر هم دارد. در این دانشگاه می توانید در دانشکده های فلسفه، اقتصاد و حقوق، پزشکی، علوم انسانی، الهیات و … تحصیل کنید.

دانشگاه آلبورگ | Aalborg University

شهر آلبورگ چهارمین شهر بزرگ دانمارک است که در فاصله حدود 400 کیلومتری مرکز قرار گرفته است. در این شهر دانشگاه معروف آلبورگ هست که با رتبه 379 جهانی چهارمین دانشگاه برتر دانمارک به شمار می رود. این دانشگاه در سال 1974 تاسیس شده و 20,700 نفر دانشجو دارد. دانشگاه از سه پردیس مختلف تشکیل شده و پردیس اصلی اش در خود شهر آلبورگ قرار گرفته است اما دو پردیس دیگر در شهرهای اسبیرگ و کوپنهاگ هستند. این دانشگاه در 2007 به 4 دانشکده مختلف تقسیم شده است: علوم انسانی، علوم اجتماعی، مهندسی و علوم، و پزشکی. این دانشگاه در بین دانشجویان بین المللی خیلی معروف است و حدود 15 درصد دانشجویانش را خارجی ها تشکیل می دهند.

دانشگاه دانمارک جنوبی | University of Southern Denmark

پنجمین دانشگاه برتر کشور با رتبه 384 جهانی در سال 198 بعد از ادغام چند دانشگاه و مدرسه به وجود آمد. امروز این دانشگاه 7 پردیس مختلف در شهرهای ادنسه، کوپنهاگ، Slagelse، کولدینگ، اسبیرگ و سوندربورگ دارد. حدود 32 هزار نفر دانشجو در این دانشگاه تحصیل می نمایند که 15 درصد آن ها خارجی اند. این دانشگاه 5 دانشکده علوم انسانی، علوم، مهندسی، علوم اجتماعی و علوم بهداشتی به همراه 11 مرکز تحقیقاتی و کتابخانه دارد.

دانشگاه روسکیلده | Roskilde University

این دانشگاه دولتی در سال 1972 در شهر روسکیلده (30 کیلومتری غرب کوپنهاگ) ساخته شده و در رشته های مختلف علوم اجتماعی، علوم انسانی و علوم طبیعی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تحصیل کنید.

دانشگاه آی تی کوپنهاگ | IT University of Copenhagen

این دانشگاه در سال 1999 در شهر کوپنهاگ تاسیس شد و همانطور که از نامش علوم است فقط یک دانشکده فن آوری اطلاعات دارد. در این دانشگاه می توانید در رشته هایی مثل مهندسی نرم افزار، آی تی و … تحصیل کنید.

کالج دانشگاه متروپولیتن | Metropolitan University College in

این دانشگاه در سال 2008 با ترکیب دو مرکز آموزشی در شهر کوپنهاگ شکل گرفت. دانشگاه دو دانشکده مختلف دارد و همه رشته های آن به جز رشته تغذیه و سلامتی جهانی به زبان دانمارکی تدریس می گردد. در این دانشگاه حدود 9 هزار نفر تحصیل می نمایند که تعدادی از آن ها هم دانشجوهای بین المللی هستند.

منبع: topuniversities.com

منبع: الی گشت
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2024

به "برترین دانشگاه های دانمارک برای تحصیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین دانشگاه های دانمارک برای تحصیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید