رئیسی: سیاست ما ارتباط با کشور های مستقل است

به گزارش مجله اندیشه، رئیسی در نشست خبری با رئیس جمهور ونزوئلا گفت: شروع رشد مالی در ونزوئلا به همه ثابت می نماید که مقاومت و ایستادگی جواب می دهد و دشمن را وادار به عقب نشینی می نماید.

رئیسی: سیاست ما ارتباط با کشور های مستقل است

به گزارش فارس، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ظهر امروز در نشست خبری مشترک با همتای ونزوئلایی خود، گفت: بسیار راضی هستم که امروز میزبان آقای مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، وزرا و هیئت همراه ایشان هستم.

وی اضافه نمود: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همیشه ارتباط با کشور های مستقل بوده است و ونزوئلا نشان داد که در مقابل تهدید ها و تحریم ها دشمنان و امپریالیسم ایستادگی و مقاومت مثال زدنی داشته و دارد.

رئیس جمهور گفت: تحریم ها و تهدید ها علیه ملت ایران در این چهل و چند ساله فراوان بوده است، اما ملت ایران تصمیم گرفته است که تحریم ها را برای خود به فرصت در جهت پیشرفت کشور تبدیل کند.

رئیسی توضیح داد: وقتی که سخنگوی کاخ سفید اعلام می نماید که فشار های حداکثری نسبت به ایران مفتضحانه شکست خورده است این صحبت نقطه پیروزی ملت ایران و نقطه شکست ایالات متحده آمریکا و دشمنان را رقم می زند.

وی با بیان اینکه ونزوئلا سال های بسیار سختی را سپری نموده است، اما اراده مردم ونزوئلا و دولت و شخص آقای رئیس جمهور این بوده است که باید در مقابل این تحریم ها مقاومت کرد، بیان داشت: امروز گزارش هایی دریافت می کنیم از کشور ونزوئلا آن است که این کشور توانسته است ابر تورم ها را پشت سر گذاشته است و رشد مالی در این کشور شروع شده است.

رئیس جمهور تاکید نمود: این نشانه خوبی است که به همه ثابت می نماید که مقاومت و ایستادگی جواب می دهد و دشمن را وادار به عقب نشینی می نماید.

رئیسی ادامه داد: روابط ما با کشور ونزوئلا یک روابط راهبردی است که در حوزه های مختلفی امروز روابط جریان دارد. امضای سند همکاری بیست ساله بین دو کشور جلوه ای از اراده مسئولین دو کشور برای توسعه روابط در حوزه های مختلف است.

وی اضافه نمود: در این دولت، همکاری هایی در حوزه انرژی، اُوِرهال کردن و تعمیر نیروگاه های حرارتی پالایشگاه ها در کشور ونزوئلا رخ داده است. بعلاوه توانسته ایم خدمات فنی مهندسی را به این کشور صادر کنیم و در حوزه های مالی، دفاعی، نظامی و کشاورزی همکاری های خوبی رخ داده است.

رئیسی گفت: این همکاری ها نشان می دهد ظرفیت های بسیاری در کشور ونزوئلا وجود دارد بعلاوه ایران از ظرفیت های فراوانی برخوردار است که می تواند منجر به همکاری ها در همه زمینه ها و ظرفیت ها بین دو کشور گردد.

رئیس جمهور گفت: از حوزه های دیگری که می تواند زمینه همکاری بین دو کشور باشد حوزه علم و فناوری است که بحمدالله در این سال ها گام های بسیار خوبی در جمهوری اسلامی ایران برداشته شده است که می توانیم از این تجربیات در کشور ونزوئلا نیز استفاده کنیم بعلاوه شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری می تواند زمینه همکاری بسیاری خوبی در زمینه های مختلف نفت، گاز، صنعت پتروشیمی و کشاورزی بین دو کشور کاملاً فراهم کند.

وی اضافه نمود: شروع پرواز تهران و کاراکاس زمینه بسیار خوبی برای رفت و آمد بین دو کشور را فراهم می نماید که هم می تواند بر روابط مالی و تجاری بین دو کشور رونق بسیار بیشتری بدهد و هم می تواند روابط بین دو ملت را نزدیکتر کند.

رئیس جمهور در انتها بیان داشت: یک بار دیگر به آقای رئیس جمهور و هیئت همراهشان خوش آمدگویی دارم و امیدوار هستم سفر ایشان به ایران نقطه عطفی برای ارتقای روابط بین دو کشور باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2123

به "رئیسی: سیاست ما ارتباط با کشور های مستقل است" امتیاز دهید

1 کاربر به "رئیسی: سیاست ما ارتباط با کشور های مستقل است" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: سیاست ما ارتباط با کشور های مستقل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید