واگذاری 33هزار میلیارد تومان سهام در 6 ماه نخست امسال

به گزارش مجله اندیشه، تهران (پانا) - وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت در نیمه نخست امسال 33 هزار میلیارد تومان سهام واگذار و 90 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه و اوراق منتشر شده است.

واگذاری 33هزار میلیارد تومان سهام در 6 ماه نخست امسال

فرهاد دژپسند شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به حدس ها درخصوص کسری بودجه دولت در شش ماهه اول امسال به دلیل تحقق نیافتن پیش بینی در بعضی حوزه ها مانند نفت، گفت: بعضی نگرانی ها برای منتهی شدن کسری بودجه به افزایش مالیات ها یا استقراض دولت از بانک مرکزی وجود داشت که با تدابیر دولت در نیمه نخست امسال توانستیم بسته تحقق منابع را از محل فروش اوراق و واگذاری های سهام شرکت ها و دارایی های دولتی جبران کنیم.

وی با بیان اینکه دولت امسال از نظر درآمد ناشی از واگذاری ها عملکرد بسیار درخشانی داشته است، تاکید نمود: در همین مدت حدود 33 هزار میلیارد تومان واگذاری سهام اجرا شده که رقم قابل توجهی محسوب می گردد.

وی اضافه کرد: در خصوص اوراق نیز حدود 90 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه و اوراق منتشر شده و کوشش کردیم اگر هم کسری وجود دارد منتهی به افزایش تورم نگردد.

به گفته وزیر امور اقتصاد و دارایی، با وجود تمام سختی ها در 7 سال گذشته دولت از بانک مرکزی اسقراض نکرده و در امسال نیز برنامه ای برای این کار را ندارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1265

به "واگذاری 33هزار میلیارد تومان سهام در 6 ماه نخست امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری 33هزار میلیارد تومان سهام در 6 ماه نخست امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید