مایکروسافت با دورکاری نیمه وقت کارمندانش موافقت کرد

به گزارش مجله اندیشه، مایکروسافت به کارمندانش خبر داد حتی پس از بی خطر بودن بازگشت به دفاتر، انعطاف پذیری بیشتری برای کار از خانه وجود خواهد داشت.

مایکروسافت با دورکاری نیمه وقت کارمندانش موافقت کرد

دستورالعمل جدید مایکروسافت به کارمندان این شرکت اجازه می دهد کمتر از 50 درصد از تایم کاری را به صورت دورکاری سپری نمایند. کارمندان می توانند موافقت مدیرانش را برای دورکاری تمام وقت درخواست نمایند و یا حتی به محل جدیدی نقل مکان نموده و حقوقشان را مطابق با شرایط جغرافیایی محل مذکور دریافت نمایند.

مایکروسافت آخرین بار به کارمندان آمریکایی گفت انتظار دارد دورکاری حداقل تا ژانویه سال 2021 ادامه داشته باشد.

یک سخنگوی مایکروسافت در بیانیه ای به شبکه CNBC گفت: ما این هفته دستورالعمل جدید را با کارمندانمان در میان گذاشتیم تا بتوانند برای گزینه های پیش رویشان برنامه ریزی نمایند. هدف ما متحول کردن شیوه کار کردن به مرور زمان و بر اساس نظر کارمندان، دیتا و تعهدمان به حمایت از سبک کاری اشخاص و نیازهای کسب و کار است.

مایکروسافت به سیاست جدید به عنوان مدل هیبریدی اشاره نموده که مانند دورکاری دائمی و تمام وقت ارایه شده از سوی سایر شرکتهای فناوری مانند توییتر نیست اما به سیاست دورکاری فیس بوک نزدیکتر است که اخیرا اجازه داده کارمندان با موافقت مدیرشان به دورکاری بپردازند و به منطقه دیگری نقل مکان نموده و بر اساس شرایط منطقه مذکور حقوق دریافت نمایند. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک در ماه مه پیش بینی کرد که 50 درصد از کارمندان در پنج تا 10 سال آینده به صورت دورکاری فعالیت خواهند کرد.

بر اساس گزارش شبکه CNBC، با این حال بعضی از مشاغل مایکروسافت مانند مدیریت دیتاسنتر نیازمند حضور کارمندان در محل است. سیاست جدید برای هر کارمندی با توجه به موقعیت شغلی وی متفاوت خواهد بود.

طبق جدیدترین آمار منتشره، مایکروسافت بیش از 166 هزار کارمند دارد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1277

به "مایکروسافت با دورکاری نیمه وقت کارمندانش موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت با دورکاری نیمه وقت کارمندانش موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید