انگلیس سهم بازار در آمریکا، آلمان و چین را از دست داده است

به گزارش مجله اندیشه، نتایج یک تحقیق و مطالعه جدید نشان می دهد انگلیس در پی شیوع ویروس کرونا، هرج و مرج در عرصه تجارت جهانی، برگزیت و بهره وری ضعیف، سهم خود در بازارهای آمریکا، آلمان و چین را از دست داده است.

انگلیس سهم بازار در آمریکا، آلمان و چین را از دست داده است

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، نتایج تحقیق گروه بانکی لیودز دانشگاه آستون نشان می دهد بریتانیا به خاطر شیوع ویروس کرونا، هرج و مرج در تجارت دنیای، برگزیت و ضعف بهره وری، سهم بازار در آمریکا، آلمان و چین را از دست داده است.

تحقیق مذکور همچنین نشان داده است که فرایند نزولی بهره وری در اقتصاد بریتانیا موجب شده است تا این کشور عملکرد بدی در بازارهای خارجی به خصوص آمریکا، آلمان و چین داشته باشد. در حالی که همه کشورهای دنیا با تاثیرات منفی ناشی از شیوع ویروس کرونا دست به گریبان بوده اند، بریتانیا سهم خود در بزرگترین بازارهای صادراتی یعنی آمریکا و آلمان را به شدت از دست داده است.

این گزارش اضافه نمود: طی سال های 2017 و 2019، بریتانیا صادرات به آلمان را 8.5 درصد افزایش داده است، این در حالی است که این رقم برای ایتالیا به 12 درصد، هلند 14 درصد و اسپانیا 20 درصد و آمریکا نیز 24 درصد رسیده است.

به اعتقاد اقتصاددانان، پس از برگزاری همه پرسی برگزیت فرایند نزولی صادرات بریتانیا به آلمان شروع شده است.

این تحقیق که بر اساس آمارهای تجاری سازمان ملل صورت گرفته همچنین نشانگر افت سهم بریتانیا در بازار چین است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1620

به "انگلیس سهم بازار در آمریکا، آلمان و چین را از دست داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس سهم بازار در آمریکا، آلمان و چین را از دست داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید