فصل گمشده اولین رمان دنیا پیدا شد ، گمشده شاهنامه ژاپنی ها کجا بود؟

به گزارش مجله اندیشه، فصلی گمشده از رمان داستان گِنجی که در سطحی گسترده اولین رمان دنیا شناخته می گردد در منزل مسکونی نواده یک ارباب فئودال ژاپنی پیدا شد.

فصل گمشده اولین رمان دنیا پیدا شد ، گمشده شاهنامه ژاپنی ها کجا بود؟

مجله اندیشه - داستان گِنجی یکی از رمان های ژاپنی نوشته شده در شروع سده 11 میلادی است. این داستان نخستین رمانی است که به زبان ژاپنی نوشته شده و بعضی آن به عنوان نخستین رمان دنیا یاد می نمایند. از این رمان تاکنون فیلم های گوناگونی ساخته شده است.

از مقایسه ای که میان داستان گنجی و شاهنامه صورت گرفته چنین برمی آید که در این دو اثر مشترکات بسیاری دارند ولی در شاهنامه پادشاهان، پهلوانان و زنان و در داستان گنجی امپراتور، اشراف و زنان نقش آفرینی می نمایند.

ایندیپندنت درباره پیدا شدن فصل گمشده این شاهکار ادبی نوشت: این رمان در سده یازدهم توسط موراساکی شیکیبو نوشته شده است. در آن موقع این نویسنده به عنوان ندیمه در دربار سلطنتی حضور داشت.

کارشناسان تاکید نموده اند که شاهکار کشف شده اصل است. این در حالی است که نسخه اصل رمان در حال حاضر موجود نیست.

آکیکو یوسانو شاعر ژاپنی، رمان را اوایل سده بیستم به ژاپنی امروزی ترجمه کرد و در سال 1882 برای اولین بار ترجمه رمان به زبان انگلیسی شروع شد که به دلیل کیفیت پایین تکمیل نشد.

موضوع این رمان شاهزاده ای به نام هیکارو گِنجی است که با زنی به نام موراساکی ملاقات و در نهایت ازدواج می نماید. هیکارو پسر امپراطور باستانی ژاپن بود که به دلایل سیاسی از دستیابی به تاج و تخت بازماند.

داستان رمان بر زندگی رمانتیک گِنجی متمرکز است و رسم و رسومات جامعه اشرافی آن موقع را به تصویر کشانده است.

منبع: چمدان
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 501

به "فصل گمشده اولین رمان دنیا پیدا شد ، گمشده شاهنامه ژاپنی ها کجا بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل گمشده اولین رمان دنیا پیدا شد ، گمشده شاهنامه ژاپنی ها کجا بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید