مقالات گردشگری

کوشش وزارت نفت برای خروج اشیاء تاریخی حمام زیبا آبادان و انتقال به کرمان ، دادستانی آبادان حکم داد

جلوی خروج اشیای تاریخی موجود در حمام زیبا آبادان و انتقال به کرمان با اقدام اداره کل میراث فرهنگی خوزستان و اداره میراث فرهنگی آبادان و با حکم دادستانی گرفته شد.

27 مهر 1398

برای معرفی چهره زیبا استان کرمانشاه ایده های علاقه مندان را پذیرا هستیم

معاون گردشگری، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: برای کرمانشاه 2020 احتیاج به همراهی و همدلی همه هستیم و بخش خصوصی نقش به سزایی ایفا می نماید.

26 مهر 1398

تخت جمشید را با عینک های VR در نمایشگاه گردشگری ببینید

عینک های VR در دوازدهمین نمایشگاه بین اللملی گردشگری این امکان را می دهد که در تهران، تخت جمشید را قبل از ویرانی ببینید.

25 مهر 1398

قیمت بلیت قطار ها افزایش نیافته است

رسولی گفت: قیمت بلیت قطار ها افزایش نیافته و تمامی شرکت های حمل ونقل ریلی بر اساس سقف قانونی مشخص شد، بلیت می فروشند.

23 مهر 1398

مدیرعامل شرکت راه آهن: تنها 5 درصد قطارهای ایران پنج ستاره اند

معاون وزیر راه و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی شرح داد: در حال حاضر قطارها به سه دسته پنج ستاره، چهار ستاره و سه ستاره تقسیم بندی می شود که تنها پنج درصد قطارها پنج ستاره بوده و مابقی سه ستاره و چهار ستاره هستند.

23 مهر 1398

گردشگری اولویت نخست توسعه خلخال است

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، گردشگری را اولویت نخست توسعه خلخال در جنوب استان اردبیل دانست.

22 مهر 1398

برگزاری روز جهانی جهانگردی با حال و هوای محرم

روز جهانی جهانگردی که قرار است یک هفته در ایران برگزار گردد، به دلیل تقارن با ایام سوگواری محرم، قرار است حال و هوایی محرمی داشته باشد. این خبر پیرامون برگزاری روز جهانی جهانگردی در ایران نگارش شده است.

21 مهر 1398

بازتاب گسترده برکناری جان بولتون در رسانه های ترکیه

دولت ترکیه به مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید علاقه نداشت و او را یکی از مخالفین جدی منافع آنکارا می دانست.

19 مهر 1398

نمایش 300 شیء تاریخی اسپانیا در موزه ملی ایران

مدیر کل موزه ملی ایران اطلاع داد: با انتها کار ایران: مهد تمدن در موزه آلیکانته اسپانیا و بازگشت این آثار به ایران، 300 قلم شی منتخب از تاریخ سرزمین باستانی اسپانیا به تهران وارد شدند، تا یک هفته دیگر نمایش خود را در موزه ملی ایران شروع نمایند.

18 مهر 1398

نکات سفر به مادرید و آنچه گردشگران نباید انجام بدهند!

همواره قبل از سفر به شهر یا کشوری جدید به دنبال فهرستی از کارهای که باید آن جا انجام دهیم می رویم و لیست بلندبالایی را تهیه می کنیم. در حالی که فهرست کارهایی که نباید انجام دهیم هم به همان اندازه مهم است و این اطمینان را به شما می دهد که با چیزهای ناخوشایدنی...

18 مهر 1398

مهمترین و زیباترین دریاچه های ایران

گوشه و کنار کشورمان ایران، دریاچه های بسیار زیبا و شگفت انگیزی هستند که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

18 مهر 1398

گردشگری با نمایشگاه های این هفته، پیشنهاد ویژه؛نمایشگاه صنایع دستی در تهران

توریسم آنلاین : اگر قصد بازدید از نمایشگاهها را در روزهای تابستان دارید ،با مطالعه فهرست پیش رو می توانید برنامه ریزی کنید:

16 مهر 1398

طرح مرمت و احیای بازار فرش مشهد به شورای فنی میراث فرهنگی استان می رود

در جلسه ای با حضور مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی و شهردار منطقه ثامن مقرر شد طرح مرمت و احیای بازار فرش مشهد برای آنالیز و تصویب نهایی در شورای فنی میراث فرهنگی استان مطرح گردد.

15 مهر 1398

مدیرکل موقت آژانس: رابطه بین ایران و آژانس یک رابطه کاملاً پخته است

مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: رابطه بین ایران و آژانس یک رابطه کاملاً بالغ و پخته است و ما می توانیم در خصوص همه مسائل تبادل نظر کنیم.

14 مهر 1398

صدای احمد نور درآمد؛ بهترین سال فوتبالم بود

شجاع و نوراللهی توقع جایزه داشتند ایران ورزشی - مراسم برترین های لیگ هجدهم عصر شنبه در شرایطی برگزار گردید که مهمترین جوایز به اعضای خانواده پرسپولیس رسید.سرخ ها عناوین ویژه ای مثل بهترین مربی، بهترین تیم و مرد سال فوتبال ایران را صید کردند ضمن اینکه...

14 مهر 1398

نقش و صندلی بنیاد مستضعفان در محرومیت زدایی مهم و حائز اهمیت است

استاندار ایلام در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان کشور نقش این بنیاد را در محرومیت زدایی مناطق مختلف کشور مهم و حائز اهمیت خواند.

13 مهر 1398

سفر به شگفت انگیزترین مناظر دنیا

بسیاری از مناظر طبیعی هستند که شگفتی هر بیننده ای را بر می انگیزاند، اما 10 منظره در دنیا وجود دارد که از جهاتی با دیگر مکان ها متفاوت است و هر گردشگری را به خود جذب می کند.

13 مهر 1398

پربازدیدترین شهرهای دنیا معرفی شدند؛ کشورهای آسیایی در صدر است! ، تصاویر

تحقیقات نشان می دهند که از سال 2009 به بعد(10 سال گذشته تاکنون) تعداد سفرهای بین المللی به 200 شهر دنیا 76 درصد افزایش یافته است.

12 مهر 1398

نهایت کوشش دیپلماتیک ایران برای اجرایی شدن تعهدات برجامی اروپایی ها

یک عضو فراکسیون امید مجلس با تأکید بر اینکه اروپایی ها باید گام های عملی در راستای اجرای تعهدات برجامی خود بردارند، گفت: اروپایی ها باید از فرصت ایجاد شده به دنبال رایزنی ها برای اجرایی کردن تعهدات خود استفاده نمایند. ایران به هر میزانی که طرف های مقابل...

11 مهر 1398

حمایت از احداث هتل های 5ستاره در اردبیل

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: از احداث هتل های پنج ستاره در این استان قویا حمایت می گردد.

10 مهر 1398
تعداد: (85)