آخرین اخبار از بازگشایی مدارس

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران : مدارس به هیچ وجه به صورت اجباری بازگشایی نخواهد شد و اختیاری خواهد بود. در شهرهای زرد و آبی برای کلاس های اول و دوم، خانواده ها می توانند تصمیم بگیرند. اما حضور کادر مدرسه با خود مسئولین آموزش و پرورش است.

آخرین اخبار از بازگشایی مدارس

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر؛ علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با تصمیم گیری برای بازگشایی ها در مناطق کرونایی توضیحاتی ارائه داد.

وی در پایان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به تصمیمات و مصوبات جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: امروز شرایط کرونا در دنیا و به خصوص اروپا، یکی از موضوعات مورد بحث بود.

رئیسی با اشاره به افزایش موارد ابتلاء در اروپا که نگران کننده است، افزود: جهش ویروس بسیار مؤثر بوده و ما باید بیشتر مراقب باشیم.

وی به موارد دیگری از ویروس های جهش یافته در سایر کشورها اشاره کرد و گفت: از همین رو، ما پروازها را لغو کرده ایم.

رئیسی با اشاره به شرایط نزولی بیماری کرونا در کشور، افزود: شرایط استان مازندران خوب نیست و استان های گیلان و گلستان هم درگیر هستند.

وی ادامه داد: 23 شهر نارنجی داریم که این شهرها در استان های شمالی واقع شده اند. ضمن اینکه 163 شهر زرد و 252 شهر آبی داریم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: متأسفانه در چند روز گذشته در بعضی از نقاط کشور شاهد افزایش مسافرت ها بوده ایم و این هشدار جدی است که می تواند موج چهارم شکل بگیرد و موارد فوتی ها افزایش یابد.

رئیسی تاکید کرد: تجربه تلخ اردیبهشت و خرداد را داریم و اگر رعایت نکنیم، دوباره محدودیت ها باز خواهد گشت.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به یکی از مصوبات امروز اشاره کرد و گفت: مراسم بیست و دوم بهمن است که ستاد تصمیم گرفت امسال به صورت نمادین و راهپیمایی موتوری و خودرویی برگزار شود و کسی به صورت پیاده راهپیمایی نخواهد کرد.

وی در ارتباط با مدارس نیز افزود: مدارس به هیچ وجه به صورت اجباری بازگشایی نخواهد شد و اختیاری خواهد بود. در شهرهای زرد و آبی برای کلاس های اول و دوم، خانواده ها می توانند تصمیم بگیرند. اما حضور کادر مدرسه با خود مسئولین آموزش و پرورش است.

رئیسی با اشاره به ورود بیش از 30 هزار مسافر به جزیره قشم، گفت: این شرایط واقعاً نگران کننده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1467

به "آخرین اخبار از بازگشایی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار از بازگشایی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید