طرح توسعه دانشگاه تهران از قانونی ترین طرح های توسعه ای کشور است

رئیس دانشگاه تهران از اجرای بخشی از پروژه های طرح توسعه دانشگاه تهران قبل از خاتمه امسال اطلاع داد و گفت: این طرح هیچ مشکل قانونی ندارد و در صورت تامین منابع مالی به زودی اجرایی خواهیم کرد.

طرح توسعه دانشگاه تهران از قانونی ترین طرح های توسعه ای کشور است

دکتر محمود نیلی احمدآبادی در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن اعلام این مطلب، طرح توسعه دانشگاه تهران را یکی از قانونی ترین طرح های توسعه ای کشور دانست و اضافه کرد: قانون این طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب گردیده است، ضمن اینکه کمیسیون ماده 5 شهرداری، وزارتخانه های علوم و بهداشت طرح توسعه ای دانشگاه تهران را تصویب کرده اند. همچنین شهرداری، استانداری، نمایندگان مجلس و حتی دولت متقاعده به اجرای طرح هستند، بنابراین با اطمینان تاکید می کنم که هیچ ابهام و مسئله ای برای توسعه دانشگاه تهران و ایجاد شهر دانش نداریم.

وی در ادامه در خصوص مخالفت برخی مالکان اراضی اطراف دانشگاه تهران نیز گفت: اگر برخی از مالکین معترض اجرای این طرح هستند، به این دلیل است که بودجه لازم برای تملک مابقی اراضی تامین نگردیده است. در غیر اینصورت طرح به خودی خود مسئله ای ندارد و اجرای آن فراتر از دانشگاه تهران در واقع برای شهر تهران مناسب است. ضمن اینکه ما منکر ایجاد مشکل برای ساکنان طرح نیستیم ولی سعی کردیم زمین های تمامی کسانی که مشکل دارند را خریداری کنیم که تا حدودی این امر انجام گردیده است.

دکتر نیلی اضافه کرد: برای ایجاد شهر دانش در دانشگاه تهران به مشارکت خیرین و کسانی که علاقه مند به فعالیت در این حوزه هستند نیازمندیم و سعی می کنیم از ظرفیت بخش خصوصی و نهادهایی که علاقه مند به مشارکت در شهر دانش هستند استفاده کنیم.

به گفته وی، دانشگاه تهران برای اجرای طرح توسعه ای و ایجاد شهر دانش فقط در بحث تملک نیازمند یاری دولت است که امیدواریم اعتبار آن از سوی دولت تامین گردد.

رئیس دانشگاه تهران پیگیری طرح توسعه دانشگاه تهران را از مهم ترین برنامه های این دانشگاه مطرح کرد و گفت: سال گذشته کمیسیون ماده 5 شهرداری تهران کلیات اجرای این طرح را تصویب کرد. امیدوارم هر چه زودتر مسایل مسالی اجرای این طرح برطرف گردد تا بتوانیم بخشی از آن را قبل از خاتمه امسال اجرایی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1397 بروزرسانی: 16 مهر 1398 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 55

به "طرح توسعه دانشگاه تهران از قانونی ترین طرح های توسعه ای کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح توسعه دانشگاه تهران از قانونی ترین طرح های توسعه ای کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید