طراحی گرافیکی و چاپ

نبرد سوپرکامپیوتر و تحلیلگران بازار سهام

در ماه های اخیر بورس و بازار سهام مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار گرفته، البته شرایط بازار در تمام کشورها مناسب نیست و مانند همیشه نوسانات شدیدی دارد، نوساناتی که شاید هوش مصنوعی در پیش بینی آن ها پیروز باشد. به تازگی یک نرم افزار مبتنی...

4 مرداد 1399

واکنش روسیه به تمایل اوکراین برای ایجاد پایگاه ناتو در دریای آزوف

مقام دومای روسیه پیشنهاد ایجاد پایگاه دریایی-نظامی ناتو در جنوب شرقی اوکراین را نشانه شیوع ناسیونالیسم ملی در کی یف نامید که با وجود اعتراف اروپایی ها به اهداف صلح جویانه روسیه، هنوز در فکر اقدامات تحریک آمیز هستند.

28 اردیبهشت 1399

تنفر پسر وودی آلن از پدر و خاطراتش

رونان فارو فرزند وودی آلن و دارنده جایزه پولیتزر ارتباط خود را با انتشارات هاچت به دلیل انتشار بدون بازبینی کتاب خاطرات پدرش وودی آلن قطع کرد. وی گزارشی از تجاوز های جنسی پدرش منتشر نموده است.

5 اردیبهشت 1399

هشدار صریح واشنگتن به آنکارا، سخنان اردوغان پیامد خواهد داشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از حریت، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا با تایید این مطلب گفت : سخنان رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه، در خصوص امکان اخراج سفیر آمریکا از آنکارا، دارای تبعاتی خواهد بود.

17 فروردین 1399

گزارش جالب المیادین درآستانه انتخابات، از اهتزاز پرچم ایران در سراسر تهران

یک شبکه خبری لبنانی که بعد از تحولات سالروز انقلاب اسلامی در حال پوشش اخبار انتخابات مجلس است، در گزارشی به پرچم ایران و نصب تعداد زیادی از آن در سراسر پایتخت پرداخت.

15 فروردین 1399

غلامحسین ساعدی؛ طبیبی که با روح ادبیات ما آشنا بود

دیروز، 24 دی سال روز تولد غلامحسین ساعدی بود؛ مردی که با آن سبیل های پرپشت بر چهره ای غم زده و دستی که به پیشانی ستون نموده، می شناسیمش. نویسنده ، نمایشنامه نویس، روزنامه نگار و البته پزشکی که زندگی اش را شاید همین پرتره معروف به خوبی تصویر می نماید. کتاب...

12 اسفند 1398

چین: رسانه هایی که تبعیض نژادی را گسترش می دهند باید بهایش را بپردازند

به دنبال تصمیم پکن برای لغو مجوز فعالیت سه خبرنگار نشریه وال استریت ژورنال، سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز (پنج شنبه) گفت، رسانه هایی که تبعیض نژادی را گسترش می دهند و وجهه چین را لکه دار می نمایند باید بهای کار خود را بپردازند.

8 اسفند 1398

رونمایی از کتاب عکس ایران در نمایشگاه کتاب چین

مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران که به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران در بیست و دومین دوره نمایشگاه کتاب چین شرکت و از کتاب عکس ایران رونمایی کرد.

7 بهمن 1398

ابداع حسگری برای نجات جان بچه ها جا مانده در خودرو

پژوهشگران کانادایی، نوعی حسگر کوچک ابداع کرده اند تا جان بچه ها و حیواناتی که در خودرو جا می مانند، نجات دهند.

13 دی 1398

رونمایی از کتاب آثار برتر رقابت رؤیای کهکشانی من تا انتها سال

کتاب آثار برتر بخش داستان کوتاه علمی تخیلی سومین رقابت کشوری رؤیای کهکشانی من در دست چاپ است و تا انتها سال رونمایی خواهد شد.

9 دی 1398