دکوراسیون آشپزخانه 9 متری با چیدمان [ شیک و بسیار مرتب ]

به گزارش مجله اندیشه، در این مطلب با چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه 9 متری آشنا خواهیم شد که سایز معمول در بیشتر خانه های امروزی و آپارتمانی است. در چنین آشپزخانه های کوچکی موردی که بیشتر از همه چیز خانه دارها را با مشکل روبرو می کند، کمبود فضای ذخیره سازی است. برای مثال در شکل زیر مشاهده می کنید که نبود فضای کافی در آَشپزخانه، باعث شده خانه دار، تمام وسایل خود را به صورت بهم ریخته بروی اپن و کانتر آشپزخانه رها کند که فضایی شبیه سمساری در آشپزخانه ایجاد کرده است. اما طراح با پذیرش این چالش، توانست با ساخت کابینت های کمتر اما بزرگتر با طراحی هوشمندانه که فضای بیشتری برای ذخیره سازی در اختیار مصرف کننده قرار می دهد، تمام این کمبود فضا را جبران کرده و از بهم ریختگی آشپزخانه تا حد بسیار زیادی جلوگیری کند.

دکوراسیون آشپزخانه 9 متری با چیدمان [ شیک و بسیار مرتب ]

قبل از بازسازی، این آشپزخانه، دکوراسیون و طرحی از مد افتاده ای داشت که فضای کافی برای ذخیره سازی در اختیار مصرف کننده قرار نمیداد. به همین علت خانه دار مجبور به رها کردن وسایلش بروی کانترهای آشپزخانه شده است. اما طراح هوشمند اولین کاری که می کند تعویض کابینت های موجود، با کابینت های کمتر اما بزرگتر است که علاوه بر کارایی بیشتر جلوه بسیار زیباتری هم دارند. یخچال در این آشپزخانه کاملا در پانلی چوبی پنهان شده تا دید کلی دکوراسیون آشپزخانه، دیدی یکدست و هماهنگ باشد.

علاوه بر این، کابینت ها به شکلی زیباتر و بسیار جذابتر از قبل طراحی و ساخته شده اند. شاید در ابتدا تصور بر این باشد که نتوان چنین ایده هایی را به خوبی در چنین فضاهایی پیاده سازی کرد اما دقیقاً برعکس، چنین طرح هایی بیشتر برای اجرا شدن در اینگونه فضاهای محدود و فشرده کاربرد دارند. حتی می توان نمونه های بسیار مشابه و زیبای چنین کابینت ها و البته طراحی فضای داخلی و دکوراسیون آشپزخانه را در بیشتر کشورهای اروپایی و آنهایی که فضای کمتری جهت ساخت منازل و آپارتمان ها در اختیار دارند مشاهده نمود.

در تصویر با اینکه سایز کلی آشپزخانه هیچ تغییری نکرده و همان 9.4 متر به جای مانده است، اما خود کابینت ها فقط 15 سانت از کنار به اتاق نشیمن وارد شده اند، قبل از بازسازی، ستونی دقیقا کنار اپن آشپزخانه قرار داشت که بعداز بازسازی کاملا به درون اپن آشپزخانه رفته است. خود کابینت ها هم طرح چوب هستند و از چوب طبیعی استفاده نشده تا هزینه در کمترین میزان خود قرار بگیرد.

حتی فضای باز در وسط آشپزخانه هم با اینچنین تغییرات اساسی در به کارگیری کابینت ها و سایر لوازم تازه، دچار کاهش و یا کمبود فضا نشده و افراد خانه می توانند در کنار استفاده از طراحی و دکوراسیون تازه، به راحتی هر چه تمامتر در آشپزخانه تردد کنند. اینگونه تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه 9 متری علاوه بر دلپذیرتر و جادارتر کردن فضای آشپزخانه، تاثیرات بسیار زیادی در دکوراسیون و معماری داخلی کل منزل هم خواهد داشت. گاهی این تغییر تا جایی ست که چنانچه قبلاً فکر تغییر دکوراسیون کلی منزل را داشتید، اکنون با تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه خود، دیگر نیازی به دستکاری سایر نقاط منزل احساس نمی کنید.

در ساخت و انتخاب بهترین دکوراسیون آشپزخانه آن چیزی که شاید در ابتدا مهم و اساسی به نظر برسد متراژ و وسعت آشپزخانه در منازل است اما دیدن چنین طرح هایی و استفاده از کوچکترین و کمترین فضاها به نام آشپزخانه در منازل، می تواند آن تصور همیشگی را به شکلی کامل دگرگون نماید. امروزه با متحول شدن تمامی امور از جمله طراحی، ابزار طراحی، مواد اولیه، برش و ساخت وسایل متنوع منزل و آشپزخانه همه چیز دچار تغییراتی اساسی شده و دیگر هیچ موضوعی بدون راهکار نیست حتی داشتن یک آشپزخانه 9 متری.

منبع: اتاق
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1810

به "دکوراسیون آشپزخانه 9 متری با چیدمان [ شیک و بسیار مرتب ]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون آشپزخانه 9 متری با چیدمان [ شیک و بسیار مرتب ]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید