تخصیص یک میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون اعتبار برای پایگاه ارجان و چگاسفلی

به گزارش مجله اندیشه، ایسنا/ براساس اخبار بدست رسیده، تخصیص یک میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون اعتبار برای پایگاه ارجان و چگاسفلی صورت گرفت.

تخصیص یک میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون اعتبار برای پایگاه ارجان و چگاسفلی

کبری ابوعلی شرح داد: از این یک میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته مبلغ 200 میلیون تومان پیمانی و مطالعاتی بوده که متاسفانه مبلغ 100 میلیون تومان پیمانی بابت دیون گذشته تخصیص داده شد و فقط مبلغ 100 میلیون تومان برای مطالعات منتج به قرارداد شد.

او افزود: مبلغ 250 میلیون تومان نیز به عنوان فاز اول برای خواناسازی به منظور بازشناسی ساختار معماری (پلان مسجد ارجان) از اعتبارات استانی و با پیگیری معاونت محترم میراث خوزستان جناب مهندس غلامرضا سلمان پور تخصیص یافت.

وی افزود: بعلاوه مبلغ 700 میلیون تومان برای بازسازی قلعه روشمهر و طاق ارجان با پیگیری های مستمر نماینده شهرستان بهبهان در تیر امسال از جانب وزارتخانه به ما ابلاغ شد.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی ارجان و چگاسفلی گفت: کار بازسازی قلعه روشمهر و طاق ارجان از چهارم شهریور 1402 شروع شده است.

او با بیان اینکه نصب دوربین مدار بسته در محوطه باستانی ارجان در دستور کار مدیر کل میراث فرهنگی استان خوزستان قرار گرفته، افزود: ایشان پیگیر نصب دوربین مدار بسته در این محوطه تاریخی هستند.

ابوعلی اظهار داشت: اگر نصب دوربین های مدار بسته در ارجان اجرایی گردد، در حفاظت و حراست از این محوطه تاریخی پیشرفت بسیاری خواهیم داشت.

وی با اشاره به وسعت و حساسیت محوطه باستانی ارجان گفت: امیدواریم هر چه زودتر دوربین های مدار بسته در محوطه باستانی ارجان نصب شوند.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی ارجان و چگاسفلی با اشاره به اینکه 500 هکتار از عرصه مرکزی ارجان در تملک کشاورزان است، گفت: مقدمات و استعلاماتی با هدف تملک اراضی عرصه مرکزی ارجان در حال اجرا است.

منبع: همگردی
انتشار: 5 شهریور 1402 بروزرسانی: 5 شهریور 1402 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2314

به "تخصیص یک میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون اعتبار برای پایگاه ارجان و چگاسفلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص یک میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون اعتبار برای پایگاه ارجان و چگاسفلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید