آمریکا علیه چین تحریم های جدید وضع کرد

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران : وزارت خارجه امریکا در وب سایت خود بیانیه ای با عنوان ایالات متحده تحریم هایی را علیه مقامات جمهوری خلق چین اعمال می کند منتشر کرد.

آمریکا علیه چین تحریم های جدید وضع کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، در بیانیه دپارتمان خارجی آمریکا آمده است، محدودیت های ویزا برای مقامات جمهوری خلق چین و حزب کمونیست اعمال می شود که به استفاده یا تهدید به خشونت فیزیکی، سرقت و انتشار اطلاعات خصوصی، جاسوسی، خرابکاری یا دخالت مخرب در امور سیاسی داخلی، آزادی علمی، حریم خصوصی شخصی یا فعالیت تجاری دست داشته اند.

در ادامه تاکید شده که آمریکا از جمهوی خلق چین می خواهد به استفاده از روشهای زورگویی و ارعاب برای سرکوب آزادی بیان انتها دهد.

وزارت خارجه امریکا همچنین روز پنجشنبه قوانینی را برای محدودیت سفر اعضای حزب حاکم چین و خانواده های آنان به آمریکا اعمال کرده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد، این سیاست حداکثر مدت اعتبار ویزا گردشگری و تجاری غیر مهاجران برای اعضای حزب کمونیست چین و اعضای خانواده آنها را از 10 سال به یک ماه کاهش می دهد.

وزارت خارجه چین با محکومیت این اقدام آمریکا اعلام کرد: این تصمیم به طور تعیین یک نوع سرکوب سیاسی توسط نیروهای ضد چینی در آمریکا است که به واسطه تعصب ایدئولوژیک شدید و ریشه گرفته از ذهنیت جنگ سرد عمل می کنند.

کارشناسان مهاجرتی می گویند با توجه به محدودیت های مسافرتی کووید-19 برای مسافران چینی تا زمان لغو این محدودیت ها در ماه ژانویه (همزمان با خروج ترامپ از کاخ سفید) خیلی معنایی پیدا نمی کند. فقط 61 ویزا گردشگری و تجاری برای ملیت های چینی در ماه اکتبر در مقایسه با 60 هزار مورد در زمان مشابه در سال گذشته، صادر شده است.

دولت آمریکا در تیر ماه امسال نیز در به طور کل به دنبال ممنوع کردن ورود اعضای حزب کمونیست به ایالات متحده بود اما به محدودیت های صدور ویزا برای آنها قناعت کرده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1389

به "آمریکا علیه چین تحریم های جدید وضع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا علیه چین تحریم های جدید وضع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید