مروری بر بحران مدرنا، مرگ شهروندان ژاپنی در دست آنالیز قرار گرفته است

به گزارش مجله اندیشه، در پی انتشار اخباری مبنی بر مشاهده آلودگی در واکسن مدرنا، ژاپن استفاده از 1.6 میلیون دز از این واکسن را متوقف کرد؛ شرکت مدرنا هم در گزارشی تایید کرد مواردی از وجود ذرات خارجی در ویال های واکسن کووید 19 مشاهده شده است.

مروری بر بحران مدرنا، مرگ شهروندان ژاپنی در دست آنالیز قرار گرفته است

گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، در پی انتشار اخباری مبنی بر مشاهده آلودگی در واکسن مدرنا، ژاپن استفاده از 1.6 میلیون دز از این واکسن را متوقف کرد؛ شرکت مدرنا هم در گزارشی تایید کرد مواردی از وجود ذرات خارجی در ویال های واکسن کووید 19 مشاهده شده است؛ ماجرای آلودگی واکسن های آلوده مدرنا به همینجا ختم نشد و در روزهای بعد گزارش هایی از آلودگی ویال های واکسن در چندین منطقه از ژاپن به علاوه جان باختن تعدادی از افرادی که این واکسن ها را تزریق نموده بودند منتشر شده است که مقامات ژاپنی گفته اند در حال آنالیز ارتباط مرگ آن ها با تزریق واکسن های آلوده هستند. در این گزارش به مرور این موارد می پردازیم:

آلودگی در ویال های واکسن مدرنا عامل توقف تزریق

ژاپن تزریق 1.63 میلیون دز واکسن کروناویروس مدرنا را از پنج شنبه، یک هفته پس از دریافت گزارش هایی مبنی بر وجود آلودگی در بعضی از ویال های این واکسن متوقف کرد. مسئولان ژاپن و شرکت مدرنا اعلام نموده اند هیچ مسئله ای در رابطه با ایمنی یا کارآیی این واکسن ها مشخص نشده و تنها برای احتیاط تزریق این واکسن ها به حالت تعلیق درآمده است اما این اقدام باعث شده تا چندین شرکت ژاپنی واکسیناسیون کارکنان خود را که طبق برنامه ریزی برای امروز مشخص شده بود، لغو نمایند. علاوه بر این، وزارت بهداشت این کشور گفته مواد خارجی در بعضی از دزهای یک بچ (دسته) حدودا 560 هزار ویالی دیده شده است. کمپانی داروسازی تاکدا که توزیع این واکسن را در ژاپن برعهده دارد، گفته است که مدرنا به دلیل رعایت موارد احتیاطی، تزریق سه بچ از این واکسن ها را موقتا متوقف نموده است

مرگ دو شهروند ژاپنی پس از دریافت واکسن آلوده

وزارت بهداشت ژاپن روز شنبه اظهار داشت که دو نفر در پس از دریافت واکسن کووید 19 مدرنا جان خود را از دست داده اند؛ براساس اعلام این وزراتخانه، افراد جان باخته، دو مرد سی ساله بوده اند که پس از دریافت دز دوم واکسن خود در ماه جاری فوت نموده اند؛ مقامات ژاپنی طی مصاحبه هایی اظهار نموده اند، ارتباط مرگ این افراد با واکسن مدرنا در حال آنالیز است. به همین دلیل شبکه دولتی NHK ژاپن به نقل از منابع وزارت بهداشت گزارش داد، تصور می گردد، محموله واکسن مدرنا که در اسپانیا پر و بسته بندی شده حاوی آلاینده ذرات فلزی بوده است.

شناسایی محموله های نو از واکسن های آلوده مدرنا در ژاپن

براساس اعلام رسانه های ژاپنی، در یکی از مراکز عظیم واکسیناسیون در استان اوکیناوا وجود مواد آلوده در واکسن های کرونا شرکت مدرنا تایید شده که در پی آن تزریق واکسن به حالت تعلیق درآمده است. واکسن های موجود در اوکیناوا از محموله های مختلف مدرناست که توقف تزریق آنها از هفته گذشته در دستور کار نهاده شد؛ در گزارش رسانه های ژاپنی آمده است که ترکیب های سیاه رنگی در سرنگ و ویال های واکسن شناسایی شده و در سرنگ های پر شده از واکسن در مرکز واکسیناسیون اوکیناوا ذرات صورتی رنگی مشاهده شده است.

سومین مورد آلودگی در واکسن های مدرنا در ژاپن

در تازه ترین مورد شناسایی واکسن های کرونای آلوده در ژاپن یک گزارش مبنی بر مشاهده آلودگی در واکسن کرونای استان گونما در نزدیکی توکیو ثبت شد. یکی از مقامات استان گونما در رابطه با این آلودگی گفت: یک ماده ریز و سیاه در یک ویال واکسن Moderna Inc یافت شده که باعث شد تزریق با واکسن مدرنا متوقف گردد. مقامات استان گونما اظهار داشتند، سری واکسن آلوده شناسایی شده در این استان با واکسن هایی که قبلاً به دلیل آلودگی متوقف شده بودند فرق دارد.

وزارت بهداشت ژاپن: 11 نفر از دریافت نمایندگان واکسن مدرنا فوت نموده اند

سی ان بی سی نوشت: وزارت بهداشت ژاپن گفته است تا هشتم اوت (17 مرداد) 991 نفر از دریافت نمایندگان واکسن فایزر و 11 نفر از دریافت نمایندگان واکسن مدرنا فوت نموده اند؛ هنوز رابطه دلیل و معلولی بین تزریق واکسن و فوت این افراد پیدا نشده است و هیچ گونه اترباطی بین تزریق واکسن مدرنا و مرگ افراد تأیید یا تکذیب نشده؛ مقامات وازت بهداشت ژاپن گفته اند: ممکن است فقط یک رابطه زمانی بین واکسیناسیون و مرگ وجود داشته باشد و با توجه به چیزهای زیادی که وجود دارد اما ما هنوز درباره آنها نمی دانیم نمی توان نتیجه گیری قطعی کرد؛ شبکه دولتی NHK به نقل از منابع وزارت بهداشت هم گزارش داد، تصور می گردد آلاینده های موجود در بعضی از ویال های واکسن ذرات فلزی باشند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1815

به "مروری بر بحران مدرنا، مرگ شهروندان ژاپنی در دست آنالیز قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مروری بر بحران مدرنا، مرگ شهروندان ژاپنی در دست آنالیز قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید