شروط وزارت بهداشت برای برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم، تصمیم گیری نهایی، شنبه در ستاد کرونا

به گزارش مجله اندیشه، رئیسی پیرامون شروط وزارت بهداشت برای برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم و تصمیم گیری نهایی در این خصوص شرح داد.

شروط وزارت بهداشت برای برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم، تصمیم گیری نهایی، شنبه در ستاد کرونا

به گزارش خبرنگار علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به حضوری شدن امتحانات پایه دوازدهم و نهم اظهار کرد: به طور کلی در زمینه بحث امتحانات جلسه ای کمیته تخصصی برگزار و در این زمینه بحث های مختلفی مطرح شد و نظرات مختلفی وجود داشت و دوستان هم از وزارت آموزش و پرورش در این کمیته حضور داشتند.

او اضافه کرد: اولین نکته ای که باید خیلی روی آن تاکید کنیم و از نظر آموزش و پرورش هم قطعی است و همه هم آن را در کمیته پذیرفتند، بحث حضوری بودن است، اینکه امتحان پایه نهم و دوازدهم به علت اینکه برای دانش آموزان سرنوشت ساز است، صرف نظر اینکه زمان کی باشد، باید حضوری برگزار گردد و امتحانات سایر پایه ها به صورت غیرحضوری برگزار می گردد.

رئیسی ادامه داد: استدلال آموزش و پرورش این بود که دانش آموز پایه دوازدهم در مدارس منطقه ها خودشان امتحان می دهند و احتیاج به جابجایی زیاد دانش آموز نیست و این افراد در منطقه خودشان امتحان می دهند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان نمود: در عین حال قرار است به گونه ای برنامه ریزی نمایند، آن روزی که در یک مدرسه امتحان برگزار می گردد. فقط پایه دوازدهمی ها در مدرسه حضور داشته باشند، در نهایت 25 تا 26 نفر امتحان خواهند داد، هر مدرسه حداقل 10 کلاس دارد و در این صورت در هر کلاس دو نفر امتحان می دهند و پنجره هم باز است و تهویه مناسب هم باشد و با ماسک بشینند و زمان امتحان هم دو ساعت تا دو ساعت و نیم است، بعلاوه می توان از فضای باز مدرسه هم استفاده کرد و از نظر خطر بیماری خیلی مسئله ای پیش نمی آید.

او بیان نمود: گرچه ما از نظر وزارت بهداشت با هرگونه تجمعی مخالف هستیم، اما به هر صورت چون دوستان اصرار داشتند که امتحانات دو پایه دوازدهم و نهم حضوری برگزار گردد اعلام کردیم که در برگزاری امتحانات باید تجمعی انجام نگردد، تعداد دانش آموزان در کلاس بسیار کم باشد، تهویه کلاس مناسب باشد یا در فضای باز باشد.

رئیسی گفت: نتیجه نهایی تصمیم برگزاری امتحانات در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین خواهد شد، بنابراین در زمینه امتحانات در کمیته تخصصی این موضوع با حضور همه اعضا اعم از آموزش و پرورش و وزارت کشور و... مطرح شد و اعلام کردند که نخست امتحانات این دو پایه حتما باید حضوری باشد، دوم اینکه امتحانات و کنکور سراسری فعلا در موعد مقرر برگزار شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان نمود: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی که اعلام خواهد شد، در هر مدرسه تعداد کمی دانش آموز برای امتحانات حضوری و حداکثر30 نفر با توجه به فضای باز و تعداد کلاس هایی مدرسه امتحان خواهند داد البته شنبه در ستاد ملی در این باره بحث و نتیجه نهایی اعلام می گردد.

او گفت: ممکن است در روز شنبه و در ستاد تصمیم جدیدی گرفته گردد، زیرا ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم نهایی را خواهد گرفت. ممکن است عده ای مجدد دوباره مخالفت نمایند و دوباره تصمیم را به کمیته تخصصی بازگردانند تا تصمیمات بازنگری گردد، اما فعلا تصمیم کمیته تخصصی این است و معمولا تصمیمات کمیته های تخصصی در ستاد اعلام و در آنجا تصمیم گیری نهایی انجام می گردد.

رئیسی گفت:شیوه نامه های امتحانات حضوری را از قبل ابلاغ نموده بودیم و مسئله ای در این زمینه نیست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1805

به "شروط وزارت بهداشت برای برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم، تصمیم گیری نهایی، شنبه در ستاد کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروط وزارت بهداشت برای برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم و دوازدهم، تصمیم گیری نهایی، شنبه در ستاد کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید