کتاب

پیشنهادهای سینا دادخواه برای مطالعه نوروزی؛ از عصیان تا من دینامیتم

به گزارش خبرنگاران ، با رسیدن به روزهای تعطیلات نوروزی به مترجمان و نویسندگان خوب کشورمان رفتیم و از آن ها پرسیدیم چه کتاب هایی در سال 99 خوانده اند که مطالعه آن را به مخاطبان خبرگزاری کتاب پیشنهاد می دهند. آنچه در ادامه می خوانید گفت وگوی ما با سینا دادخواه،...

22 فروردین 1400

یک پیشگویی سینمایی، پیشنهادی برای دومین نوروز کرونایی خبرنگاران

در این روزگار غریب، بیش از همواره به هنر، به ادبیات و سینما نیازمندیم. آگاهی و التیام حاصل از کتاب ها و فیلم ها ما را در برابر این ویروس مجهزتر می نماید. از این منظر، فیلم شیوع انتخاب مناسبی ست.

21 فروردین 1400

افتتاح فاز اول پارک باغشمال خردادماه امسال

شهردار تبریز از تکمیل و افتتاح فاز اول پارک باغشمال، شامل کاربری های فرهنگی و فضای سبز، تا سرانجام خردادماه سال جاری اطلاع داد.

15 فروردین 1400

چه باشد آنچه خوانندش رسانه خبرنگاران

انتشار و ارسال اطلاعات و محتوا در فضای مجازی به قدری زیاد است که اگر در صدد ثبت تک تک این وقایع باشیم، شاید احتیاج به چند میلیون صفحه کتاب داشته باشیم.

14 فروردین 1400

وزیر ارشاد: تجریبات کرونایی شاعران، تبدیل به اثر هنری شد

تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجربه دوران کرونا را روزنه ارتباط با دنیا، دانست و می گوید باید تجربه شاعرانه کرونایی را با دنیا مبادله کرد، دردی که همه مردم دنیا با آن مرتبط بودند و همه شاعران دنیا با آن همراهی و هم آوایی کردند، راهی برای ارتباط...

9 فروردین 1400

انتشار تاریخ شعرای فارسی گوی بوسنی و هرزگوین

تاریخ شعرای فارسی گوی بوسنی و هرزگوین نوشته الویر موسیچ منتشر شد.

2 فروردین 1400

نحوه تکثیر و نگهداری گل قهر و آشتی در گلدان

گل قهر و آشتی یا گل حساس، به دو روش کاشت بذر و قلمه زدن تکثیر می گردد. خاک لومی حاصلخیزی، زهکش مناسب، محیط سایه آفتاب و دمای 21 تا 30 درجه سانتی گراد، از شرایط نگهداری گل قهر و آشتی در گلدان است. به دلیل حساس بودن برگ ها به تغییرات محیط، توصیه می...

15 اسفند 1399

وزیر فرهنگ: صدای این تجربه نو باشیم

تهران (پانا)-در آستانه برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی از همه برای مشارکت در این تجربه نو دعوت کرد.

2 اسفند 1399

فن خال با انتقاد از سولسشایر: منچستریونایتد را خدمتکار منچسترسیتی کردی!

سرمربی هلندی سابق شیاطین سرخ از سرمربی فعلی این تیم به شیوه ای عجیب انتقاد کرد.

8 بهمن 1399

روایت دعای باران پیامبر صلی الله علیه و آله و سلّم

دعای باران پیامبر (ص) در سال ششم هجری شهر مدینه را از خشکسالی و قحطی نجات داد و یکی از معجزات حضرت محمد (ص) است.

4 بهمن 1399

تعامل دانشگاه و صنعت در جهت جهش فراوری

دکتر رضا طالعی فر*؛ بطور کلی دانشگاه ها نیز مانند هر سازمان یا نهاد دیگری، می کوشند تا در محیط های به شدت پیچیده و پویای امروزی به بقا و رشد خود ادامه دهند نظر به چنین هدفی، آن ها می کوشند تا منابع راهبردی شان را توسعه دهند تا بتوانند به اهداف راهبردی خود...

4 بهمن 1399

هتل قفقاز اسپورت Qafqaz Sport Hotel، هتلی 5 ستاره در شهر قبله جمهوری آذربایجان

هتل قفقاز اسپورت (Qafqaz Sport) هتلی 5 ستاره در شهر قبله جمهوری آذربایجان است که با کمی فاصله از مرکز شهر قرار گرفته است.

18 دی 1399

خبرنگاران تا انتها این فصل تعطیل است منتشر شد

تهران- خبرنگاران- تا انتها این فصل تعطیل است نوشته مری داونینگ هان در گروه ادبیات وحشت رمان نوجوان نشر پیدایش با ترجمه الهه مرادی و میلاد بابانژاد منتشر شد.

12 دی 1399

اوباما اینگونه ترامپ را دست می اندازد

خبرنگاران : در خبرها اعلام شد که باراک اوباما و همسرش قرار است سریالی را درباره ترامپ بسازند؛ اما این سریال چه رویکرد و ساختاری را در دستور کار دارد؟

8 دی 1399

سومین جایزه ادبی استاد محمد قهرمان فراخوان داد

به گزارش خبرنگاران در خراسان رضوی، مرکز آثار مفاخر و اسناد دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری گروه زبان و ادبیات فارسی و با هدف گسترش و اعتلای زبان و ادب پارسی و به منظور پاسداشت یاد و خاطره پژوهشگر و شاعر برجسته و فرزانه خراسانی و رئیس اسبق کتابخانه دانشکده...

29 آذر 1399

کیومرث یزدانی، شاعر نوگرای اصفهانی درگذشت

به گزارش خبرنگاران کیومرث یزدانی از شاعران نوگرای اهل اصفهان بدرود حیات گفت.

7 آذر 1399

تعبیر خواب کوسه - کشتن کوسه در خواب چه مفهومی دارد؟

با تعبیر خواب کوسه، تعبیر خواب حمله کوسه، تعبیر خواب ترسیدن از کوسه و تعبیر خواب کشتن کوسه همراه مجله اینترنتی خبرنگاران باشید.

4 آذر 1399

حبیبی عنوان کرد: طراحی سامانه استعلام الکترونیکی مدرک تحصیلی

تهران (پانا) - مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در دهمین گفت وگوی تخصصی وزیر آموزش وپرورش با مدیران کل و روسای ادارات فناوری استان ها، شهرستان ها و مناطق سراسر کشور به تبیین و تشریح فعالیت های دفتر فناوری اطلاعات پرداخت.

3 آذر 1399

کانترپانچ: ترامپ رفتاری کاملا فاشیستی دارد

رفتار ترامپ درست یک رفتار فاشیستی ارزیابی می گردد و همین رفتار او باعث افزایش نگرانی نسبت به آینده جامعه آمریکایی شده است.

25 آبان 1399

هنر مردن آنالیز می گردد

نشست نقد کتاب هنر مردن نوشته پل موران با ترجمه اصغر نوری برگزار می گردد.

15 آبان 1399
تعداد: (68)