7 روش برای آنکه بدون احساس گرسنگی لاغر شوید

به گزارش مجله اندیشه، پزشکان معتقدند دنبال کردن بعضی شیوه های زندگی به کاهش وزن موثر بدون احساس گرسنگی یاری می نماید. در این تئوری شما می توانید با گذراندن ساعت ها در سالن های ورزشی مقداری از کالری را از بین ببرید اما این کار در عمل، اتفاقی واقعی و یا خوشایند نیست، از طرفی تحمل رژیم های سخت برای همه افراد امکان پذیر نیست.

7 روش برای آنکه بدون احساس گرسنگی لاغر شوید

بنابراعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، اگر هفت روشی که در پی آمده است هر روز به کار گرفته شوند بدون کوشش زیاد و تحمل گرسنگی به کاهش وزن یاری می نمایند:

- نوشیدن آب کافی: نوشیدن آب سرعت متابولیسم بدن را هم زیاد کند. نوشیدن 2 لیوان آب سرد میزان سوخت و ساز بدن را تا 30 درصد افزایش داده و اثر آن تا 90 دقیقه باقی می ماند؛ یک سوم این افزایش سوخت و ساز ناشی از کوشش بدن برای گرم کردن آب و بقیه آن ناشی از کوشش بدن برای جذب آب است. افزایش مصرف روزانه آب تا 8 لیوان به شما یاری می نماید تا در طول سال حدود 3 و نیم کیلوگرم وزن کم کنید.

- استفادها از پله به جای آسانسور: بالا رفتن از پله ها، یک عمل برای تقویت کردن پاها است. چون شما وزن بدن تان را ضد جاذبه زمین به بالا حرکت می دهید. به این ترتیب از هر فرصتی برای این کار بهره ببرید؛ البته اگر مشکل خاصی مانند کمردرد و زانودرد و ... دارید، قبل از آن با پزشک خود مشورت کنید.

- کنترل سرعت حرکات: قدرت و شدت کارهای روزانه تان را افزایش دهید. از تمیز کردن خانه گرفته تا به گردش بردن کودک تان. به عبارتی بهتر است همه کارهای خود را با جنب و جوش بیشتری انجام دهید.

- ورزش منظم: افرادی که ایستادن را به نشستن ترجیح می دهند و به طور کلی تحرک بیشتری دارند، روزانه تا 350 کالری بیشتر از کسانی که مدام در حالت نشسته هستند، می سوزانند که این میزان چیزی در حدود 17 کیلوگرم در سال است.

- مصرف غذا در فواصل زمانی تعیین: مطالعات بسیاری پیشنهاد می دهند که بین وعده های غذایی خود فاصله های تعیینی قرار دهید و همگی را در یک مقدار تنظیم کنید. غذا خوردن در فواصل زمانی تعیین با سوزاندن میزان کالری بیشتری بعد از غذا خوردن، واکنش بهتر به انسولین و کمتر بالا رفتن سطح کلسترول خون همراه است. وقتی شما وعده های غذایی منظمی در طول روز می خورید کمتر محتمل است که دچار گرسنگی مفرط و یا پرخوری شوید.

- استفاده از کیسه خرید به جای دنبل: این که از کسی دیگر بخواهید که کیسه خرید و یا چمدان شما را حمل کند، فرصت سوزاندن کالری و قوی تر شدن بدن تان را می گیرید. کیسه های خرید خود را به صورت متوازن و یک بسته در هر دست حمل کنید. حتی اگر مجبورید چندین بار طی مسیر کنید؛ 2 کیسه کوچک تر را به جای یک کیسه بزرگ حمل کنید؛ در این صورت خودتان می توانید بارتان را جا به جا کنید.

- مصرف کافی فیبر: یک رژیم غذایی با فیبر بالا می تواند دریافت کالری شما را بدون این که احساس کمبود کنید کاهش دهد. در یک مطالعه تعیین شده زنانی که روزانه 13 گرم یا کمتر فیبر دریافت می نمایند ممکن است 5 برابر بیشتر از زنانی که فیبر بیشتری می خورند، دچار افزایش وزن شوند. فیبر به وسیله مکانیزم های زیر موجب کاهش وزن می گردد:

- سرعت غذا خوردن را کاهش می دهد چون به جویدن بیشتری نیاز دارد.

- سرعت حرکت غذا در طول مدت گوارش را افزایش می دهد.

- هورمون های سیری را بالا می برد.

برای دریافت 25 گرم فیبر در روز مطمئن شوید که 6 وعده یا میان وعده میل می کنید که هر کدام از آن ها حدود 4 گرم فیبر را شامل می گردد. در میان وعده های خود از میوه بهره ببرید و آن ها را در دسترس قرار دهید. به این ترتیب به سادگی فیبر دریافتی شما افزایش می یابد.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 آبان 1401 بروزرسانی: 19 آبان 1401 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2193

به "7 روش برای آنکه بدون احساس گرسنگی لاغر شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 روش برای آنکه بدون احساس گرسنگی لاغر شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید