اخبار صنعت

خبرنگاران فرماندار آستارا: کارفرمایان با وام کمیته امداد برای مددجویان شغل ایجاد کنند

آستارا - خبرنگاران - فرماندار آستارا گفت: کمیته امداد به کارفرمایان در قبال اشتغالزایی برای مددجویان، تسهیلات کم بهره می پردازد و فعالان بخش خصوصی از این فرصت دولت، برای ایجاد شغل به خانوارهای تحت حمایت و رونق کسب و کار خود استفاده کنند.

22 مرداد 1399

تمرینات پارس جنوبی از سه شنبه از سر گرفته می گردد

تمرینات تیم فوتبال پارس جنوبی جم از روز سه شنبه شروع خواهد شد.

18 مرداد 1399

محدودیتی برای اجرای تورهای گردشگری وجود ندارد

معاون گردشگری کشورگفت: محدودیتی برای برنامه ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری توسط فعالان بخش خصوصی این حوزه وجود ندارد.

17 مرداد 1399

درخواست استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در بعضی شرکت های داخلی

عباس علی آبادی گفت: درخواست ما این است که بعضی از شرکت های داخلی که تا به امروز امکان استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را نداشتند، بتواند از این تسهیلات برای پیشبرد طرح ها و پروژه های خود استفاده نمایند.

16 مرداد 1399

خبرنگاران تاخیر در موالید کشور باید جبران گردد

تهران - خبرنگاران - عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: موضوع موالید و افزایش جمعیت با جوان ماندن جمعیت کشور و فراوری موالید امکان پذیر است و تاخیر در این زمینه باید جبران گردد.

15 مرداد 1399

نکاتی که فرد مبتلا به کرونا باید در خانه رعایت کند

ایرنا/ یک فوق تخصص ریه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به نکاتی که بیمار مبتلا به کرونا باید در خانه رعایت کند بر لزوم قرنطینه 2 تا سه هفته ای فرد بیمار تاکید نمود.

11 مرداد 1399

اسپانیا آماده میزبانی از گردشگران خارجی می گردد

به نقل از گاردین، پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا پس از لغو قرنطینه در این کشور به سبب شیوع ویروس کرونا، ضمن اعلام این که این کشور از ماه جولای برای ورود گردشگران خارجی بازگشایی خواهد شد و اطمینان داد دولت اسپانیا امنیت و سلامت گردشگران داخلی و خارجی را...

4 مرداد 1399

نبرد سوپرکامپیوتر و تحلیلگران بازار سهام

در ماه های اخیر بورس و بازار سهام مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار گرفته، البته شرایط بازار در تمام کشورها مناسب نیست و مانند همیشه نوسانات شدیدی دارد، نوساناتی که شاید هوش مصنوعی در پیش بینی آن ها پیروز باشد. به تازگی یک نرم افزار مبتنی...

4 مرداد 1399

چرخش در سیاست ترکیه مقابل ارمنستان و جمهوری آذربایجان

خبرنگاران، گروه بین الملل -آذر مهدوان: مناقشه بر سر منطقه قره باغ وارد مرحله حساسی شده است؛ اگر بگوییم دو کشور آذربایجان و ارمنستان در مرز جنگ قرارگرفته اند مبالغه نکرده ایم.

1 مرداد 1399

روایت شیرینه و معدن سنگ مرمریت

خبرنگاران/بوشهر قصّه معدن مرمریت از سال 97 آغاز شد، هنگامی که برای یک بهره بردار معدن مجوزی تحت عنوان معدن سنگ مرمریت دشتی صادر شد که پس از آن حفاظت محیط زیست پیگیری های حقوقی و اداری نسبت به فعالیت این معدن اعتراض کرد.

1 مرداد 1399

اقدام تازه آمریکا در عربستان یک دلیل مهم دارد

یک کارشناس مسائل بین الملل معتقد است که خروج پاتریوت های آمریکا از عربستان یک دلیل بسیار مهم دارد و انهم این است که واشنگتن در پی کاهش هزینه های نظامی است.

21 تیر 1399

تداوم تنش ترکیه با قبرس؛ آنکارا مجوز عبور هواپیمای باری را صادر نکرد

وزیر حمل و نقل قبرس از ممانعت مقامات هوانوردی ترکیه در عبور یک هواپیمای باری قبرسی از حریم هوایی ترکیه اطلاع داد.

20 تیر 1399

دانشگاه صنعتی شیراز بدون آزمون در مقطع ارشد دانشجو می پذیرد

دانشگاه صنعتی شیراز در مقطع کارشناسی ارشد برای سال سال تحصیلی 1400-1399 بدون آزمون دانشجو می پذیرد.

12 تیر 1399

خبرنگاران خرید کلزا در جنوب سیستان و بلوچستان از مرز 350 تن گذشت

زاهدان- خبرنگاران- رییس اداره غله وخدمات بازرگانی ایرانشهر گفت: یکهزار و 200 هکتار از زمین های کشاورزی جنوب سیستان و بلوچستان به کشت کلزا اختصاص دارد که تا کنون بیش از 450 تن از این محصول خریداری شده است.

9 تیر 1399

نخست وزیر عراق اسامی کابینه خود را منتشر کرد

بر اساس این فهرست، کابینه الکاظمی متشکل از 21 وزیر است که سهم شیعیان 11 وزارتخانه، اهل سنت 6، کرد ها 3 و اقلیت ها نیز یک وزارتخانه معین شده است.

9 تیر 1399

خبرنگاران مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان به حدود 54 هزار هکتار رسید

زاهدان- خبرنگاران- رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سطح مبارزه با ملخ صحرایی در این استان از پنجم آبان سال گذشته تا به امروز به 53 هزار و 285 هکتار رسیده است.

1 تیر 1399

یونان در صورت نبرد با ترکیه به خود آسیب می رساند

به گزارش خبرنگاران به نقل از حریت، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در مورد تنش های لفظی اخیر میان یونان با کشورش در مورد مناقشات دریائی گفت: به لحاظ محاسباتی درست نیست که یونان وارد جنگ با ترکیه گردد.

27 خرداد 1399

آنالیز خواص گیاه نیل

خبرنگاران/خراسان رضوی مهمترین استفاده از نیل در صنعت رنگرزی است که رنگ آن از ثبات بسیار بالایی برخوردار بوده و در رنگرزی پارچه و اشیاء کاربرد فراوان دارد.

26 خرداد 1399

همه چیز درباره خانه هوشمند در ایران

داشتن یک خانه هوشمند از آن دسته از مزیت هایی است که خیالتان را از هر بابتی راحت می نماید. دیگر نیازی نیست به دلیل روشن ماندن چراغ ها، اجاق گاز یا سایر دستگاه ها و لوازم خانه از نیمه راستا به خانه بازگردید. یک خانه هوشمند امکان مدیریت و نظارت روی لوازم خانه...

25 خرداد 1399

توجه به صادرات غیرنفتی؛ اولویت امسال دولت

معاون اول رئیس جمهور گفت: امسال به صادرات غیرنفتی بیشتر از هر زمانی نیاز داریم و اولویت اصلی دولت نیز توجه به صادرات غیرنفتی است.

24 خرداد 1399
تعداد: (178)