مدیریت مطلوب بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران/خراسان جنوبی معاون هماهنگی امور مالی استاندار خراسان جنوبی گفت: بنا به تاکید استاندار، مهار بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در اولویت برنامه های استان واقع شده است و با اقدامات قابل تحسین اداره کل دامپزشکی استان، این موضوع به خوبی مدیریت شده است.

مدیریت مطلوب بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی

مشیرالحق عابدی، امروز شنبه 27 دی در نشست کارگروه تنظیم بازار استان خراسان جنوبی، به درگیری چند واحد مرغداری استان با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اشاره نمود و اضافه کرد: با برنامه ریزی هایی که صورت گرفت، گزارشات دو حوزه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد که در تهیه و توزیع مرغ گوشتی در استان مسئله ای نداریم.

به گزارش خبرنگاران، وی بیان نمود: به منظور افزایش سطح دسترسی و برطرف دغدغه مردم در حوزه توزیع تخم مرغ نیز مراکز توزیع عمده در مرکز استان به پنج واحد افزایش خواهد یافت و در مرکز هر شهرستان هم یک واحد توزیع عمده تخم مرغ پیش بینی می گردد تا در همه استان، فرآیند عرضه تخم مرغ تسهیل گردد.

معاون استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر دستور استاندار مبنی بر تامین احتیاج بازار برای روزهای پایانی سال و ایام نوروز گفت: پیش بینی های لازم برای این موضوع هم اجرا شده و طبق برنامه ریزی ها، جوجه ریزی در واحدهای مرغداری به گونه ای مدیریت می گردد که در روزهای پایانی سال و ایام نوروز، هیچ گونه کمبودی نداشته باشیم.

وی با اشاره به آمار ارائه شده از سوی جهاد کشاورزی گفت: در تامین مرغ و تخم مرغ، هیچ مسئله ای وجود ندارد و کمیته تخصصی ذیل ستاد به گونه ای برنامه ریزی می نمایند که در صورت بروز مشکل، احتیاج استان از دیگر مناطق تامین گردد.

عابدی اضافه کرد: تخم مرغ تولیدی باید با قیمت تعیین در اختیار مردم قرار گیرد و حوزه های متولی هم باید بر این موضوع نظارت داشته باشند.

وی به موضوع عرضه تخم مرغ های بسته بندی اشاره نمود که با برندهای خاص در بعضی فروشگاه های استان عرضه می گردد و گفت: این تخم مرغ ها به زودی در جلسه تنظیم بازار کشور، قیمت گذاری می شوند.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به آسیب وارده در اثر شیوع بیماری آنفلوآنزا به بعضی واحدهای مرغداری استان گفت: بنا به پیگیری های شخص استاندار و مکاتباتی که در این زمینه با وزارت جهاد کشاورزی و دیگر حوزه های متولی اجرا شده، موضوع حمایت از این واحدها در دستور کار است.

وی با اشاره به درخواست جهاد کشاورزی مبنی بر صادرات تخم مرغ مازاد استان اضافه کرد: در بحث توزیع همه اقلام، اولویت با برطرف احتیاج استان است.

عابدی توضیح داد: چنانچه بازار داخل استان اشباع گردد، تخم مرغ مازاد می تواند با مجوز دامپزشکی و هماهنگی با حوزه های متولی به دیگر مناطق ارسال گردد.

وی یادآور شد: هدف ستاد تنظیم بازار از ابتدای کار این بوده که بازار از کالاهای مورد احتیاج مردم اشباع گردد و آنچه برای ما مهم است، تهیه، تامین و توزیع کالاهای مورد احتیاج مردم است.

در این نشست که با حضور تمامی اعضا برگزار گردید، گزارش مبسوطی درخصوص اقدامات اجرا شده برای مهار بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و تامین مرغ و تخم مرغ مورد احتیاج استان ارائه شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1470

به "مدیریت مطلوب بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیریت مطلوب بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید