کدام پرستاران در اولویت استخدام قرار دارند؟

به گزارش مجله اندیشه، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: افرادی که با قراردادهای 89 روزه در بخش کرونا کار می کنند، در اولویت استخدام قرار می گیرند و امتیاز ویژه ای برای آنها در نظر می گیریم.

کدام پرستاران در اولویت استخدام قرار دارند؟

به گزارش مجله اندیشه به نقل رکنا، با شیوع ویروس کرونا در کشور، قراردادهای 89روزه ای با پرستاران بخش کرونا بسته شد. قراردادهایی که پرستاران بیکار مجبور به امضای آن شدند تا بتوانند حقوقی حتی برای کمتر از 3 ماه داشته باشند. از سوی دیگر برخی پرستاران با تشویقی های 16 تا 30 هزار تومانی برای یک ماه کار در بخش کرونایی روبرو شدند.

در این میان کامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت می گوید: در اسفندماه پارسال 10 هزار نیرو را به کار گرفتیم. همچنین از طریق آزمونی که در آبان سال گذشته برگزار شد، 2200 نفر را استخدام خواهیم کرد. البته از محل مجوزهای سابق نیز 3هزار نفر را استخدام می کنیم. حتی اگر حداقل نمره قابل قبول را کسب کرده باشند. بیش از 2هزار نفر از تعداد 3هزار نفر پرستار خواهند بود. افرادی که با قراردادهای 89روزه در بخش کرونا کار می کنند نیز در مرحله استخدام اولویت قرار می گیرند و امتیاز ویژه ای برای آنها در نظر می گیریم.

تقوی نژاد درباره تشویق های 16 تا 30 هزار تومانی گفت: ما نمی گوییم همه پرسنل بیمارستان باید تشویقی برابر بگیرند اما تشویقی های هزار تومانی هم نباید باشد. اعتباراتی که قرار گرفته مبتنی بر این بود که افرادی که به طور مستقیم در بخش های کرونا خدمت می کنند، در اولویت پرداخت تشویق قرار گیرند. رئیس جمهور هم تاکید داشت حدود 200میلیارد تومان به عنوان پاداش به پرسنل بخش کرونا پرداخت شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 978

به "کدام پرستاران در اولویت استخدام قرار دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام پرستاران در اولویت استخدام قرار دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید