13 ترفند روانشناسی جالب که روی بیشتر مردم جواب می دهد!

به گزارش مجله اندیشه، ما برای ارتباط با اطرافیان و تاثیرگذاری بر افراد، علاوه بر مهارت های گفتاری به چند ترفند روانشناسی احتیاج داریم مثل لبخند زدن، سرتکان دادن و نگاه کردن به چشمان آنها.

13 ترفند روانشناسی جالب که روی بیشتر مردم جواب می دهد!

خبرنگاران | سرویس روانشناسی - هر انسان یک دنیا منحصر به فرد است، اما روانشناسان چشم انداز دقیقی برای آنالیز جزئیات دارند و می توانند الگوهای جدید رفتاری را کشف نمایند که ریشه در دوران کودکی دارد و می تواند برای همه پاسخگو باشد.

ما در خبرنگاران تصمیم گرفتیم 13 ترفند روانشناسی مفید را به اشتراک بگذاریم؛ شاید آنها به طور مثبت روی مهارت های ارتباطی شما تاثیر بگذارند و به نوعی زندگی شما را ساده تر نمایند.

ترفندهای موثر کشف علاقه یا عدم علاقه افراد

1- برای اینکه بفهمید که آیا فردی شما را دوست دارد، یک کلمه را انتخاب کنید و هربار که او از این کلمه یا عبارات مترادف آن استفاده کرد، سر تکان دهید و لبخند بزنید. در این ترفند روانشناسی، اگر او شما را دوست داشته باشد، هر زمانی که از آن کلمه استفاده می نماید به شما نگاه نموده و سرتکان می دهد.

2- اگر فکر می کنید فردی شما را دوست ندارد، یک ترفند روانشناسی این است که از او بپرسید آیا می توانم مداد یا اتوماتیک شما را قرض بگیرم؟ از یک طرف، مردم تمایل ندارند به کسانی که دوست ندارند یاری نمایند، اما از سوی دیگر، این یک مزیت کوچک است که او احتمالا نمی تواند به شما نه بگوید. در نهایت او به این نتیجه می رسد که شما چندان هم بد نیستید.

ترفند روانشناسی تاثیرگذاری و نفوذ در اطرافیان

3- اگر می خواهید از کسی درخواست یاری کنید، خواهش خود را با این کلمات آغاز کنید من به یاری شما احتیاج دارم .... مردم با این کلمات احساس گناه خواهند کرد و به همین دلیل آنها قادر نخواهد بود که درخواست شما را رد نمایند.

4- آیا شما می خواهید مردم حرف هایتان را جدی بگیرند؟ یک ترفند روانشناسی این است که هر بار که به آنها چیزی می گویید، بگویید که پدرتان این را به شما آموخته است. بیشتر مردم به توصیه های والدین اعتقاد دارند و آن را باور می نمایند.

5- اگر می خواهید مردم با شما موافق باشند، فقط کافی است هنگامی که صحبت می کنید، سر تکان دهید و ارتباط چشمی خود با آنها را حفظ کنید. سرتکان دادن به معنای این است که همه چیزهایی که من می گویم درست است. علاوه بر این، طبق الگوهای رفتارهای اجتماعی، مردم سر تکان دادن را دوست دارند.

6- اگر قصد دارید با کسی دست بدهید، مطمئن شوید دستانتان به اندازه کافی گرم هستند. دست های گرم یک فضای محبت آمیز را به وجود می آورند در حالی که دستهای سرد باعث ایجاد اثر معکوس می گردد.

7- آیا می خواهید بچه های شما کلم بروکلی بخورند؟ جلو بروید و از آنها بخواهید که دو یا پنج ساقه بروکلی بخورند به جای اینکه از آنها بخواهید اگر می خواهند بروکلی بخورند!

بنابراین در این ترفند روانشناسی، شما تصور ذهنی خود را ساخته اید و برای ناهار خود بروکلی را انتخاب نموده اید، اما آنها احساس می نمایند که واقعا خودشان این تصمیم را گرفته اند. شما می توانید از این ترفند قدیمی در شرایط مختلف بهره ببرید.

8- در هنگام صحبت با دوستتان هر چه که او گفته است را به خاطر سپرده و دوباره بازگو کنید. با این ترفند روانشناسی فردی که با شما صحبت می نماید ناخودآگاه احساس می نماید که شما یک مستمع واقعا عالی هستید. فقط بیش از حد چیزی را تکرار نکنید.

چند ترفند روانشناسی جالب و موثر

9- اگر شما احساس کردید که کسی دارد به شما نگاه می نماید، تنها کافی است خمیازه بکشید و به اطراف نگاه کنید. اگر کسی واقعا به شما نگاه کند، او نیز کم و بیش آغاز به خمیازه کشیدن خواهد نمود، زیرا خمیازه کشیدن بسیار مسری است.

10- ترفند روانشناسی برای تبدیل شدن به قهرمان نهایی سنگ، کاغذ، قیچی! برای برنده شدن در بازی سنگ، کاغذ، قیچی، قبل از بازی، از حریف خود یک سوال تصادفی بپرسید. اغلب اوقات دوستان شما سراسیمه قیچی را پرتاب می نمایند.

11- اگر یک آهنگ خاص در ذهن سر شما گیر نموده و همچنان تکرار می گردد و دوست دارید آن را فراموش کنید، یک ترفند روانشناسی این است که سعی کنید به انتها آهنگ فکر کنید. با توجه به اثر Zeigarnik، مغز ما تمایل به یاد آوری چیزهایی دارد که ناتمام مانده است. بنابراین اگر به انتها هر چیز آزار دهنده ای فکر کنید، می توانید آن را از سرتان خارج کنید.

12- آیا تا به حال آرزو نموده اید که در صبح مترو شلوغ نبود؟ در مکان های شلوغ درست در مقابل خود و در جهتی که در آن راه می روید، نگاه کنید. جمعیت تحت تاثیر نگاه شما قرار می گیرند و به معنای واقعی کلمه برای شما راه باز می نمایند.

شرح این ترفند روانشناسی بسیار آسان است: در مکان های شلوغ ما با نگاه کردن به چشم دیگران از طرز نگاه آن ها متوجه می شویم که از کدام جهت می خواهند بروند، در این صورت ما راه مخالف آن ها را پیش می گیریم تا دیگر به یکدیگر برخورد نکنیم!

13- به احتمال زیاد دوست شما در حمل وسایل یا جعبه ای که در دست دارید به شما یاری خواهد نمود، اجازه دهید چیزی بگویم، در حالی که او دارد وسایل تان را حمل می نماید با او صحبت کنید. بیشتریت مردم در این شرایط حتی متوجه نمی شوند که باید چیزی را تحویل دهند.

آشنایی با ترفندهای روانشناسی می تواند راهگشای شما در بسیاری از امور روزمره زندگی باشد. به عنوان مثال ترفند های روانشناسی فروش و بازاریابی امروزه از اصول مهم هر کسب و کاری است. شما چه ترفندهای جالب روانشناسی دیگری می شناسید و تجربه شما از انجام آن ها چیست؟ آیا خودتان تا به حال مغلوب چنین ترفندهایی از سوی دیگران شده اید؟

منبع: setare.com
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1502

به "13 ترفند روانشناسی جالب که روی بیشتر مردم جواب می دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 ترفند روانشناسی جالب که روی بیشتر مردم جواب می دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید