رشد شناسایی حملات سایبری، اتصال 78درصد روستاها به شبکه ملی

به گزارش مجله اندیشه به نقل از وزارت ارتباطات، حمید فتاحی گفت: این روزها بسیاری بر این اعتقاد هستند که شبکه ملی اطلاعات به معنی دیوار کشیدن در اطراف فضای مجازی کشور و به نوعی فیلترینگ و محدودسازی است و سعی بر آن دارند که نظر خود را به دیگران القا نمایند و این درحالی است که با اجرای شبکه ملی اطلاعات قرار بر آن نیست که محدودسازی در کشور صورت بگیرد.

رشد شناسایی حملات سایبری، اتصال 78درصد روستاها به شبکه ملی

وی اضافه نمود: شبکه ملی اطلاعات سبب شده است تا اثر تحریم ها به کمترین میزان خود برسد تا آنجا که با اجرای این شبکه در 70 درصد تجهیزات شبکه ثابت و 30 درصد شبکه سیار خودکفا شدیم تا اثر تحریم ها را به حداقل برسانیم.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت اضافه نمود: در تجهیزات و سامانه های امنیت و حفظ پایداری کسب و کارهای فضای مجازی کشور کاملاً خودکفا شدیم، دژفا به عنوان سد محکم در برابر تهدیدات خارجی و مراکز SOC در هسته شبکه راه اندازی شدند و همین امر موجب رشد 200 درصد شناسایی و رصد حملات سایبری بدخواهان کشور و افزایش توانمندی دفاعی سایبری کشور شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت انتقال شبکه 2.4 برابر شد ادامه داد: بیش از 78درصد روستاها به شبکه ملی اطلاعات دسترسی پیدا کردند.

فتاحی گفت: مطابق تکالیف قانونی خود، 80درصد لایه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات را محقق کنیم و زمینه را برای توسعه دولایه دیگر شبکه ملی اطلاعات یعنی لایه خدمات و محتوا فراهم کنیم و در این جا ذکر این نکته لازم است که زیرساخت ها آماده است.

وی اضافه نمود: آنچه ما در نظر داریم رشد اقتصاد دیجیتال در کشور است تا از این طریق بتوانیم سهم اقتصاد دیجیتال در اقتصاد کشور افزایش پیدا کند و به نوعی وابستگی کشور به نفت کاهش یابد . کاری که در کشورهای دیگر نیز شکل گرفته است و ما از این طریق می توانیم بهره وری و صادرات را بشدت افزایش دهیم و در کشور از این طریق صدها هزار شغل ایجاد گردد و از همه مهم تر کشور در راستا رشد و پیشرفت مالی قرار بگیرد.

به گفته معاون وزیر ارتباطات ، اقتصاد فضای مجازی یک کلید ارزشمند به سوی ایران هوشمند و آینده روشن میهن اسلامی است. اگرچه مسائل و چالش های بسیاری از جمله قوانین دست وپاگیر، بوروکراسی های طولانی و بی فایده، عدم تعامل کامل بین دستگاهی و... وجود دارد، اما اگر بخش خصوصی را تقویت کنیم و راه را هموار، موفقیت ها بیشتر می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 316

به "رشد شناسایی حملات سایبری، اتصال 78درصد روستاها به شبکه ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد شناسایی حملات سایبری، اتصال 78درصد روستاها به شبکه ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید