رکورد سرعت خودروهای برقی شکسته شد

به گزارش مجله اندیشه، یک خودروی برقی به نام غول کوچک با استفاده از دو موتور الکتریکی تسلا که به شدت تغییر یافته است، رکورد سرعت وسایل نقلیه برقی در زمین را با سرعت 353 مایل در ساعت(568 کیلومتر در ساعت) شکست.

رکورد سرعت خودروهای برقی شکسته شد

یک گروه از افراد جسور که دو روز پیش رکورد سرعت خودروهای الکتریکی را در استان یوتا آمریکا شکسته بودند، روز گذشته دوباره به رکورد خود حمله نموده و آن را بهبود بخشیدند.

اریک ریتر راننده این گروه، اولین بار با این خودرو موسوم به غول کوچک(Little Giant) در تاریخ 30 اکتبر رکورد سرعت خودروهای برقی را شکست و طی آن به حداکثر سرعت 322 مایل در ساعت(518 کیلومتر در ساعت) رسید.

تنها 24 ساعت بعد، او کوشش دیگری انجام داد که در آن پیروز شد سرعت 353 مایل در ساعت(568 کیلومتر در ساعت) را ثبت کند که یک رکورد نو برای وسایل نقلیه الکتریکی روی زمین است.

خودروی مورد استفاده برای انجام این رکوردشکنی که غول کوچک نام دارد، دارای دو موتور الکتریکی ساخته شده به وسیله شرکت تسلا است که به شکل چشمگیری اصلاح شده و به وسیله 1152 باتری لیتیوم-یونی منشوری کار می نماید.

این تیم هیچ جزئیاتی در خصوص ظرفیت باتری های خود یا قدرت موتورهای اصلاح شده تسلا منتشر ننموده است.

سرعت دیوانه وار و چشمگیر 568 کیلومتر در ساعت غول کوچک را می توان از دید راننده در ویدیوی انتهایی مشاهده کرد.

این گروه موسوم به تیم وسکو(Team Vesco) میخواهد یک رکورد نو با رسیدن به سرعت 400 مایل در ساعت(643 کیلومتر در ساعت) ثبت کند.

رکورد کلی سرعت روی زمین از تاریخ 15 اکتبر 1997 که با استفاده از یک خودروی مافوق صوت به نام تراست اس سی سی(Thrust SCC) با سرعت 763 مایل در ساعت(1277 کیلومتر در ساعت) ثبت شد، هنوز شکسته نشده است.

در عین حال، رکورد قبلی سرعت خودروهای تمام الکتریکی روی زمین در سال 2016 به وسیله خودرویی موسوم به Venturi Buckeye Bullet 3 ساخته دانشگاه استانی اوهایو به ثبت رسید که به حداکثر سرعت 341 مایل در ساعت(549 کیلومتر در ساعت) رسید.

از زمانی که رکورد Thrust SCC ثبت شد، جانشین آن به نام بلادهوند ال اس آر(Bloodhound LSR) با رانندگی اندی گرین که پشت فرمان Thrust SCC نیز نشسته و رکورد زده بود، کوشش کرد تا این رکورد را بشکند. بلادهوند از سد 500 مایل در ساعت(804 کیلومتر در ساعت) عبور کرد، اما توسعه آن فعلا متوقف شده است، چرا که بر اثر تأثیرات شیوع بیماری کووید-19 با مسائل اقتصادی روبرو شده و در جستجوی مالک نوی است.

در حال حاضر تیم وسکو می خواهد رکورد سرعت خودروهای برقی را بهبود ببخشد و هدف خود را برای رسیدن به سرعت 400 مایل در ساعت(643 کیلومتر بر ساعت) در نظر گرفته است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 آذر 1400 بروزرسانی: 16 آذر 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1912

به "رکورد سرعت خودروهای برقی شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد سرعت خودروهای برقی شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید