کرونا در اروپا، از ابتلای اولین وزیر دولت اسپانیا تا اولین موارد مرگ در یونان و اتریش

به گزارش مجله اندیشه، آمارهای رسمی از اولین موارد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در یونان و اتریش و ابتلای اولین وزیر کابینه دولت اسپانیا به این بیماری همه گیر خبر دادند.

کرونا در اروپا، از ابتلای اولین وزیر دولت اسپانیا تا اولین موارد مرگ در یونان و اتریش

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شیوع ویروس کرونا در اتحادیه اروپا روز به روز تأثیرات بیشتری بر اوضاع سیاسی، اجتماعی و مالی این اتحادیه می گذارد.

تشکیل نشست بحران در کمیسیون اروپایی

بعد از اعلام ترامپ مبنی بر توقف سفرها از اروپا به این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپایی مهم ترین کمیسرهای این اتحادیه را برای برگزاری یک نشست بحران گرد هم می آورد. قرار است در این نشست بحران که امروز (پنج شنبه) برگزار می گردد به تصمیم ترامپ برای توقف سفرهای اروپاییان به این کشور، شرایط بحران ایتالیا و دیگر مسائل مهم پرداخته گردد.

فون درلاین در پیامی توئیتری خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت سریع این بیماری ما در حال کوشش برای پاسخ به همه جبهه های ایجادشده در جریان مقابله با ویروس کرونا هستیم.

رئیس جمهور آمریکا اخیراً اعلام نموده است که به مدت 30 روز به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا مرزهای خود را به روی مسافران اروپایی می بندد. هم زمان وی این انتقاد را به اتحادیه اروپا وارد نموده است که به اندازه کافی برای مهار بحران کرونا کار ننموده اند.

اولین مرگ کرونایی در اتریش

در پی شیوع ویروس کرونا منابع رسمی از اولین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در اتریش خبر داده اند. بر اساس اطلاعات تیم بحران پزشکی شهر وین اتریش که روز پنج شنبه این خبر را خاطرنشان کرد فرد فوت شده یک مرد 69ساله است که از ایتالیا به اتریش بازگشته بود.

تیم بحران وین همچنین خاطرنشان کرد که دیدار از بیمارستان های وین تا اطلاع ثانوی ممنوع است. وزارت کشور اتریش همچنین اعلام نموده است که به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا به 25 هزار پلیس این کشور تا سرانجام ماه آوریل مرخصی داده نمی گردد.

کشور اسلوونی هم در پی شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد که از روز دوشنبه آینده همه مدارس خود را تعطیل می نماید، نخست وزیر اسلوونی در این شرایط این مسئله را ضروری دانست. تا به حال در این کشور 57 مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

تشدید کنترل های مرزی در جمهوری چک

کشور چک هم به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کنترل های مرزی با همسایگان خود در مرزهای اتریش و آلمان را تشدید نموده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور اتریش هم بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت این کشور به 302 مورد افزایش پبدا نموده که تعداد آن ها 57 نفر بیشتر از روز چهارشنبه است. بیشتر مبتلایان به این ویروس در شهر وین (58 مورد) شناسایی شده اند.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی هم درباره عواقب مالی ممنوعیت سفر آمریکا برای اروپاییان هشدار داده و در پیامی توئیتری اعلام نموده است که باید از اختلال مالی جلوگیری گردد. اتحادیه اروپا قرار است امروز به آنالیز ابعاد تصمیم ترامپ برای توقف سفرهای اروپاییان به این کشور بپردازد.

اولین مرگ کرونایی در یونان

همچنین بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت یونان اولین مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در یونان ثبت شده است. وی مردی 66ساله با بیماری های زمینه ای بوده است که اخیراً به سرزمین های اشغالی و مصر سفر نموده بود. در مجموع در یونان تا به حال 99 مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

ممنوعیت 30روزه پروازها از اروپا به آمریکا که اخیراً توسط رئیس جمهور آمریکا اعلام شده است ضربه سخت دیگری برای جامعه پروازی اروپا بود. جامعه پروازی اروپا به دلیل شیوع ویروس کرونا در هفته های اخیر بسیاری پروازهای خود را لغو نموده بود.

حالا شرکت های لوفت هانزا و دیگر خطوط هوایی اروپا مجبورند از روز شنبه بسیاری از پروازهای خود به ایالات متحده را هم به علت این تصمیم ترامپ لغو نمایند. سهام بسیاری از شرکت های هواپیمایی طی روزها و هفته های اخیر کاهش چشمگیری داشته است.

لغو برنامه های کاری رئیس جمهور آلمان در پی شیوع ویروس کرونا

فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهور آلمان هم در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور بسیاری از دیدارهای مهم خود با سران کشورها را لغو نموده است.

بر اساس اطلاعات دفتر رئیس جمهوری آلمان جلسه با رؤسای کشورهای استونی، فنلاند و اسلوونی که قرار بود این آدینه و شنبه در برلین برگزار گردد لغو شد.

از روز دوشنبه هفته آینده هم بازدیدهای عموم از دفتر ریاست جمهوری و مجلس آلمان ممنوع خواهد بود.

لغو سفر رئیس کمیسیون اروپایی به آتن

اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا هم در پی شیوع ویروس کرونا در این اتحادیه سفر برنامه ریزی شده خود به آتن را لغو کرد.

همه فروشگاه های ایتالیا تعطیل شد

ایتالیا هم به دلیل شیوع ویروس کرونا تمام فروشگاه ها در این کشور به غیر از داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی را تعطیل کرد. این خبر را نخست وزیر این کشور خاطرنشان کرد.

دانمارک هم تمام مدارس و دانشگاه ها و مهدکودک های خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل کرد.

کشور اسپانیا هم موزه های دولتی را تعطیل کرد. در مادرید هم مدارس برای 15 روز تعطیل و گردهمایی های بزرگ ممنوع اعلام شد. موارد ابتلا به ویروس کرونا در اسپانیا به بیش از 2 هزار نفر افزایش پیدا نموده است.

827 مرگ کرونایی در ایتالیا

شمار افراد مبتلا به این ویروس و قربانیان آن در ایتالیا هم مرتباً رو به افزایش است. بر اساس آمارهای رسمی 12.462 مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور گزارش شده که تعداد آن ها در عرض یک روز 2300 مورد افزایش پیدا نموده است. شمار قربانیان این بیماری در ایتالیا هم به 827 مورد افزایش پیدا نموده است.

ابتلای اولین وزیر اسپانیایی به کرونا

از اسپانیا هم خبر می رسد که یکی از وزرای دولت به این بیماری مبتلا شده است. براساس اطلاعات دولت اسپانیا ایرنه مونترو، وزیر برابری جنسیتی این کشور به این ویروس مبتلا شده است. پس از تأیید این مورد ابتلا همه وزرای کابینه دولت اسپانیا تست کرونا می دهند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 781

به "کرونا در اروپا، از ابتلای اولین وزیر دولت اسپانیا تا اولین موارد مرگ در یونان و اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از ابتلای اولین وزیر دولت اسپانیا تا اولین موارد مرگ در یونان و اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید