نیاز هلال احمر به منابع اعتباری جدید

به گزارش مجله اندیشه، تهران (پانا)-رئیس جمعیت هلال احمر گفت متاسفانه در زمینه تامین بودجه هلال ضعیف عمل شده و باید از منابع اعتباری جدید بهره مند شویم و منابع اعتباری قبلی در ماده 17 را نیز تصویب کنیم.

نیاز هلال احمر به منابع اعتباری جدید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر کریم همتی در این جلسه امروز 26 آبان به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور مدیران عامل استان ها برگزار گشت، از زحمات مدیران، کارکنان و امدادگران هلال احمر در ارائه خدمات آموزشی برای پیشگیری از بیماری کووید 19 تقدیر کرد و اضافه نمود: هر چند اجرای مانورهای ساعت صفر به دلیل شرایط و شیوع بیماری کرونا کمتر شده اما شاهد فعالیت خوب خانه های هلال در ارائه آموزش های همگانی و امدادرسانی در حوادث هستیم.

همتی ابراز امیدواری کرد که با همفکری و همراهی استانداران، خانه های هلال بیشتری مورد بهره برداری قرار گیرد تا منشاء اتفاقات خوبی در کشور باشد.

وی با اشاره به اولویت تشکیل خانه های هلال، بر کیفی سازی فعالیت های این خانه ها نیز تاکید کرد و اضافه نمود: باید شاخص هایی برای خانه های هلال تعریف شود تا به صورت ویژه در ارتقای کیفی و کمی آنها مورد ارزیابی قرار گیرد.

همتی با اشاره به تاکید رئیس جمهور برای شارژ و تجهیز خانه های هلال گفت: در بازدیدی که از استان ها داشتیم علاوه بر خریداری اقلام مورد نیاز، بعضی لوازم و تجهیزات مازاد در سازمان امداد و نجات نیز میان استان ها توزیع شد و تا حدودی کمبودها در این زمینه جبران شده است.

اعطای مجوز خرید اقلام ضروری به استان ها

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه نمود: تلاش ما این است که با توجه به ضرورت تمرکززدایی و با نظارت و هماهنگی دبیرکل جمعیت، مجوزی برای خرید اقلام ضروری به استان ها داده شود. در حال حاضر نیز از محل اعتبارات تخصیص یافته، اقلام 16 گانه خوبی خریداری شده و در اختیار استان ها قرار گرفته است، امیدواریم در ماه های آینده، با تخصیص 50 درصد اعتبار دوم، بتوانیم در زمان بحران با استرس کمتری خدمات رسانی کنیم.

اورهال 3 بالگرد امدادی هلال احمر

همتی با اشاره به اورهال کردن سه فروند بالگردهای هلال احمر و بازگشت آنها به چرخه عملیات گفت: تجهیز استان ها به بالگرد و بهره برداری از آشیانه پرواز این بالگردها، مرهون زحمات همکاران هلال احمری است که این اقدام، بازخورد خوبی میان مسئولان استانی و محلی داشته و جای تقدیر دارد.

لزوم استفاده بهینه از موقوفات به منظور ارتقای خدمات هلال

همتی به موضوع املاک و موقوفات در هلال احمر نیز اشاره کرد و گفت: این سرمایه عظیم در هلال احمر بدون استفاده مانده است و نیاز به رسیدگی دارد البته توجه به مباحث شرعی در موقوفات برای ما مهم و در اولویت است.

وی همچنین با تاکید بر استفاده بهینه از موقوفات هلال احمر گفت: صداقت در ارائه آمار و اطلاعات، بسیار مهم است. با وجود آمار و اطلاعات صحیح و بدون عظیمنمایی و اغراق، می توانیم قضاوت درستی از وضع موجود داشته و تلاش لازم را برای اصلاح امور انجام دهیم.

نیاز هلال احمر به منابع اعتباری جدید

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به بحث تامین بودجه هلال احمر گفت: متاسفانه در این زمینه ضعیف عمل شده و باید تلاش شود تا با توجه به شرایط هلال احمر از منابع اعتباری جدید بهره مند شویم و منابع اعتباری قبلی در ماده 17 را نیز تصویب کنیم. معاونت پارلمانی هلال احمر نیز باید تلاش بیشتری انجام دهد. این به عنوان یک تکلیف مد نظر ما واقع شده است چون یکی از اصلی ترین دغدغه های ما تغییراتی خواهد بود که در بندهای درآمدی بودجه اعمال خواهد شد و باید به عنوان اولویت پیگیری شود.

وی به اهمیت شفاف سازی در پرداخت ها و هزینه ها در هلال احمر تاکید کرد و گفت: هر گونه پرداخت از سوی مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت ها باید با نظارت و موافقت دبیرکل انجام شود.

ضرورت حفظ بی طرفی هلال احمر در انتخابات آینده

رئیس جمعیت همچنین بر ضرورت رعایت حفظ بی طرفی در انتخابات خرداد سال آینده تاکید کرد و گفت: هرکسی که این موضوع را نقض کند با ما همکاری نخواهد داشت.

همتی گفت: موضوع بیمه و استخدام امدادگر ان در هلال احمر نیز در حال پیگیری است اما این این فرایند زمانبر است.

وی در ادامه تاکید کرد: فعالیت در هلال احمر داوطلبانه است و افرادی که که علاقه مند هستند در این کار خیر و نیکو به مردم خدمت کنند می توانند در کنار ما باشند.

آذرماه؛ عملیاتی شدن طرح پیشگیری کرونا از درب منازل

همتی با بیان این که جایگاه هلال احمر با اجرای طرح سلامت و غربالگری و تب سنجی در بین مردم تثبیت شده است و باید آن را ارتقاء دهیم اضافه نمود: با امضای تفاهم نامه با وزارت بهداشت آموزش و پیشگیری از بیماری کرونا از درب منازل، محله ها از آذرماه عملیاتی می شود.

وی در پایان به انجام مانورهای امدادی برای حفظ آمادگی برای پاسخگویی به حوادث پیش رو در زمستان تاکید کرد.

لازم به ذکر است؛ در این جلسه رئیس سازمان جوانان، مدیرکل موقوفات و مسئول خانه های هلال گزارشی از چگونگی فعالیت های خود ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1353

به "نیاز هلال احمر به منابع اعتباری جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیاز هلال احمر به منابع اعتباری جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید