بازی سیاسی محمد بن سلمان و آمریکا در جنگ یمن

به گزارش مجله اندیشه، سردبیر روزنامه یمنی الوسط اعلام نمود که پیغام های ولیعهد سعودی به یمن یک بازی سیاسی است که ناامیدی و شکست وی را بیان می نماید.

بازی سیاسی محمد بن سلمان و آمریکا در جنگ یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الواقع السعودی، جمال عامر سردبیر روزنامه یمنی الوسط معتقد است که زبان آرام محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در آخرین نشست خود تصدیق میزان مخمصه و بحران جنگ یمن است که عربستان با آن روبرو است.

عامر در مصاحبه اختصاصی با عربی 21 اظهار داشت که محمد بن سلمان سیاست های تکانشی و بی پروایی در قبال پرونده های زیادی در منطقه و نسبت به مردمش دنبال کرد که وی پس از 5 سال سردرگمی و ناکامی در همه سطوح باخت بدین ترتیب از انصارالله خواستار نشستن بر میز گفت وگو شد. سخنان اخیر ولیعهد سعودی نشان دهنده تغییر سیاست های تهاجمی وی در برابر یمن نیست؛ بلکه ناامیدی و شکست وی در این جنگ را نشان می دهد.

سردبیر روزنامه یمن الوسط معتقد است که بن سلمان می خواهد با توافق به آنچه شش سال در جنگ بدست نیاورده است، برسد .سخنرانی بی نظم وی متوقف نشده و بر ادامه محاصره مالی یمن علیرغم آسیب جدی به مردم یمن اصرار دارد و این در حالی است که خاتمه دادن به محاصره مالی یمن نسبت به قول و وعده های دروغین وی مبنی بر حمایت مالی ، که در وهله اول به استانهای تحت کنترل خود یمن ارائه نکرده ، هزینه کمتری دارد.

عامر که از نزدیکان انصارالله است توضیح داد که آنچه واشنگتن و ریاض در خصوص کوشش های خود برای خاتمه دادن به درگیری یمن انجام می دهند چیزی جز بازی سیاسی نیست؛چراکه این دو کشور به دنبال فریب افکار عمومی و جذب طرفدارانی برای خود هستند و هدف آن ها این است که طرف هایی که با یمن همبستگی دارند و خواستار توقف جنگ هستند، چه کسانی که در مجلس یا خارج از مجلس نمایندگان ایالت متحده هستند، حداقل اگر قرار نیست از عربستان حمایت نمایند موضع بی طرفی اتخاذ نمایند.

به گفته عامر عربستان سعودی در کوشش است تا از رهبری جنگ به یک واسطه صلح تبدیل گردد تا واقعیت های تخریب یمن و کشتار غیرنظامیان را بپوشاند.

جمال عامر شرح داد که راه صلح معین است که عربستان باید حسن نیت خود را با برطرف محاصره و افتتاح فرودگاه صنعا ، تعهد برای جبران تخریب و جان ملت بی گناهان و سپس توافق برای ارائه یک قانون عادلانه و یک پروژه صلح پایدار اثبات کند.

پس از اظهارات ولیعهد سعودی ، انصارالله روز چهارشنبه حمله پهپادی را با هدف قرار دادن پایگاه هوایی ملک خالد در جنوب غربی عربستان سعودی انجام داد.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در توییتر خود گفت که نیروی هوایی یمن حمله ای به پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط انجام داده است.

ریاض در حال رهبری ائتلافی نظامی در یمن است که جنگی در مارس 2015 علیه انصارالله برای اشغال یمن تحت بهانه بازگرداندن مشروعیت به یمن تحت رهبری منصور عبدربه هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن شروع کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1695

به "بازی سیاسی محمد بن سلمان و آمریکا در جنگ یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی سیاسی محمد بن سلمان و آمریکا در جنگ یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید