کمرئی: 98 درصد دانش آموزان کشور آموزش را تلویزیونی می بینند

به گزارش مجله اندیشه، تهران (پانا) - به گفته معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش روش مبتنی بر آموزش های تلویزیونی با فراگیری و پوشش 98 درصدی دانش آموزان هم اکنون در کشور اجرا می شود.

کمرئی: 98 درصد دانش آموزان کشور آموزش را تلویزیونی می بینند

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، علیرضا کمرئی با اشاره به روشهای پوشش دانش آموزان در بحث آموزش اضافه کرد: آموزش در بستر شاد، آموزشهای تلویزیونی و ارائه درسنامه سه روشی است که اکنون پیگیری می شود.

وی بیان نمود: در سیستم آموزشی سعی شده روشی به کار گرفته شود تا همه دانش آموزان کشور از آن بهره مند شوند و توفیق خوبی را آموزش و پرورش در این زمینه داشته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امروز تمام آموزش های دروس شاخه نظری در تمامی رشته ها در شبکه آموزش تدریس و ارائه می شود، اضافه کرد: از 85 عنوان، 83 درس درجدول پخش برنامه تلویزیون جای خود را باز کرده اند.

کمرئی ادامه داد: در روش آموزش های مجازی تاکید بر آموزش در بستر شاد است اما بهره گیری از سایر پیام رسان ها و روش های دیگر آموزش الکترونیکی محدود نشده است.

وی بیان نمود: برای اینکه تمام دانش آموزان در هر شرایطی از تحصیل بازنمانند و اطیمنان بخشی از نظر آموزش آنان وجود داشته باشد، توزیع درسنامه نیز پیگیری و ارزیابی مکرر می شود.

معاون متوسطه اظهار امیدواری کرد که با بازگشت به مدرسه، آموزش های حضوری از سر گرفته شود زیرا در آموزش حضوری اطمینان بیشتری از یادگیری وجود دارد.

وی با اشاره به اهمیت کیفیت آموزش گفت: در این روزها که کشور تحت تاثیر ویروس کروناست نباید اجازه داد که سیستم آموزشی و کیفیت آموزش آسیب ببیند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش جهت معارفه مدیر کل جدید آموزش و پرورش آذربایجان غربی به این استان سفرکرد؛ حضور در آیین تکریم و معارفه، گفت و گو با کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان و گفت و گو با مدیران مناطق 24 گانه آموزشی از برنامه ها سفر وی بود.

نظام آموزشی کشور از اسفند ماه سال 1398 دچار تحولی در نوع آموزش شده است که چرخش از آموزش حضوری به آموزش غیر حضوری فرایندی مهم در این راستا بوده است که تا کنون ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1368

به "کمرئی: 98 درصد دانش آموزان کشور آموزش را تلویزیونی می بینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمرئی: 98 درصد دانش آموزان کشور آموزش را تلویزیونی می بینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید