سبک های مختلفی که به هم زیستی می رسند، روایت زندگی روی کفن

به گزارش مجله اندیشه، نگار عالم زاده گرجی هنرمند حوزه تجسمی که به تازگی آثارش را در نمایشگاهی به نمایش گذاشته است، به خبرنگاران گفت: من پیش از این روی مسایل زنان و انسان کار نموده بودم و خانم سلیمیان با توجه به آشنایی قبلی که از کارهای من داشت تماس گرفت و با بیان اینکه موضوع اصلی این نمایشگاه خویشتن، قدرت و سیاست است از من به دعوت به همکاری کرد.

سبک های مختلفی که به هم زیستی می رسند، روایت زندگی روی کفن

وی اضافه کرد: در این نمایشگاه من یک اینستالیشن داشتم شامل یک تابلوی خیلی بزرگ که دست ها به سمت بالا رفته و به یک دست می رسند و در کنارش یک تریبون صورتی بود که میکروفون داشت و هر کسی می خواست می توانست پشت تریبون قرار گرفته و صحبت کند. آن تریبون به زعم من صندلی قدرت و فرصتی هست که کسی بتواند حرفش را بزند و با رنگ صورتی اش یکجور ساختارشکنی داشت و زمانی که مردها پشت آن صحبت می کردند واکنش های جالب توجهی رخ می داد و بحث های قابل تاملی درباره انسان، فمینیست و برابری شکل می گرفت.

گرجی اعلام کرد: طراحی های من در چند سال اخیر غالباً روی کفن انجام می گردد و شاید در وهله اول مرگ را تداعی کند اما در نگاه عمیق تر نشانی از زندگی دارد و حرکت و رشد را در بستر کفن به معنای تعارض، کاملا نشان می دهد.

این هنرمند اضافه کرد: من فکر می کنم در ایران بخش عظیمی از کارها متوجه فرم بوده و شخصا به عنوان کسی که سال های گذشته وکیل بودم و دغدغه هی اجتماعی دارم این دو را از هم جدا نمی بینم. فکر می کنم هنر باید تعادلی بین فرم و محتوا ایجاد کند و از این طریق مخاطب را درگیر کند تا بیشتر تاثیرگذار باشد. حتی کارهایی که فقط فرم هستند نیز دست کم یک محتوایی مطرح می گردد اما در آثاری که هردو ویژگی حضور دارند بیشتر ابرازنماینده یک اتفاق خواهد بود.

وی در خاتمه درباره حضور هنرهای نوین در کنار آثار کلاسیک گفت: ارتباط مردم با شکل نوینِ آرت به نظرم خیلی بهتر از قبل شده است. وقتی هنرمند نسبت به یک اتفاق جدید گارد داشته باشد مخاطب هم در همان جهت می رود اما وقتی هنرند شرح دهد و بیننده را با این شکل هنر آشنا کند قطعا مخاطب هم ارتباط برقرار می نماید. خیلی خوب است که تنوع گالری و سبک کارهای متفاوت وجود دارد و آثار متفاوت در حوزه تجسمی این شانس را دارند که همه کنار هم زیست می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 142

به "سبک های مختلفی که به هم زیستی می رسند، روایت زندگی روی کفن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبک های مختلفی که به هم زیستی می رسند، روایت زندگی روی کفن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید