دنیا در سال 2069 چگونه خواهد بود، سکونت در دریا و وسایل نقلیه سریع

به گزارش مجله اندیشه، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، گزارش مذکور با همکاری شش متخصص دانشگاهی برجسته در انگلیس تهیه شده و در آن فناوری های جدیدی که تا چهار دهه دیگر به صورت روزمره مورد استفاده قرار می گیرند، پیش بینی شده است.

دنیا در سال 2069 چگونه خواهد بود، سکونت در دریا و وسایل نقلیه سریع

تلاش برای پیش بینی آینده جهان کار تازه ای نیست و البته معمولاً همه این پیش بینی ها صحیح نیستند، اما این کار معمولاً جلوه ای از واقعیت را منعکس می کند.

بر اساس گزارش مذکور، مردم جهان تا چهار دهه دیگر در محیط های شهری با تراکم بالا و به صورت بسیار فشرده زندگی می کنند که مملو از آسمان خراش های بزرگ و مستقل و دارای امکانات کامل به منظور خود اتکایی در زمینه تهیه غذا هستند و در آنها مجتمع های بزرگ زیرزمینی پیش بینی شده است. همچنین پیش بینی شده انسان تأسیسات زیردریایی خاصی برای سکونت ایجاد می کند.

مسافرت با خودروهای خودران کوچک عادی شده و برای سفر از انگلیس به کشورهای اسکاندیناوی از بزرگراه های آبی استفاده می شود. تاکسی های هوایی خودران، هایپرلوپ ها و هواپیماهای مافوق سریع دیگر ابزار مسافرت خواهند بود.

همچنین به علت تخریب گسترده محیط زیست، بخش عمده غذای بشر در نواحی نزدیک به محل سکونت انسان ها تولید و پرورش داده می شوند و حتی ممکن است این کار در خود منازل انجام شود.

چاپگرهای سه بعدی تولید بسیاری از لوازم مورد نیاز را به صورت محلی ممکن می کنند.

هوش مصنوعی بر بسیاری از مشاغل مسلط شده و ارتباطات کاری از طریق هولوگراف ها و سیستم های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی انجام می شوند.

نتیجه این تحولات کاهش تحرک انسان هاست، اما حسگرهای زیستی در طول روز وظیفه کنترل شرایط حیاتی انسان ها را بر عهده گرفته و از این طریق وضعیت سلامت افراد کنترل می شود. پزشکان هم می توانند از راه دور افراد را کنترل کرده و برای آنها نسخه تجویز کنند.

کاشت تراشه در مغز به منظور تعامل مستقیم با اشیا و دیگر افراد و درک سریع نظرات و ایده ها تحول دیگری است که تا سال 2069 عملی می شود.

تا آن زمان حشرات به علت کمبود گوشت به یکی از منابع تأمین پروتئین بدن انسان مبدل می شوند و خیلی از انسان ها برای تغذیه در طول روز از مایعاتی استفاده می کنند که به طور کامل از ترکیبات شیمیایی نوین تولید شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 301

به "دنیا در سال 2069 چگونه خواهد بود، سکونت در دریا و وسایل نقلیه سریع" امتیاز دهید

1 کاربر به "دنیا در سال 2069 چگونه خواهد بود، سکونت در دریا و وسایل نقلیه سریع" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیا در سال 2069 چگونه خواهد بود، سکونت در دریا و وسایل نقلیه سریع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید