آزمایش ضروری برای خانم ها

به گزارش مجله اندیشه، آزمای پاپ اسمیر به وسیله متخصص بیماری های زنان و زایمان و به وسیله برداشت نمونه از سلول های دهانه رحم، جهت تشخیص سلامتی این اندام صورت می گیرد. بنا به توصیه متخصصین دانشگاه ایالات متحده، بیشتر خانم ها از سن 21 سالگی، بهتر است سالی یک بار این آزمایش را انجام دهند. از سن 30 سالگی به بعد و در صورت داشتن آزمایش های

آزمایش ضروری برای خانم ها

آزمایش ضروری برای خانم ها

ترجمه ونوشته:فاطمه ادب دوست

آزمایش پاپ اسمیر (Pap Smear test)

آزمای پاپ اسمیر به وسیله متخصص بیماری های زنان و زایمان و به وسیله برداشت نمونه از سلول های دهانه رحم، جهت تشخیص سلامتی این اندام صورت می گیرد. بنا به توصیه متخصصین دانشگاه ایالات متحده، بیشتر خانم ها از سن 21 سالگی، بهتر است سالی یک بار این آزمایش را انجام دهند. از سن 30 سالگی به بعد و در صورت داشتن آزمایش های منفی پی درپی و عدم مشاهده تغییرات غیر عادی در سلول های گردنه رحم، می توان هر سه سال یک بار این آزمایش را انجام داد. لازم به شرح است که تغییر سلول های گردنه رحم می تواند منجر به سرطان رحم گردد.

آزمایش کلسترول (Cholesterol Test)

کلسترول بالا می تواند یکی از علل مهم بیماری ها و حملات قلبی باشد. لذا توصیه می گردد بعد از 20 سالگی هر 5 سال یک بار برای انجام آزمایش کلسترول خون به پزشک عمومی مراجعه کنید.

آزمایش سرطان سینه (Breast Cancer Test)

این آزمایش که می تواند به وسیله پزشک عمومی انجام گیرد، به وسیله آنالیز ناهنجاری های سینه، احتمال بروز و یا ابتلا به سرطان سینه را تعیین می سازد. توصیه می گردد خانم ها در سنین 20 تا 30 سالگی هر سه سال یک بار و پس از 40 سالگی هر سال این آزمایش را انجام دهند.

آزمایش سرطان پوست (Skin Cancer Test)

آزمایش سرطان پوست، به وسیله پزشک متخصص پوست، جهت تشخیص ناهنجاری ها و سرطان های پوستی انجام می گیرد. بهتر است این آزمایش سالی یک بار انجام گردد اما در صورت مشاهده خال های نو و یا تغییر در میزان خال های قدیمی، لکه هایی که با قرار گرفتن در معرض آقتاب پر رنگ تر می شوند و یا وجود سابقه فامیلی در ابتلا به سرطان پوست، انجام این آزمایش دو بار در سال توصیه می گردد.

آزمایش شنوایی (Hearing Test)

دوباره تکرار کن در مکالمات، یکی از مسائل واقعی بیش از 12 درصد خانم های بین 20 تا 30 سال است. آزمایش شنوایی، به وسیله کارشناسان شنوایی سنجشی انجام گرفته و توصیه می گردد تا سن 50 سالگی هر 10 سال یک بار و پس از آن هر سه سال یک بار صورت گیرد.

آزمایش ایمن سازی (Immunoassay)

برای انجام این آزمایش به پزشک عمومی مراجعه نموده و حتماَکارت واکسن خود را همراه ببرید. برخی از واکسن ها بعد از مدتی کم اثر می شوند و ممکن است حتی در صورت تزریق واکسن، شما در مقابل برخی از بیماری ها آسیب پذیر بوده و به یک تقویت کننده احتیاج داشته باشید. به اسم مثال تزریق واکسن کزاز، هر 10 سال یک بار لازم است. طبق تحقیقات مؤسسه ملی بیماری های مسری وعفونی ایالات متحده، یک هشتم افراد مبتلا به این بیماری ها، فرصتی برای تزریق واکسن نداشته اند و در صورت انجام این آزمایش های به موقع جلوگیری از ابتلا به بیماری امکان پذیر بوده است.

آزمایش فشار خون (Blood Pressure Test)

بالا بودن فشار خون، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و کلیوی را افزایش می دهد. تحقیقات محققان آمریکایی نشان داده که یک هشتم زنان در ایالات متحده به علت مصرف قرص، بارداری و وزن بالا از بیماری فشار خون رنج می برند و تعداد زیادی از زنان 20 تا 44 ساله هم مستعد این بیماری تشخیص داده شده اند. لذا توصیه می گردد اگر سابقه فشار خون بالا دارید، با استفاده از دستگاه های مچی دیجیتالی، به طور مرتب فشار خون خود را در منزل چک کنید در غیر این صورت می توانید سالی دوبار برای کنترل فشار خون به پزشک عمومی مراجعه کنید.

آزمایش وزن یا بی .ام.آی (BMI Test)

داشتن اضافه وزن خطرات زیادی در پی دارد. به همین علت لازم است هر سال با مراجعه به پزشک عمومی و یا متخصص تغذیه وزن و توده بدنی خود را کنترل نموده و در صورت احتیاج، از رژیم های غذایی خاص استفاده نمایید.

منبع:ماهنامه نو آور، ش68

منبع: راسخون
انتشار: 13 مهر 1400 بروزرسانی: 13 مهر 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1845

به "آزمایش ضروری برای خانم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش ضروری برای خانم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید