پیشرفت 90 درصدی عملیات عمرانی پایانه اکباتان

به گزارش مجله اندیشه، تهران (پانا) - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از پیشرفت بیش از90 درصدی سرانجامه اکباتان اطلاع داد و گفت: تا سرانجام امسال 10 هزار تاکسی فرسوده شهر تهران نوسازی می گردد.

پیشرفت 90 درصدی عملیات عمرانی پایانه اکباتان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران،مجتبی شفیعی با اشاره به پیشرفت بیش از 90 درصدی عملیات عمرانی خاتمهه اکباتان از نوسازی 10 هزار تاکسی فرسوده شهر تهران تا خاتمه 1401 اطلاع داد و گفت: یکی از برنامه های مهم شهرداری تهران در حوزه حمل ونقل عمومی در این دوره مدیریت شهری نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران است.

وی با بیان اینکه 50 درصد از تاکسی های مرکز فرسوده هستند، اضافه کرد: بر این اساس تفاهم نامه سه جانبه ای بین شهرداری تهران، صندوق کارآفرینی امید و شرکت های خودروسازی در سال گذشته منعقد شد و تا کنون نیز 5 هزار تاکسی نوسازی شده اند.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه قرار بود تا خاتمه 1400 حدود 10 هزار تاکسی نوسازی گردد، ادامه داد: به علت ناهماهنگی هایی که در حوزه تامین منابع اقتصادی و تحویل خودروها انجام شد، تنها 5 هزار تاکسی فرصت نوسازی در سال گذشته پیدا کردند.

وی بیان نمود: طبق برنامه ریزی شهرداری تهران قرار است تا خاتمه امسال 10 هزار تاکسی فرسوده نوسازی گردد.

شفیعی در ادامه با اشاره به افتتاح 5 ایستگاه مترو تا خاتمه 1400 به وسیله شهرداری تهران یادآور شد: با توجه به اینکه خاتمهه اکباتان یکی از خاتمهه های مهم در ناوگان مترو است، اکنون پیشرفت عملیات عمرانی آن به بیش از 90 درصد رسیده و به زودی افتتاح می گردد.

وی با بیان اینکه اورهال قطارهای مترو یکی از مهمترین برنامه های ضربتی شهرداری تهران در این دوره است، تاکید نمود: در سال گذشته با توجه به منابع محدودی که در اختیار داشتیم، توانستیم بخشی از واگن های مترو را اورهال کنیم.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به تامین لوازم یدکی مورد احتیاج قطارهای مترو، گفت: یکی از احتیاجهای ما در شرکت بهره برداری مترو، تامین لوازم یدکی تعمیرات قطارهای مترو بود که به علت کم توجهی در دوره گذشته، تقریبا انبارهای لوازم یدکی مترو خالی بود اما با تامین منابع اقتصادی و عقد قراردادهایی که برای تامین این تجهیزات منعقد شد. اکنون در حال تامین قطعات یدکی ضروری هستیم که بخشی از این لوازم در حال فراوری است و بخشی نیز در حال حمل به سمت انبارهای مترو است.

وی در بخش دیگری ازمصاحبه خود با اشاره به برنامه های شهرداری تهران در حوزه اتوبوسرانی اضافه کرد: اجرایی کردن قرارداد خرید 175 اتوبوس یکی از اقدامات مهم در این دوره مدیریت شهری است که تا کنون 110 دستگاه اتوبوس تحویل و وارد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران شده است که در مرحله بعد نیز 20 دستگاه دیگر آن با پرداخت نقدی شهرداری مجددا به ناوگان اضافه می گردد؛ که در حال مبادله بخش غیر نقدی آن هستیم.

شفیعی ادامه داد: تعمیر و تعویض مخازن گاز CNG اتوبوس های شهر تهران یکی دیگر از اقداماتی بود که در حوزه اتوبوسرانی انجام شد. یکی از مسائل ما در این بخش بی توجهی به تعمیر و تعویض مخازن 700 اتوبوس گاز سوز شهر تهران بود که باعث شد اتوبوس ها از چرخه خدمات رسانی خارج شوند.

وی بیان نمود: با همکاری دولت در سال گذشته مخازن بیش از 150 اتوبوس تعویض شد و مابقی اتوبوس ها نیز درصف تعویض مخازن CNG قرار دارند.

به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ روزانه مخازن گاز 5 تا 7 اتوبوس تعویض می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2071

به "پیشرفت 90 درصدی عملیات عمرانی پایانه اکباتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت 90 درصدی عملیات عمرانی پایانه اکباتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید