بنیاد برکت 2800 شغل در نهبندان ایجاد می نماید

به گزارش مجله اندیشه، قرارداد ایجاد 2800 شغل در شهرستان نهبندان میان بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری خراسان جنوبی، با حضور معاون اول رییس جمهور به امضا رسید.

بنیاد برکت 2800 شغل در نهبندان ایجاد می نماید

به گزارش ، این قرارداد در چهارچوب تفاهم نامه کلی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری خراسان جنوبی برای توانمندسازی مالی و اجتماعی مناطق محروم استان، در حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و به منظور ایجاد یک هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور به امضای محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و نعمت الله رضایی معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بنیاد برکت رسید.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در این باره شرح داد: پیرو سفر محمد مخبر رییس ستاد اجرایی به استان خراسان جنوبی، ستاد تعهد نموده بود که به وسیله بنیاد برکت یک هزار طرح اشتغال زایی را در نهبندان به عنوان یکی از شهرستان های محروم و کم برخوردار استان ایجاد کند که با امضای این قرارداد، عملیات اجرایی آن به شکل رسمی شروع شد.

رضایی راه اندازی این تعداد طرح اشتغال زایی را منجر به ایجاد 2800 شغل ذکر کرد و بیان داشت: یک هزار طرح اشتغال زایی مذکور در قالب الگو ها و مدل های مالی اجتماع محور سحاب (سرمایه گذاری حمایتی اشتغال زایی برکت) و آسمان (آیین نامه سرمایه گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) عملیاتی می گردد و حجم کل سرمایه گذاری مورد احتیاج بالغ بر 800 میلیارد ریال خواهد بود.

وی اظهار داشت: هم زمان با سفر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان خراسان جنوبی، عملیات اجرایی ایجاد طرح های اشتغال زایی شروع شده است و پیش بینی می گردد که تمامی طرح ها تا سال 1400 به بهره برداری کامل برسد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: این طرح های اشتغال زایی با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان نهبندان و در رسته های شغلی ای هم چون زنجیره پرورش شتر، پرورش دام سبک و صنایع دستی ایجاد می گردد.

رضایی درباره حضور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نمایشگاه ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر نیز گفت: بنیاد برکت در این نمایشگاه بخشی از عملکرد ها و دستاورد های خود را از شروع تأسیس تاکنون به نمایش گذاشت.

وی با اشاره به حضور معاون اول رییس جمهور در غرفه بنیاد برکت در نمایشگاه ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر اظهار کرد: آقای جهانگیری ضمن استماع گزارشی از اقدامات و فعالیت های بنیاد برکت، در مورد بیمه بودن نیرو های شاغل در طرح های مالی بنیاد سؤال کردند که برای ایشان شرح دادیم که این امکان در قالب قراردادی که با بیمه روستاییان و عشایر منعقده شده، فراهم است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در مورد فعالیت های این بنیاد از بدو تأسیس تا به امروز گفت: در این مدت بیش از 90 هزار میلیارد ریال توسط بنیاد برکت در کشور سرمایه گذاری شده است که از این میزان، 20 هزار میلیارد ریال صرف حوزه های عمرانی و زیربنایی شده و 70 هزار میلیارد ریال نیز به توانمندسازی مالی و اشتغال زایی در روستا ها و مناطق محروم اختصاص یافته است.

رضایی توضیح داد: بنیاد برکت تا به امروز 1400 مدرسه، 208 خانه بهداشت، 1500 مسجد و مرکز فرهنگی، 26 هزار مسکن محرومین و 800 پروژه عمرانی از جمله راه و پل سازی، احداث راه های روستایی و آب رسانی را در مناطق محروم و کم تر توسعه یافته اجرا و به سرانجام رسانده است.

وی اضافه نمود: بنیاد برکت هم چنین تاکنون در 17 هزار و 400 طرح توانمندسازی مالی سرمایه گذاری نموده است که 14 هزار و 200 طرح در قالب مدل اشتغال زایی اجتماع محور و به منظور تأمین معیشت و ایجاد اشتغال پایدار با حداقل هزینه ها بوده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار داشت: این بنیاد از زمان تأسیس تاکنون، در مجموع بیش از 300 هزار شغل در مناطق محروم و کم تر توسعه یافته ایجاد نموده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 455

به "بنیاد برکت 2800 شغل در نهبندان ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد برکت 2800 شغل در نهبندان ایجاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید