نصیرشلال: سنگین وزنان شانس مدال آوری بیشتری در المپیک دارند

به گزارش مجله اندیشه، سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: در اوزان 82 و 96 کیلوگرم شانس مدال داریم، در فوق سنگین کار سختی داریم و فکر می کنم با این که در اوزان المپیکی شرایط بسیار سختی است، اما شانس مدال آوری بیشتری در این اوزان داریم.

نصیرشلال: سنگین وزنان شانس مدال آوری بیشتری در المپیک دارند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، نواب نصیرشلال در مورد شرایط تیم ملی وزنه برداری در آستانه مسابقات دنیای و بازی های آسیایی هانگژو گفت: با 7 وزنه بردار مرد در این رقابت ها شرکت می کنیم. کوشش مان این است که برترین ها را بعد از مسابقات دنیای از فهرست 10 نفره انتخاب کنیم. به لحاظ شانس مدال بیشتر بچه ها شانس کسب مدال دارند اما روز مسابقه هم شرایط مهم است، به هر حال مسابقه سنگینی در دنیای داریم و باید برای کسب سهمیه المپیک کوشش می کنیم. سعی می کنیم با آمادگی راهی بازی های آسیایی شویم و در 4 وزنی که شرکت می کنیم بتوانیم 50 درصد تیم، مدال کسب کنیم. تمام نفرات در فهرست بلند بازی های آسیایی هستند و اگر احتیاج باشد فهرست 7 نفره را تغییر می دهیم.

وی در مورد اعلام فهرست 10 نفره برای حضور در مسابقات قهرمانی دنیا عنوان نمود: فهرست 10 نفره به مسابقات دنیای پیش تر اعلام کردیم که عبارتند از حسین سلطانی (81 کیلوگرم)، مصطفی جوادی (89 کیلوگرم)، محمد زارع و امیر حقوقی (96 کیلوگرم)، رسول معتمدی و رضا دهدار (102 کیلوگرم)، مهدی کرمی و پیمان جان (109 کیلوگرم) و علی داودی و آیت شریفی (109+ کیلوگرم).

نصیرشلال در مورد پیش بینی از رنگ مدال وزنه برداران ایران در بازی های آسیایی هانگژو، گفت: وعده دادن برای رنگ مدال دروغ است چرا که شرایط مسابقه غیرقابل پیش بینی بوده و اگر کسی رنگ مدال را عنوان کند در واقع کار دقیق نیست. مسابقه شرایط خاص خودش را از لحاظ روحیه ورزشکار، آمادگی ذهنی، وزن کم کردن و شرایط رقبا دارد و با این اوصاف پیش بینی ما حدودی است.

وی در ادامه گفت: در مسابقات دنیای و بازی های آسیایی هانگژو شانس مدال داریم، اما این که بخواهیم رنگ مدال را اعلام کنیم، امکان پذیر نیست. در 102 کیلوگرم رسول معتمدی با آسیب دیدگی که دارد در مسابقات حضور پیدا می نماید و شرایط خوبی ندارد. بقیه وزنه برداران در گروه A مسابقات هستند و شرایط خوبی دارند. در اوزان 82 و 96 کیلوگرم شانس مدال داریم، در فوق سنگین کار سختی داریم و فکر می کنم با این که در اوزان المپیکی شرایط بسیار سختی است اما شانس مدال آوری بیشتری در این اوزان داریم.

در ادامه کوروش باقری، مسئول فنی تیم ملی وزنه برداری بانوان گفت: وزنه برداری اولین مدال تاریخ در المپیک را دارد و انتظارات از این رشته به حق است. در بازی های آسیایی نا امید نیستیم و شانس کسب مدال داریم. وزنه برداری بانوان قبلاً در این رویداد حضور نداشته بنابراین یک میزان کار سخت است، اما با حمایت انوشیروانی و سلیمی، رئیس و نایب رئیس و بقیه عزیزان شرایط خوب است و با سه وزنه بردار به مسابقات بازی های آسیایی اعزام می شویم.

باقری با اشاره به اینکه حضور الهام حسینی و الهه رزاقی قطعی شده و بین فاطمه کشاورز و ریحانه کریمی نیز یک نفر انتخاب می گردد، گفت: در هر سه دسته بدون شانس نیستیم ولی واقعیت این است که شانس کمی داریم.

مسئول فنی تیم ملی وزنه برداری بانوان در مورد شانس مدال وزنه برداران در بازی های آسیایی، اظهار داشت: نصیر شلال فروردین آمد و روند رو به رشد رکوردها نشان می دهد حتی ما می توانیم به طلا امیدوار باشیم. اینکه گفته می گردد نصف وزنه برداران مدال می گیرند جرأت می خواهد در وانفسای بدون وزنه بردار بودن، قول مدال دادن سخت است اما با افزایش رکورد و کوشش نصیرشلال و همکارانش مدال طلا گرفته می گردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 شهریور 1402 بروزرسانی: 12 شهریور 1402 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2316

به "نصیرشلال: سنگین وزنان شانس مدال آوری بیشتری در المپیک دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصیرشلال: سنگین وزنان شانس مدال آوری بیشتری در المپیک دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید