سربندی که مغزتان را تعلیم می دهد ، مبتنی بر هوش مصنوعی ، درمانگر اختلالات خواب

به گزارش مجله اندیشه، تکنولوژی های مرتبط با خواب هر روز بیشتر می شوند و اغلب افرادی که با اختلالات خواب مواجهند می توانند با یاری این تکنولوژی ها با اختلالهای خواب خود خداحافظی نمایند.

سربندی که مغزتان را تعلیم می دهد ، مبتنی بر هوش مصنوعی ، درمانگر اختلالات خواب

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، خواب یکی از مهمترین بخش های زندگی افراد است. خواب کافی می تواند در تناسب اندام، کنترل استرس، کنترل سلامت پوست و بسیاری از موارد دیگر تاثیر گذار باشد. بنابراین طبیعی است که بسیاری از شرکت ها به فکر توسعه ابزارهایی برای خوابی سالم تر بیفتند.

سال جاری نیز در نمایشگاه CES شاهد ظهور فناوری های جالبی هستیم که برای خواب بهتر طراحی شده است. در میان شرکت های حاضر در این نمایشگاه یک شرکت فرانسوی موسوم به Urgo Group نوعی سربند طراحی نموده که تمرین هایی برای مغزتان ایجاد می نماید تا بهتر بخوابید.

این سربند با اتصال به برنامه Urgonight کار می نماید و مغز شما را به ایجاد الگوهای مغزی قدرتمند برای خواب سالم ترغیب می نماید.درواقع این سربند شباهت های بیشماری با درمان ازطریق EEG الکتروانسفالوگرام دارد و اگر می خواهید الگوهای خواب خود را اصلاح کنید باید حداقل 3 جلسه 20 دقیقه ای از این دستگاه بهره ببرید.

در خاتمه دوره درمان اختلالات خواب با این سربند هوشمند، دستگاه به شما یک بازخورد عصبی بصری می دهد که روند پیشرفت شما را در جلسات درمانی به شکل کاملا واقعی نشان می دهد. البته فراموش نکنیم که این سربند درواقع برای تیم های درمانگر اختلالات خواب طراحی شده و برای افراد عادی کاربرد چندانی ندارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 31 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 121

به "سربندی که مغزتان را تعلیم می دهد ، مبتنی بر هوش مصنوعی ، درمانگر اختلالات خواب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سربندی که مغزتان را تعلیم می دهد ، مبتنی بر هوش مصنوعی ، درمانگر اختلالات خواب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید