زاد علی اصغر: حاضر بودیم حقوق نگیریم اما به توکیو برویم

به گزارش مجله اندیشه، بازیکن تیم ملی فوتبال نابینایان و کم بینایان گفت: برای حضور در پارالمپیک توکیو که حق مسلم بازیکنان فوتبال پنج نفره بود، حاضر شدیم حتی از حقوق ماهیانه خود نیز بگذریم اما متاسفانه زحمات بازیکنان نادیده گرفته شد.

زاد علی اصغر: حاضر بودیم حقوق نگیریم اما به توکیو برویم

بهزاد زاد علی اصغر در گفت وگو با خبرنگاران، پس از بی نتیجه بودن کوشش های کمیته ملی پارالمپیک برای حضور تیم فوتبال پنج نفره در پارالمپیک توکیو اظهار کرد: زمانی که با کسب سهمیه شرایط حضور تیم فوتبال پنج نفره در پارالمپیک توکیو فراهم شده بود، چرا مسئولان در شرایط کنونی باید به اما و اگرها اکتفا نمایند که با انصراف تیمی از بازی های پارالمپیک آیا شرایط حضور تیم فوتبال پنج نفره در پارالمپیک مهیا خواهد شد یا خیر؟ ما با دست خالی سهمیه توکیو را کسب کردیم اما به راحتی از دست دادیم.

وی گفت: به همراه 3 نفر از بازیکنان فوتبال نابینایان و کم بینایان و رییس فدراسیون با محمود خسروی وفا جلسه ای را برگزار کردیم و در این جلسه حتی به رییس کمیته ملی پارالمپیک این پیشنهاد را دادیم که حاضریم حقوق ماهیانه پارالمپیکی خود را دریافت نکنیم اما تیم را به توکیو اعزام نمایند. ما برای کسب سهمیه سختی های زیادی را متحمل شدیم به طوری که در مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند با بدترین شرایط از نظر تغذیه ای رقابت کردیم تا سهمیه را کسب کنیم. مسئولان کمیته ملی پارالمپیک کدام امکانات را برای ما فراهم کردند که انتظار قهرمانی را از ما در تایلند داشتند.

این بازیکن فوتبال نابینایان و کم بینایان با بیان این که در حق بازیکنان فوتبال پنج نفره ظلم شد، گفت: کمیته ملی پارالمپیک حق بازیکنان فوتبال پنج نفره را که همان حضور در توکیو بود، پایمال کردند و الان به اما و اگرها اکتفا کردند که شاید با لغو اعزام چین یا روسیه شرایط حضور تیم ما در توکیو فراهم گردد.

زاد علی اصغر گفت: کل جهان به فوتبال پنج نفره ایران دیدگاه مثبتی دارد اما کمیته ملی پارالمپیک ایران هنوز بازیکنان این تیم را باور ندارد. طی 10 سالی که این تیم راه اندازی شده است با حضور در دو پارالمپیک صندلی های خوبی را کسب نموده ایم اما کارشناسان کمیته هنوز به نتایج این تیم ایمان ندارند.

وی اظهار کرد: متاسفانه با احساسات بازیکنان فوتبال پنج نفره بازی و زحماتشان نادیده گرفته شد. من نمی دانم مسئولان کمیته ملی پارالمپیک چگونه جوابگوی بازیکنان خواهند بود.

این بازیکنان فوتبال نابینایان و کم بینایان توضیح داد: برای اعزام تیم به توکیو حتی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و رییس بهزیستی کل کشور حاضر شدند هزینه های تیم را پرداخت نمایند تا مسئله ای برای اعزام تیم فوتبال پنج نفره از نظر اعتباری وجود نداشته باشد. متاسفانه در جایی که حق با ما بود باید برای رفتن التماس می کردیم.

وی در سرانجام گفت: طی ایمیلی که رییس انجمن فوتبال پنج نفره جهان به سرمربی تیم فوتبال پنج نفره ایران زده بود پیش بینی حضور تیم ایران تا فینال پارالمپیک توکیو را داده بود، اما کارشناسان کمیته ملی پارالمپیک تیم ما را حتی در جمع 4 تیم برتر جهان نیز حساب نکردند و مانع اعزام این تیم به توکیو شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 798

به "زاد علی اصغر: حاضر بودیم حقوق نگیریم اما به توکیو برویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاد علی اصغر: حاضر بودیم حقوق نگیریم اما به توکیو برویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید