چرا وام اجاره مستاجرین به مجردها تعلق نمی گیرد؟

به گزارش مجله اندیشه، ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن مستاجرین از امروز شروع شده و تا انتها هفته ادامه دارد اما اطلاعیه ای که وزارت راه وشهرسازی برای اعلام جزئیات این طرح منتشر نموده است چند ابهام وجود دارد و به نظر می رسد حقوق بعضی از گروه های مستاجرین مثل مجردها نادیده گرفته شده است.

چرا وام اجاره مستاجرین به مجردها تعلق نمی گیرد؟

به گزارش مجله اندیشه به نقل از تجارت نیوز، ثبت نام پیامکی برای دریافت وام یاری ودیعه مسکن از ساعت 10 روز چهارم مرداد ماه شروع شده است و تا ساعت 24 روز پنجشنبه 9 مرداد ماه ادامه دارد.

در شرایط دریافت این وام شرط تاهل آمده است، تعدادی از مستاجران به خصوص در استان تهران مجرد هستند؛ صلاح دید مسئولان برای خارج کردن این گروه از مستاجران از دایره مشمولان دریافت وام چیست؟

یکی دیگر از ابهامات این طرح در مورد زوج های جوان است، براساس اظهارات وزیر راه و شهرسازی، خانواده های پنج نفره و تازه ازدواج نموده ها در اولویت دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن قرار دارند.

هدف قرار دادن تازه ازدواج نموده ها با شرط دیگری که در اطلاعیه وزارت راه آمده منافات دارد.

در این اطلاعیه آمده است که داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا یکی از شرایط دریافت وام یاری ودیعه مسکن است، اما ممکن است که بعضی از زوج های جوان سابقه پنج سال سکونت را نداشته باشند که احتیاج است وزارت راه وشهرسازی در این خصوص شرح دهد و ابهامات متقاضیان رفع گردد که آیا این شرط برای زوج هایی که کمتر از پنج سال سابقه سکونت دارند حذف می گردد و چگونه می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند؟

همچنین در اطلاعاتی که در مورد این طرح از سوی وزارت راه منشتر شده، زمان ثبت نام اینترنتی معین نشده است.

براساس اطلاعیه وزارت راه، سرپرست خانوار متقاضی دریافت تسهیلات تا ساعت 24 روز نهم مرداد ماه فرصت دارند تا کد ملی خود را به شماره ارسال 300073640 نمایند، اما اعلام نشده که نتیجه ثبت نام اولیه چه زمانی معین می گردد.

اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و داشتن کد رهگیری دیگر شرط دریافت وام اجاره مستاجرین است، یکی از موضوعات سوال برانگیز در این خصوص این است که آیا تاریخ ثبت اجاره نامه اهمیت دارد؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1166

به "چرا وام اجاره مستاجرین به مجردها تعلق نمی گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا وام اجاره مستاجرین به مجردها تعلق نمی گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید