اخبار صنعت

تعامل دانشگاه و صنعت در جهت جهش فراوری

دکتر رضا طالعی فر*؛ بطور کلی دانشگاه ها نیز مانند هر سازمان یا نهاد دیگری، می کوشند تا در محیط های به شدت پیچیده و پویای امروزی به بقا و رشد خود ادامه دهند نظر به چنین هدفی، آن ها می کوشند تا منابع راهبردی شان را توسعه دهند تا بتوانند به اهداف راهبردی خود...

4 بهمن 1399

چرا مالیات 280 هزار کارمند تهرانی در همین استان هزینه نمی گردد؟

شهر: در بخش مالیات بر درآمد که مربوط به فعالیت حقیقی های اقتصاد ایران است مجموع مالیات پیش بینی شده یعنی بیش از 49 هزار میلیارد تومان است که نسبت به مالیات بر درآمد سال جاری، حدود 17 هزار میلیارد تومان افزایش داشته است.

2 بهمن 1399

بیست وهفتمین همایش ملی بیمه و توسعه از شنبه 22 آذرماه شروع می گردد

همایش ملی بیمه و توسعه که به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود، از شنبه 22 آذر تا چهارشنبه 26 آذر ماه 99 به صورت آنلاین برگزار می گردد.

14 دی 1399

روان شناسی رشد استارت آپ ها و شرکت های نوپا

جیمز کوریر (James Currier) یکی از برجسته ترین کارشناسان سیلیکون، ولی در حوزه رشد و تاثیرات شبکه است. او یک کارآفرین زنجیره ای (serial entrepreneur) است؛ کارآفرین زنجیره ای کسی است که در طول زندگی حرفه ای اش مشاغل مختلفی را راه اندازی و اداره نموده است.

13 دی 1399

آیا سلولیت با کرم و روغن از بین می رود؟

سلولیت در واقع سلول های کلاژن بزرگ شده کروی شکل، بین پوست و ماهیچه است. به گزارش هاف پست، بیش از 90 درصد خانم ها سلولیت دارند. سلولیت هم نوعی چاقی نامتوازن محسوب می شود که علاوه بر خطراتی که برای سلامتی دارند، اعتماد به نفس را نیز پایین می آورند. سلولیت...

11 دی 1399

برنامه دیدارها و اسامی داوران هفته پنجم لیگ برتر فوتبال اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، هفته پنجم از بیستمین دوره رقابت های فوتبال لیگ برتر روزهای ابتدایی هفته پیش رو برگزار خواهد شد. به همین خاطر اسامی داوران و برنامه این رقابت ها اعلام شد.

10 دی 1399

خشونت های افراط گرایان در بورکینافاسو شدت گرفته است

حملات از سوی گروه های افراط گرای اسلامی در بسیاری از مناطق ساحل آفریقا مرتبط با القاعده و داعش باعث کشته شده هزاران تن در سال جاری میلادی شده است.

9 دی 1399

پژوهشگر صنعت داروسازی: تحصیل در دانشگاه باید پژوهش محور باشد

دکتر ابراهیم نادرعلی به پتانسیل های بزرگ ایران در زمینه های مختلف اشاره نمود و گفت: باید سعی شود از این پتانسیل ها وظرفیت ها به درستی استفاده شود تا از علم برای فراوری محصول و خلق ثروت بهره برداری شود.

8 دی 1399

وزارت نفت، ابلاغ اصلاحیه دستورعمل نحوه محاسبه تعدیل پیمان های صنعت نفت

خبرنگاران - اصلاحیه دستورعمل نحوه محاسبه تعدیل پیمان های صنعت نفت از سوی وزیر نفت ابلاغ شد.

3 دی 1399

خبرنگاران فراوری روزانه شیر در ابرکوه تا سرانجام سال جاری به 105 تن می رسد

یزد- خبرنگاران - مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه با اشاره به اینکه یک واحد پرورش گاوشیری با ظرفیت هزار راس از سوی بخش خصوصی در دست ساخت است ، گفت : با بهره برداری از این واحد تا خاتمه سال 99 ، فراوری روزانه شیر در این شهرستان با 30 تن افزایش به 105 تن می رسد.

28 آذر 1399

چین 2 برابر کل دنیا ایستگاه اینترنت نسل 5 دارد

گزارش ها حاکی است چین با ساخت تقریبا 700 هزار ایستگاه پایه شبکه نسل 5 که بیش از دو برابر کل ایستگاه های 5G نصب شده در جهان است، در صندلی برتر جهان واقع شده است.

25 آذر 1399

جذب 10 عضو هیات علمی جدید در فراخوان آبان و آذر

خبرنگاران/ایلام رئیس دانشگاه ایلام گفت: به منظور تحقق برنامه های دانشگاه، ارتقای کیفیت خدمات آموزشی و تکمیل کادر هیأت علمی، بر اساس فراخوان سال جاری 10 عضو هیأت علمی جذب خواهند شد.

24 آذر 1399

شرایط خانه نایب اسدالله اصفهان چگونه است؟

ایسنا/ بدنبال خبرهای منتشر شده، این سوال مطرح می گردد که شرایط خانه نایب اسدالله اصفهان چگونه است؟

17 آذر 1399

نخستین افزایش حقوق بازنشستگان کشوری پرداخت شد

تهران(پانا)- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید نخستین واریزی حقوق افزایش یافته بازنشستگان کشوری روز گذشته به حساب آنان واریز شد که میزان افزایش برای همسان سازی حقوق تا 90 درصد خالص دریافتی افراد شاغل مشابه بوده است.

16 آذر 1399

خبرنگاران صنعت، دانشگاه و دولت رویکرد جدیدی ارائه دهند

تهران-خبرنگاران- عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر معتقد است: برای گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه نیاز است سه ضلع دولت، صنایع و دانشگاه در رویکرد خود تغییرات اساسی ایجاد کنند.

13 آذر 1399

بورس، مقصد اصلی برای جذب سرمایه های مردم

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به اینکه اکنون بازارهای موازی جذابیتی برای سرمایه گذاری ندارند، بنابراین مقصد اصلی برای ورود سرمایه های مردم، بورس است و این بازار تا یک سال آینده به صورت پله ای و مرحله ای رو به افزایش و صعود است.

10 آذر 1399

امکان واردات کالا از محل ارز متقاضی فراهم شد

تهران (پانا) - وزیر صمت می گوید بر اساس مصوبه جدید دولت، همه گمرکات کشور موظف شدند از دوشنبه 12 آبان ماه به ترخیص کالاهای وارداتی از محل ارز متقاضی یا ارزهای صادراتی اقدام نمایند.

9 آذر 1399

ارائه 730 خدمت الکترونیک بر بستر مرکز ملی تبادل اطلاعات

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: اکنون بیش از 730 خدمت الکترونیک بر بستر مرکز ملی تبادل اطلاعات ارائه شده که به حذف استعلامات و تسریع امور کمک می کند.

8 آذر 1399

خبرنگاران کربلایی تپه سی چالدران مشخص عرصه و حریم شد

تهران- خبرنگاران- سرپرست هیئت باستان شناسی، گفت: پروژه تعیین عرصه و حریم کربلایی تپه سی چالدران با هدف جلوگیری از آسیب های بیشتر و ایجاد ضوابط به منظور تعیین تکلیف و حفاظت از تپه اجرا شد.

5 آذر 1399

مزیت های خودکفایی در فراوری بنزین

خودکفایی در فراوری بنزین دو مزیت عمده به همراه دارد؛ ارزآوری به کشور و صرفه جویی ارزی حاصل از جلوگیری واردات.

4 آذر 1399
تعداد: (228)