سلامتی و پزشکی

بنیاد برکت 2800 شغل در نهبندان ایجاد می نماید

قرارداد ایجاد 2800 شغل در شهرستان نهبندان میان بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری خراسان جنوبی، با حضور معاون اول رییس جمهور به امضا رسید.

25 آبان 1398

گردهمایی دانشمندان در حاشیه جایزه مصطفی (ص) ، هدف استپ بسترسازی و هدایت تعاملات فناورانه جهان اسلام است

دبیر اجرایی ششمین نشست استپ مهمترین هدف این نشست را بسترسازی و شکل گیری و هدایت تعاملات علمی و فناورانه مبتنی بر مسائل جهان اسلام دانست.

24 آبان 1398

کمبود برنامه توانبخشی قلب در نیمی از کشورهای جهان

گروهی از متخصصان کانادایی اظهار داشتند: تنها در نیمی از کشورهای جهان برنامه بازتوانی و توانبخشی قلب اجرا می شود.

22 آبان 1398

247 نفر از دانش آموزان کردستان از تحصیل بازمانده اند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل در کردستان را 247 نفر خاطرنشان کرد و گفت: تعدادی از این بچه ها ازدواج، 62 نفر دارای بیماری صعب العلاج، 80 نفر مسائل ذهنی و تعدادی نیز با مخالفت والدین از تحصیل بازمانده اند.

15 آبان 1398

هنگام زمین لرزه چه کنیم؟

با آگاهی و رعایت نکات ایمنی قبل و هنگام زلزله میتوانید جان خود و خانواده تان را از بزگترین بلای طبیعی نجات دهید.

15 آبان 1398

سیب؛ ضدسرطان، ضدبیماری های قلبی

فرادید| ضرب المثل معروفی وجود دارد که می گوید یک سیب در روز شما را از پزشک بی احتیاج می نماید و اکنون محققان دریافته اند که در پس این مثل حقیقتی نهفته است.

15 آبان 1398

ماشین های لباسشویی؛ پایگاهی برای باکتری های مقاوم

اگر چه ماشین های لباسشویی برای تمیز کردن البسه کثیف مورد استفاده قرار می گیرند، اما یک بررسی جدید نشان می دهد که این دستگاه ها پناهگاهی برای باکتری های مقاوم در برابر دارو هستند.

12 آبان 1398

موجودی فوتبال ایران را در دربی دیدیم، مشکل از سرمربیان نبود

بیژن ذوالفقارنسب در مصاحبه با خبرنگاران، در مورد برد یک بر صفر پرسپولیس مقابل استقلال تهران در هفته چهارم لیگ برتر گفت: واقعیت این است که فوتبال کم کیفیتی را از هر دو تیم دیدیم و نمی توان به دانش فنی استقلال و پرسپولیس در این بازی برای فوتبال باشگاهی...

6 آبان 1398

راه نجات آبخوان های البرز

خدیجه ستارزاده- البرز- خبرنگار:البرز در سال های طولانی گذشته در غفلت همگانی در برداشت و استفاده از آب های زیرزمینی به ویژه در بخش کشاورزی آسیب زیادی دیده و در چند سال اخیر با حاد شدن مشکل کم آبی توجه و اقدام به جلوگیری از هدررفت آب در دستور کار متولیان...

6 آبان 1398

جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره سوریه لغو شد

عدم حضور گیر پدرسون نماینده سازمان ملل در امور سوریه، این بار موجب لغو جلسه شورای امنیت سازمان ملل شد.

3 آبان 1398

پیام تبریک رئیس مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی به مناسبت روز خبرنگار

هم زمان با فرا رسیدن 17 مرداد روز خبرنگار، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در پیامی این روز را به خبرنگاران و اصحاب رسانه تبریک گفت.

3 آبان 1398

سامسونگ گلکسی A90، 5G در راه بازار

گلکسی A. 90، 5 G. با وزن 206 گرم و پشتیبانی از سیستم سامسونگ دکس برای اتصال به کامپیوتر در دو رنگ سفید و مشکی روانه بازار خواهد شد.

2 آبان 1398

سودای تجارت بعضی مدارس به بهانه کنکور

یک روانشناس گفت: در حال حاضر مدارس تجارت خوبی در مورد کنکور دارند که فنی و حرفه ای ها قادر به رقابت با آن و جذب دانش آموز نیستند.

2 آبان 1398

کلید رمز مبارزه پیروز با فساد شفافیت در همه عرصه ها است

یک وکیل دادگستری اولین کلید رمز مبارزه پیروز با فساد را شفافیت در همه عرصه ها دانست و گفت: پاسخگویی در کلیه سطوح و استقرار یک ساز و کار مستقل به منظور نظارت و تضمین اجرای موازین ضدفساد در جامعه از دیگر موارد این مبارزه است.

1 آبان 1398

مری وُلستون کرافت؛ زنی که یک قرن از زمان خودش جلوتر بود

وب سایت فرادید: مری وُلستون کرافت را نخستین فمینیست انگلستان خوانده اند. او حداقل یک قرن از زمان خودش جلوتر بود هر چند که نقش او در احقاق حقوق زنان تا 1960 در سطح وسیع به رسمیت شناخته نشده بود.

27 مهر 1398

کوشش وزارت نفت برای خروج اشیاء تاریخی حمام زیبا آبادان و انتقال به کرمان ، دادستانی آبادان حکم داد

جلوی خروج اشیای تاریخی موجود در حمام زیبا آبادان و انتقال به کرمان با اقدام اداره کل میراث فرهنگی خوزستان و اداره میراث فرهنگی آبادان و با حکم دادستانی گرفته شد.

27 مهر 1398

اسناد ماجرای مبهم واگذاری اردوگاه باهنر، بن بست اقتصادی آموزش و پرورش و تاراج اموال!

حل مسائل اقتصادی آموزش و پرورش با گروکشی اموال آن به ویژه اردوگاه شهید باهنر به کلاف سردرگمی در انبوه مسائل این وزارتخانه تبدیل شده است.

25 مهر 1398

جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور در علوم پزشکی شهیدبهشتی اعلام شد

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ضمن تبریک به نودانشجویانی که در آزمون سراسری سال تحصیلی 99-98 به خانواده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پیوسته اند، در اطلاعیه ای نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان را اعلام کرد.

24 مهر 1398

خودت را همان طور که هستی دوست داشته باش

خبرنگاران: همواره خیلی زود به دیگران علاقمند می شویم، ولی فراموش می کنیم ابتدا باید خودمان را دوست داشته باشیم. هر نقطه ضعفی داشته باشید؛ باید خودتان را همان طور که هستید بپذیرید. این مسئله برای شادی و موفقیت در زندگی بسیار اهمیت دارد. توجه کنید که شما...

23 مهر 1398

حامد تاب حذف شد

حامد تاب با شکست در گروه شانس مجدد رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از دور مسابقات کنار رفت.

23 مهر 1398
تعداد: (58)