مکرون: باید در روابط با روسیه تحریم و گفتگو با هم وجود داشته باشند

به گزارش مجله اندیشه، رئیس جمهور فرانسه اظهار کرد، رویکرد مربوط به روابط با روسیه باید بر پایه دو ستون گفتگو و تحریمها باشد.

مکرون: باید در روابط با روسیه تحریم و گفتگو با هم وجود داشته باشند

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه ای با یک برنامه شبکه سی.بی.اس گفت: من فکر می کنم تحریمها به نوبه خود کافی نیستند اما تحریمها بخشی از یک بسته هستند. من قطعا گفتگوی سازنده را ترجیح می دهم اما شما برای داشتن یک گفتگوی سازنده و کافی باید اعتبار داشته باشید.

ماکرون در ادامه این صحبتهایش شرح داد، اگرچه کاملا میل مشترکی با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به جهت داشتن یک گفتگوی باز با روسیه دارد اما فکر می کند لازم است خط قرمزهای روشنی با روسیه با هدف معتبر بودن تعیین شود. ماکرون اظهار کرد که در روابط با روسیه رویکردی با دو ستون لازم است.

وی تاکید کرد: اگر ما بخواهیم به باثبات سازی بسیاری از بحرانهای موجود در جهان امروز بپردازیم نیازمند یک گفتگوی باز و صریح با روسیه هستیم. وی اضافه نمود، تحریم ها نیز با این وجود بعد از یک رفتار غیرقابل قبول و زمانی که ما همراستا نیستیم مورد نیاز هستند.

این در حالی است که روز پنجشنبه آمریکا تحریمهای جدیدی علیه 32 شخص و شرکت روسی از بابت نقش داشتن در مداخله ادعایی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و همچنین هک کردن شبکه های نرم افزاری آمریکا اعمال کرد. علاوه بر آن آمریکا 10 دیپلمات روسیه را نیز از خاک خود اخراج کرد.

وزارت امور خارجه روسیه این تحریمهای جدید آمریکا را محکوم کرده و آنها را مغایر با منافع دو کشور دانست.

مسکو نیز در پاسخ به تحریمهای آمریکا علیه روسیه اقدام به ممنوع ساختن ورود هشت شهروند آمریکایی ها به خاک این کشور شامل مقامهای بلندپایه ای نظیر دادستان کل، وزیر امنیت داخلی، مدیر اطلاعات مالی و مدیر اف.بی.آی کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1634

به "مکرون: باید در روابط با روسیه تحریم و گفتگو با هم وجود داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکرون: باید در روابط با روسیه تحریم و گفتگو با هم وجود داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید