باقری: هر چقدر در مذاکرات جدی هستیم در عدم اعتماد به بیگانه مصممیم

به گزارش مجله اندیشه، مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران گفت که دیگر کشور های تحت تحریم هم در پی دریافت دانش خنثی سازی تحریم از ایران هستند.

باقری: هر چقدر در مذاکرات جدی هستیم در عدم اعتماد به بیگانه مصممیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه صبح امروز (یکشنبه) 25 اردیبهشت ماه به همراه تعدادی از مدیران کل این وزارتخانه از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی بازدید کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه در حاشیه این بازدید شرح داد: سیاست راهبردی خنثی سازی تحریم در کنار ابتکار هوشمندانه رفع تحریم، ترفند دشمن در متوقف سازی قطار توسعه همه جانبه کشور را ناکام گذاشته است.

باقری در ادامه در تشریح سیر رسیدن به دانش خنثی سازی تحریم، گفت: اراده پایدار و توانمندی شگرف کارگزاران و متخصصان صنعت انرژی کشور، هنر دور زدن تحریم را که زمانی تنها ابزار این صنعت در مقابله با تحریم هوشمند بوش بود به فناوری مقابله با تحریم فلج کننده اوباما و سپس به دانش برای خنثی سازی تحریم ناشی از کارزار فشار حداکثری ترامپ تبدیل کرد و اکنون دیگر کشور های تحت تحریم نیز در پی دریافت دانش خنثی سازی تحریم از ایران هستند.

وی توان خنثی سازی تحریم را ایجاد کننده قدرت بازدارندگی در برابر تحریم های ظالمانه عنوان کرد و افزود توانمندی دانشمندان و صنعتگران در خنثی سازی تحریم، افزون بر آن که ظرفیت دیپلماسی برای رفع تحریم ها را به شدت افزایش می دهد، قدرت بازدارندگی کشور در قبال تحریم های ظالمانه را به طور قابل ملاحظه ای ارتقا می بخشد.

باقری شرح داد: پایداری رفع تحریم ها در گرو حفظ و ارتقای ظرفیت های سخت و نرم در خنثی سازی تحریم ها است.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد کشورمان در مذاکرات رفع تحریم، همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران همان اندازه که در فرآیند مذاکرات و انجام تعهدات بین المللی از جمله در موضوع توافق برای رفع تحریم ها جدی است، در عدم اعتماد به دشمن و عدم اتکا به بیگانگان برای مصونیت از تحریم هم پایدار و مصمم است. عقلانیت انقلابی اقتضا می کند با عدم اعتماد به دشمن و عدم اتکا به بیگانگان، از همه ظرفیت های میدان دیپلماسی برای تامین منافع ملی استفاده کرد.

باقری در انتها گفت: وزارت امور خارجه افزون بر آن که یک تنه در میدان دیپلماسی با همه توان در پی رفع حداکثری تحریم ها است، در کنار دانشمندان و فناوران صنعتگران بخش انرژی کشور از همه، ظرفیت های بین المللی برای ارتقای توان کشور در خنثی سازی تحریم ها استفاده خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 تیر 1401 بروزرسانی: 12 تیر 1401 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2111

به "باقری: هر چقدر در مذاکرات جدی هستیم در عدم اعتماد به بیگانه مصممیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باقری: هر چقدر در مذاکرات جدی هستیم در عدم اعتماد به بیگانه مصممیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید