همه خریدهای تضمینی گندم امسال مشمول جایزه هزارتومانی خواهند شد

به گزارش مجله اندیشه، تهران (پانا) -شرکت بازرگانی دولتی ایران از مصوبه سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت جایزه 10 هزار ریالی به ازای تحویل هر کیلوگرم گندم خبر داد.

همه خریدهای تضمینی گندم امسال مشمول جایزه هزارتومانی خواهند شد

به گزارش شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، به منظور تحقق شعار سال و پشتیبانی از تولید، با موافقت ریاست جمهوری و تصویب سازمان برنامه و بودجه، جایزه 10 هزار ریالی به ازای تحویل هر کیلوگرم گندم در نظر گرفته شده است.

همچنین این اطلاعیه تاکید کرده است جای هیچگونه نگرانی برای کشاورزانی که تا به امروز گندم خود را به مراکز خرید تحویل داده و یا در حال تحویل هستند وجود ندارد و به محض تعیین شدن سازوکار و روش اجرایی آن، این جایزه به همه گندم کارانی که محصول خود را به مراکز خرید این شرکت تحویل بدهند تعلق خواهد گرفت.

دولت دیروز در یک بدعت تازه و با دور زدن قانون، به جای اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم از کانال شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک، در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت یکهزارتومان تحت عنوان جایزه سرعت در تحویل به نرخ قبلی گندم اضافه کرد و به این ترتیب، نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری، به استناد تصمیم دیروز دولت، 5 هزارتومان خواهد بود.

دولت نه تنها قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی را دور زد بلکه نرخ 5 هزارتومانی، هزینه های تولید را پوشش نمی دهد و تشکل های کشاورزی نسبت به این نرخ معترض هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1635

به "همه خریدهای تضمینی گندم امسال مشمول جایزه هزارتومانی خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه خریدهای تضمینی گندم امسال مشمول جایزه هزارتومانی خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید