معرفی هیوندا اکسنت 2018

به گزارش مجله اندیشه، خودروی هیوندا اکسنت 2018 را می توان کوشش جدید شرکت کره ای هیوندای برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر بر بازار خودروهای کوچک جثه و ارزان قیمت قلمداد کرد. در واقع هیوندا اکسنت 2018 یک خودروی سواری کوچک جثه یا همان سدان کامپکت است که به موجب برخورداری از بعضی تغییرات و بهینه سازی ها عضو جدیدی از خانواده اکسنت به شمار می رود.

معرفی هیوندا اکسنت 2018

خبرنگاران | سرویس خودرو - همان گونه که به آن اشاره شد، هیوندا اکسنت 2018 جدیدترین عضو از خانواده اکسنت به شمار می رود. خانواده ای که اعضای آن از قدمتی بیش از دو دهه برخوردار هستند و همیشه انتخاب ویژه ای را پیش روی آن دسته از خودرو دوستانی که به دنبال خودروهای کوچک و ارزان قیمت می گردند، گذاشته اند.

حال نوبت به نسل پنجم این خانواده رسیده است تا این احتیاج را با برخورداری از امکانات و ویژگی های تازه ای پاسخ دهد. به بیان دقیق تر شاهد وجود تغییرات جدیدی در ساختار ظاهری و باطنی مدل 2018 این خودرو هستیم. تغییراتی که تا حد قابل تاملی این مدل از خودروی اکسنت شرکت هیوندای را از نسل های پیشین این خانواده متمایز می نماید.

مشخصات فنی هیوندا اکسنت 2018

از جمله مهمترین پیشرفت های هیوندا اکسنت 2018 نسبت به مدل های موجود از نسل های پیشین خانواده اکسنت را می توان در مشخصات فنی و توان موتور این خودرو جستجو کرد. به طور کل شاهد وجود بعضی بهینه سازی ها در مشخصات باطنی مدل 2018 این خودرو هستیم که آن را تا حدی سرحال تر و قدرتمندتر از برادران عظیم تر خود جلوه می دهد.

به عبارت بهتر در شاهد استفاده از یک موتور بهینه سازی شده در این خودرو هستیم. نسخه ای بهبود یافته از موتور قبل که گشتاور فراوریی این موتور را برای دورهای پایین به گونه کارآمدتری مدیریت می نماید. امری که موجب عملکرد بهتر این خودرو هنگام پیمودن مسافت های پیوسته با سرعت نه چندان بالا می گردد.

در عمل شاهد استفاده از یک موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر برای تامین قوای این خودرو هستیم. موتوری که قادر است قدرتی معادل 130 اسب بخار و گشتاوری در حدود 161 نیوتن متر فراوری کند. این در حالی است که مدل پیشین خودروی اکسنت حداکثر گشتاوری معادل 156 نیوتن متر فراوری می کرد و از قدرتی در حدود 124 اسب بخار برخوردار بود.

لازم به ذکر است که هیوندا اکسنت 2018 هم در مدل مبتنی بر جعبه دنده اتوماتیک و هم در مدل مبتنی بر جعبه دنده دستی فراوری می گردد. مدل هایی که تمام آنها شش سرعته محسوب می شوند و وزنشان حدود 1.8 کیلوگرم نسبت به نمونه مشابه پیشین از خودروی اکسنت کاهش یافته است. ضمن آن که سیستم انتقال نیرو در این خودرو در حالت چرخ های محرک جلو طراحی شده است.

سوای بهبود های یاد شده در موتور هیوندا اکسنت 2018، شاهد بهبود نسبی در میزان مصرف سوخت این خودرو نیز هستیم؛ به گونه ای که متوسط میزان مصرف سوخت این خودرو در حالت سیکل ترکیبی رقمی معادل 7.3 لیتر به ازای پیمودن هر 100 کیلومتر مسافت اعلام شده است. رقمی که حدود 7 درصد بهبود را نسبت به مدل نسل قبل این خودرو نشان می دهد. با این حال برای خودرویی هم تراز با این مدل از هیوندای این انتظار وجود دارد که متوسط میزان مصرف سوخت تا حدی کمتر از رقم مذکور باشد.

در مجموع می توان گفت که مشخصات فنی هیوندا اکسنت 2018 برای خودرویی در این حد و اندازه کاملا مناسب به نظر می رسد و حتی می توان ادعا کرد که این مشخصات از بسیاری خودروهای رقیب و هم رده نظیر مدل پاریس از برند تویوتا نیز بالاتر و قدرتمندتر است.

مشخصات فنی هیوندا اکسنت 2018
حداکثر قدرت 130 اسب بخار
حداکثر گشتاور 161 نیوتن متر
میزان مصرف سوخت در حالت سیکل ترکیبی 7.3 لیتر
فضای داخل کابین 2942 لیتر
گنجایش صندوق عقب 387 لیتر

امکانات و قابلیت های هیوندا اکسنت 2018

هیوندا اکسنت 2018 به طور کل در ردیف خودروهای کوچک جثه و ارزان قیمت طبقه بندی می گردد. بنابراین روی کاغذ انتظار چندانی برای بهره مندی این خودرو از امکانات متنوع و گوناگون نمی رود. اما برخلاف این انتظار در عمل شاهد طراحی امکانات مناسبی برای این مدل از خودروی اکسنت هستیم و این خودرو در مجموع با توجه به قیمتی که از آن برخوردار است، قابلیت های خوب و قابل توجهی را در دل خود جای داده است.

از جمله مهمترین قابلیت های موجود در این خودرو می توان به وجود قابلیت کروز کنترل، نمایشگر لمسی 5 اینچی و دوربین دید عقب اشاره نمود. همچنین این خودرو از وجود کلیدهای کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان بهره می برد.

سوای موارد فوق برخورداری این خودرو از تکنولوژی بلو لینک نیز موجب بالاتر رفتن کیفیت قابلیت های موجود در آن می گردد. توسط قابلیت مذکور دارندگان مدل 2018 خودروی اکسنت از این امکان برخوردار هستند تا نوعی از تکنولوژی کیلس استارتر را در خودروی تحت مالکیت خود در اختیار داشته باشند و بتوانند موتور آن را از فواصل دورتر روشن نموده یا قفل درهای آن را باز نمایند.

البته خودروی هیوندا اکسنت 2018 از مدل پیشرفته تری به نام اس ای ال نیز بهره می برد که قابلیت های بیشتر و امکانات بهتری را در دل خود جای داده است. به عنوان مثال در این مدل خاص، شاهد وجود صفحه نمایش لمسی 7 اینچی به جای مدل 5 اینچی هستیم. نمایشگری که به عنوان لنگرگاه اصلی سیستم سرگرمی این خودرو شناخته می گردد و از وجود قابلیت هایی نظیر کار پلی شرکت اپل و اندروید اتو بهره می برد.

همچنین وجود چراغ های اتوماتیک و بهره مندی از دو عدد درگاه یو اس بی، جزو دیگر امکانات و قابلیت های موجود در این مدل خاص از هیوندا به شمار می رود. مضاف بر آن که در این مدل خاص از خودروی اکسنت 2018 شاهد وجود ترمزهای دیسکی در بخش عقب هستیم.

مشخصات ظاهری و قیمت هیوندا اکسنت 2018

همان گونه که در سطور پیشین این متن هم به آن اشاره شد، در مدل 2018 خودروی اکسنت شرکت هیوندای، علاوه بر بهبود در باطن و مشخصات فنی، شاهد تغییر در ظاهر این خودرو نیز هستیم. به عنوان مثال دیگر هیچ خبری از آن جلو پنجره دراز و باریک نسخه قبل نیست و طراحی مذکور اکنون جای خود را به یک جلو پنجره عظیم، پهن و ذوزنقه ای شکل داده است.

اگرچه نوع طراحی و محل قرارگیری چراغ ها در بخش جلوی هیوندا اکسنت 2018، تغییر چندان مهمی نسبت به مدل پیشین این خودرو نداشته است، اما در بخش پشت این خودرو شاهد کوچک تر شدن اندازه چراغ ها و بهبود یافتن محل قرار گیری آنها هستیم. فرآیندی که موجب بهتر شدن و گیرایی هر چه بیشتر شکل ظاهری این خودرو نسبت به قبل شده است. همچنین کیفیت این چراغ ها نیز با ارتقا به حالت ال ای دی افزایش یافته است.

در مجموع تغییرات یاد شده موجب شده است تا مدل 2018 خودروی اکسنت از لحاظ ظاهری شباهت بسیار بیشتری به سایر خودروهای فراوریی شرکت هیوندای داشته باشد. این در حالی است که در مدل پیشین این خودرو چنین موضوعی را شاهد نبودیم و خودروی اکسنت لااقل به لحاظ برخورداری از مشخصات ظاهری، سنخیت چندانی با سایر محصولات شرکت هیوندای نداشت.

البته در کنار بهتر شدن ظاهر هیوندا اکسنت 2018 نسبت به مدل پیشین این خانواده، اندازه این خودرو نیز با بهبود و افزایش محسوسی همراه بوده است. به گونه ای که در مدل 2018، شاهد افزایش 30 میلی متری در عرض و 15 میلی متری در طول آن هستیم. همچنین ارتفاع این خودرو نیز به میزان 10 میلی متر نسبت به مدل قبل افزایش یافته است.

اگرچه گنجایش صندوق عقب مدل جدید اکسنت تفاوت چندانی با مدل قدیمی این خودرو ندارد، اما افزایش اندازه های این خودرو در بخش طول و عرض و ارتفاع موجب شده است تا فضای داخل کابین فراخ تر از قبل باشد و آسایش و راحتی بیشتری را در اختیار سرنشینان این خودرو قرار دهد.

قیمت مناسب هیوندا اکسنت 2018 موجب می گردد که چندان به کیفیت مواد به کار رفته در طراحی کابین این خودرو امیدوار نباشیم. با این حال مواد پلاستیکی به کار رفته در طراحی فضای مذکور (که بخش اعظم مواد به کار رفته در طراحی این فضا را تشکیل می دهد) از کیفیت مونتاژ مناسبی برخوردار هستند و چفت و بست آنها نیز به خوبی رعایت شده است.

به لحاظ برخورداری از کیفیت هنری طراحی نیز باید گفت که اگرچه شاهد به کار رفتن جزییات خارق العاده ای در طراحی بخش داخلی این خودرو نیستیم، اما در عوض ایراد خاصی هم در این بخش از قضیه قابل مشاهده نیست و این خودرو چه در بخش داخلی و چه در بخش خارجی به لحاظ بهره مندی از ظاهر مناسب می تواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد.

در متن پیش رو چندین بار به ارزان قیمت بودن خودروی هیوندا اکسنت 2018 اشاره شد. البته باید به این نکته اشاره نمود که بحث ارزان بودن این خودرو در بازار ایران صدق نمی نماید و تنها مختص به بازارهای دنیای است. در واقع می توان ادعا کرد برخلاف سایر نقاط دنیا که در بازارهای خودرویشان مدل 2018 خودروی اکسنت شرکت هیوندای یک خودروی مالی و به صرفه محسوب می گردد، در بازار خودروی کشور ما این محصول اتومبیلی نسبتا گران قیمت به شمار می رود. به گونه ای که در حال حاضر مدل 2017 این خودرو به طور متوسط از قیمتی حول و حوش 100 میلیون تومان در بازار داخل برخوردار است. بر این اساس انتظار می رود که هیوندا اکسنت 2018 نیز در صورت ورود به بازار ایران از قیمتی بیش از مقدار یاد شده برخوردار باشد. موضوعی که مهمترین خصلت و ویژگی وجودی این خودرو یعنی ارزان قیمت بودن آن را کم رنگ جلوه داده یا حتی به طور کل آن را از بین می برد.

به هر حال این مدل از کمپانی هیوندا در صورت بهره بردن از قیمت مناسب در بازار خودروی ایران (که با شرایط فعلی حاکم بر بازار بسیار بعید به نظر می رسد) می تواند به یک خودروی قابل قبول و مالی جهت انجام کارهای روزانه تبدیل گردد و در مجموع یک اتومبیل خواستنی برای خانواده های آرام و کم جمعیت لقب گیرد. در سرانجام و در صورت تمایل می توانید ویدیویی از آنالیز نسخه جدید هیوندا اکسنت را به تماشا بنشینید تا آشنایی عینی تری با ابعاد و زوایا این خودرو بیابید.

منبع: setare.com
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1493

به "معرفی هیوندا اکسنت 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی هیوندا اکسنت 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید