آخرین شرایط بازار املاک نیمه جنوبی تهران

به گزارش مجله اندیشه، بازار خرید و فروش مسکن در نیمه جنوبی پایتخت طی ماه های گذشته همزمان با کاهش ریسک های مالی و غیرمالی آنالیز شد.

آخرین شرایط بازار املاک نیمه جنوبی تهران

به گزارش دنیای اقتصاد، تحقیقات میدانی از شرایط معاملات آپارتمان در نیمه جنوبی نشان می دهد، تقاضا برای خرید و فروش در این مناطق نسبتا بیش از مناطق نیمه شمالی پایتخت است. بازار مسکن از ابتدای سال جاری با جولان بعضی فروشندگان روبرو بود؛ به این ترتیب که افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن باعث تغییرات قیمتی بعضی فایل های عرضه شده از سوی فروشندگان شده بود. یعنی تغییرات قیمتی باعث افزایش نرخ از سوی بعضی فروشندگان شد؛ به گفته بعضی واسطه های ملکی بعضی فروشندگان حتی به صورت هفتگی قیمت پیشنهادی ملک خود را به نسبت تورم انتظاری افزایش می دادند.

اما طی سه ماه گذشته که بازار مسکن بر اساس گزارش های رسمی تا حدودی با تثبیت قیمتی روبرو شده، واکنش خریداران و فروشندگان در بازار مسکن هم تغییر نموده به گونه ای که در حال حاضر هر دو بازیگر نقل و انتقال بازار مسکن یعنی خریدار و فروشنده وارد بازار شده اند.

بعضی واسطه های ملکی فعال در مناطق نیمه جنوبی شهر تهران با تایید این موضوع معتقدند:هر چند فقط بعضی از مراجعات از سوی خریداران، به فروش قطعی منتج می گردد، اما کاهش قیمت مسکن باعث افزایش مراجعه برای خرید مسکن شده است؛ به گفته آن ها حتی تعداد فروشنده در بازار نیز نسبت به ماه های گذشته افزایش داشته است.

گزارش های میدانی نیز حاکی از آن است که در این مقطع بعضی فروشندگان با ارائه تخفیف هایی در قیمت های پیشنهادی خود در جست وجوی خریدار هستند.

در عین حال آنالیز بازار خرید و فروش در مناطق نیمه جنوبی پایتخت از افت قیمت در این مناطق حکایت دارد. بعضی بنگاه های معاملاتی قدیمی در محلات مختلف مناطق جنوبی تهران در مصاحبه با دنیای اقتصاد بر این باورند که بازار مسکن طی دو ماه گذشته با کاهش قیمت روبرو بوده و خریداران در بازار با امید به تداوم کاهش قیمت ها تمایلی به خرید ندارند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1520

به "آخرین شرایط بازار املاک نیمه جنوبی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط بازار املاک نیمه جنوبی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید