دادستان کل آمریکا دلیل رفتن ترامپ به پناهگاه کاخ سفید را فاش کرد

به گزارش مجله اندیشه، دادستان کل آمریکا اذعان کرد که رئیس جمهور این کشور در جریان اعتراضات ضدنژادپرستی در واشنگتن، به دلیل شدت دریافت اعتراضات و به توصیه سرویس مخفی آمریکا در زیرزمین کاخ سفید پناه گرفته است.

دادستان کل آمریکا دلیل رفتن ترامپ به پناهگاه کاخ سفید را فاش کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی مجله اندیشه به نقل از شبکه خبری سی بی اس، ویلیام بار دادستان کل آمریکا روز سه شنبه در جلسه استماع کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا فاش کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور اوایل ماه گذشته میلادی (اواسط خردادماه) به دلیل شدت دریافت اعتراضات ضدنژادپرستی در اطراف کاخ سفید و به توصیه سرویس مخفی آمریکا برای در امان ماندن از خطرات احتمالی به پناهگاه زیرزمینی کاخ سفید رفته است.

دادستان کل آمریکا که در مورد اتفاقات روز اول ژوئن (12 خرداد) و برخورد خشونت آمیز پلیس با معترضان در میدان لافایت در نزدیکی کاخ سفید به اعضای کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا شرح می داد، در بخشی از اظهارات خود درباره پناه دریافت ترامپ در پناهگاه زیرزمینی کاخ سفید نیز بیان کرد: در روزهای پایانی ماه مه اعتراضات هرروز شدیدتر و مخرب تر می شد. به همین دلیل سرویس مخفی آمریکا [در شامگاه روز 29 مه- 9 خرداد] به آقای ترامپ توصیه کرد که به پناهگاه زیرزمینی کاخ سفید برود.

ویلیام بار در حالی دلیل اصلی رفتن ترامپ به پناهگاه زیرزمینی کاخ سفید را در یک نشست رسمی بیان کرد که دونالد ترامپ پس از انتشار خبر پناه دریافتش به زیرزمین کاخ سفید مدعی شده بود که تنها به خاطر بازرسی بیشتر به پناهگاه کاخ سفید رفته است!

چند روز پس از انتشار خبر پناه دریافت ترامپ در زیرزمین کاخ سفید، واشنگتن پست به نقل از یک مامور امنیتی مطلع فاش کرد که رئیس جمهور، همسر و بارون پسرشان، پس از آنکه سرویس مخفی آمریکا شرایط امنیتی را از زرد به قرمز تغییر داد، به سرعت به پناهگاه کاخ سفید منتقل شده اند.

این منبع مطلع به واشنگتن پست گفته بود که پس از آنکه معترضان اقدام به برچیدن و حذف موانع موقت ایجاد شده در اطراف ساختمان کاخ سفید کردند، ترامپ و اعضای خانواده اش به سرعت و با عجله به پناهگاه کاخ سفید رفته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1169

به "دادستان کل آمریکا دلیل رفتن ترامپ به پناهگاه کاخ سفید را فاش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادستان کل آمریکا دلیل رفتن ترامپ به پناهگاه کاخ سفید را فاش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید