شرح وزارت خارجه درباره سفر هیئت ایرانی به کره جنوبی

به گزارش مجله اندیشه، سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت هیئت ایرانی متشکل از متخصصین حوزه های نفتی و بانکی در سفر به کره جنوبی مذاکراتی با شرکت های و مقامات کره ای با هدف آنالیز امکان فروش مجدد نفت و میعانات گازی داشته اند.

شرح وزارت خارجه درباره سفر هیئت ایرانی به کره جنوبی

به گزارش تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص بعضی اخبار رسانه ای مبنی بر سفر هیئت از جمهوری اسلامی ایران به کره جنوبی بیان کرد: هیئت کارشناسی جمهوری اسلامی ایران متشکل از متخصصین حوزه های نفتی و بانکی هفته جاری در سئول مذاکراتی را با شرکت ها و مقامات کره ای با هدف آنالیز امکان فروش مجدد نفت و میعانات گازی به کره جنوبی برگزار کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه نمود: این سفر که در راستای توسعه روابط متوازن با کشورهای آسیایی محسوب می گردد، پس از ملاقات معاونین وزرای امور خارجه دو کشور در وین انجام گشت .

خطیب زاده توضیح داد: طرف ایرانی با استفاده از این فرصت، در رایزنی با مقامات کره ای، بر برطرف محدودیت غیر قانونی از منابع ارزی بلوکه شده ایران در کره تاکید نمود.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان ساخت: نتایج این نشست کارشناسی می تواند به عنوان محکی برای ارزیابی جدیت و اراده کره جنوبی جهت حل مسائل موجود بین دو کشور و بازگشت مناسبات به روال عادی، از جمله با فروش نفت و میعانات گازی به کره و سرمایه گذاری شرکتهای کره ای در پروژه های مالی ایران قلمداد گردد.به همین علت جمهوری اسلامی ایران با دقت نتایج این مذاکرات را پیگیری و در چگونگی تنظیم روابط دو کشور لحاظ خواهد نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2065

به "شرح وزارت خارجه درباره سفر هیئت ایرانی به کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح وزارت خارجه درباره سفر هیئت ایرانی به کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید