تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر منعقد شد

به گزارش مجله اندیشه، تفاهم نامه راه اندازی خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر میان ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و دانشگاه هنر منعقد شد.

تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر منعقد شد

به گزارش ، تفاهم نامه ایجاد خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر توسط پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سیدحسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر منعقد شد.

هدف از انعقاد این تفاهم نامه برای راه اندازی خانه خلاق و نوآوری جهانی هنر، جذب و حمایت از شرکت های دانش بنیان، شرکت های خلاق و استارتاپ های فعال در حوزه صنایع فرهنگی و فناوری های نرم است تا با استقرار در این خانه خلاق و برخورداری از حمایت های مادی و معنوی بتوانند نقشی در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده ضمن معرفی ظرفیت های هنری و فرهنگی کشور در ابعاد بین المللی ایفا نمایند.

یکی از راهبرد های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رونق زیست بوم فناوری و نوآوری، حمایت از شرکت های خلاق است که در راستای شکوفایی توانمندی های بومی و محلی کشور صورت می گیرد. خانه های خلاق بستر هایی هستند تا ایده های نوآورانه فناوری های نرم، صنایع خلاق و فرهنگی مجالی برای حضور پیدا نمایند و به راستا ایجاد اشتغال، ارزش آفرینی و رونق اقتصاد دانش بنیان گام بگذارند.

حمایت از ایجاد خانه های خلاق یکی از اقداماتی است که زمینه را برای رونق کسب و کار های خلاق و صنایع فرهنگی فراهم نموده و این کسب و کار ها را با زیست بوم دانش بنیان پیوند داده است.

خانه خلاق و مرکز نوآوری دانشگاه هنردر میدان مشق و ساختمان قزاقخانه سابق و در ابعاد 7هزار مترمربع، یکی از بنا های شناخته شده و قدیمی تهران است و محلی برای استقرار و توسعه ایده های نوآورانه در حوزه صنایع نرم و فرهنگی بدل خواهد شد.

ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری رباست جمهوری، در راستای این تفاهم نامه از ایجاد و راهبری مرکز نوآوری و خانه خلاق با موضوع خدمات حوزه صنایع خلاق و فرهنگی، شروع به کار مرکز نوآوری و خانه خلاق همچنین شتابدهنده های تخصصی این حوزه و شرکت های مستقر در مرکز نوآوری و شتابدهی حمایت می نماید.

حمایت از برگزاری رویداد های مرتبط با حوزه صنایع خلاق و فرهنگی و ایجاد بستری برای ارتباط میان خانه های خلاق، شرکت ها و سازمان های مختلف برای دریافت اطلاعات و خدمات مورد احتیاج از دیگر اقدامات این ستاد در راستای توسعه زیست بوم نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی است.

همچنین دانشگاه هنر ضمن تأمین محل استقرار مرکز نوآوری و شتاب دهی خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر در حوزه صنایع خلاق و نرم و فرهنگی، آموزش های فنی مرتبط با توانمندسازی تیم های مستقر در مرکز نوآوری و خانه های خلاق را ارائه می دهد.

این دانشگاه همچنین ضمن شبکه سازی و اتصال تیم های مستقر در مرکز نوآوری و شتاب دهی به حوزه ها و مشتریان بالقوه در بخش صنایع فرهنگی و خلاق از تیم های مستقر در مرکز نوآوری و شتاب دهی برای تامین فناوری های مورد احتیاجشان حمایت می نماید.

با هدف اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه حاضر، کمیته ای 3 نفره با حضور نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر، برنامه ریزی و مدیریت اعتبارات تخصیص داده شده از طرفین، آنالیز و انتخاب شتاب دهنده های مستقر از میان استارتاپ های پیشنهادی بر مبنای طرح های تجاری ارائه شده را بر عهده دارد.

لازم به ذکر است این تفاهم نامه پس از بازدید سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از دانشگاه هنر و محل قزاقخانه منعقد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1640

به "تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر منعقد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر منعقد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید