شرکت منطقه آزاد ارس در نمایشگاه اینوتکس 2019

به گزارش مجله اندیشه، مدیر مرکز رشد واحد های فناور منطقه آزاد ارس گفت: شرکت های دانش بنیان و فن آور این منطقه در نمایشگاه INOTEX2019 تهران که در روز های 19 تا 22 خرداد در تهران برگزار می شود، حضور فعالی خواهند داشت.

شرکت منطقه آزاد ارس در نمایشگاه اینوتکس 2019

به گزارش خبرنگار پریسا بهلولی مدیر مرکز رشد واحد های فناور منطقه آزاد ارس در جمع خبرنگاران گفت: هدف ما در این نمایشگاه برقراری ارتباط مناسب بین فعالان این حوزه در کشور، معرفی منطقه آزاد ارس و مزایای آن به عنوان یک اکوسیستم صنعتی، فناوری و نوآوری کشور و گسترش تعاملات بین المللی در این حوزه است.

وی گفت: منطقه آزاد ارس و شرکت های صنعتی منطقه همچنین در اولین نمایشگاه تخصصی چالش ها و نیاز های صنایع و سازمان های استان که خردادماه امسال در تبریز برگزار می شود، حضور فعال خواهند داشت.

وی گفت: 10 شرکت صنعتی مستقر در منطقه آزاد ارس برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند و علاوه بر این شرکت ها، سازمان منطقه آزاد ارس نیز به صورت مجزا در نمایشگاه حضور خواهد داشت.

بهلولی در زمینه اهداف برگزاری و حضور در این نمایشگاه، عنوان کرد: هدف از حضور در این نمایشگاه که فناوران و اساتید دانشگاه بازدید کننده اصلی آن خواهند بود، کمک و هم فکری برای برطرف کردن نیاز ها و چالش های حوزه فناوری صنایع در آذربایجان شرقی است.

وی اضافه نمود: چالش های زیست محیطی، اصلاح فرآیند های تولیدی و افزایش بهره وری، طراحی و تولید محصولات با کاربری های جدید، نیاز های فناوری اطلاعات و اتوماسیون اداری و صنعتی و طراحی و تولید قطعات، تجهیزات و مواد مورد نیاز صنایع جزو محور های برگزاری این نمایشگاه خواهند بود.

بهلولی، اضافه نمود: اولین نمایشگاه تخصصی چالش ها و نیاز های صنایع و سازمان های استان روز های 29 و 30 خرداد در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی برگزار می شود.

وی با اشاره به مشوق های ارائه شده به شرکت های نوآور و استارتاپ ها در منطقه آزاد ارس، گفت: تأمین دفتر کار، ارائه تسهیلات مالی، حمایت در جهت جذب سرمایه گذار برای طرح های خلاق و نوآور، اجرای طرح سرباز فناور نظام وظیفه در مرکز رشد از جمله مشوق هایی است که برای این شرکت ها در نظر گرفته شده است.

بهلولی در زمینه خدمات ارائه شده به شرکت های فناور و دانش بنیان ارس نیز گفت: به این شرکت ها نیز خدمات و مشوق هایی، چون ارائه تخفیف در عوارض پروانه ساخت به میزان 50 درصد، ارائه تخفیف در هزینه زمین به میزان 30 درصد، ارائه تخفیف در هزینه اجاره سالن های استیجاری برای 5 سال اول تولید انبوه به میزان 30 درصد، ارائه تخفیف در عوارض مجوز فعالیت و عوارض عمران شهری به میزان 100 درصد و مکان استقرار شرکت ها در برج فناوری و مرکز رشد با تخفیف 100 درصد، ارائه می شود.

منطقه آزاد تجاری ارس در نقطه مرزی استراتژیک ایران در مرز جمهوری های ارمنستان، آذربایجان و منطقه خودمختار نخجوان واقع شده است و صنعتی ترین منطقه آزاد کشور به شمار می رود.

ش

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 212

به "شرکت منطقه آزاد ارس در نمایشگاه اینوتکس 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت منطقه آزاد ارس در نمایشگاه اینوتکس 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید