7 نوشیدنی شبانه برای کاهش وزن

به گزارش مجله اندیشه، وب سایت عصر ایران: به گفته کارشناسان، خواب ناکافی با افزایش وزن، نوسانان هورمونی، گرسنگی در روز بعد، و مسائل مرتبط با قند و انسولین خون پیوند خورده است.

7 نوشیدنی شبانه برای کاهش وزن

یکی از مواردی که باید برای بهبود شرایط خواب خود مد نظر قرار دهید توجه به خوراکی هایی است که پیش از رفتن به تختخواب مصرف می کنید. در شرایطی که احتمالا می دانید مصرف کافئین و قند نزدیک به زمان خواب می تواند در آن اختلال ایجاد کند، بعضی مواد مغذی دیگر می توانند به خواب با کیفیت بیشتر، عضله سازی، بهبود پایداری قند خون و چربی سوزی یاری نمایند.

در ادامه با چند نوشیدنی که شب ها می توانید برای یاری به کاهش وزن مصرف کنید، بیشتر آشنا می شویم.

شیر

یک لیوان شیر (گرم یا ولرم) به لطف محتوای تریپتوفان و کلسیم خود می تواند به خواب بهتر و راحت تر یاری کند. خواب بیشتر و با کیفیت می تواند به معنای هوس های غذایی کمتر در روز بعد باشد. همچنین، شیر حاوی پروتئین است که از رشد و تقویت عضلات پشتیبانی می نماید.

آب انگور

نوشیدن یک لیوان کوچک آب انگور 100 درصد خالص پیش از خواب ممکن است به خواب بهتر و چربی سوزی طی این مدت یاری کند.

پژوهشی که در نشریه Cell Reports منتشر شد، نشان داد که ترشح انسولین در شب (ناشی از مصرف کربوهیدرات های ساده مانند آبمیوه) ریتم های شبانه روزی بدن را تنظیم می نماید.

مطالعه ای دیگر که در سال 2015 در نشریه International Journal of Obesity منتشر شد، نشان داد که رزوراترول (Resveratrol)، آنتی اکسیدانی موجود در انگور، چربی سفید ذخیره نماینده کالری را به چربی قهوه ای کالری سوز تبدیل می نماید.

چای بابونه

یک لیوان یا فنجان چای بابونه گرم می تواند سطوح گلیسین در بدن را افزایش می دهد. این انتقال دهنده عصبی به آرامش اعصاب یاری نموده و به عنوان یک آرام بخش عمل می نماید.

همچنین، چای بابونه دمای بخش مرکزی بدن را افزایش می دهد، از این رو، بدن برای کاهش دمای خود وارد عمل شده و این شرایط می تواند به خواب رفتن را تسهیل کند. افزون بر این، چای بابونه به کنترل بهتر قند خون و کاهش وزن یاری می نماید. اطمینان حاصل کنید که هرگونه چای مصرفی شما پیش از خواب فاقد کافئین باشد.

کفیر

کفیر که از تخمیر شیر به دست می آید، یک نوشیدنی سرشار از پروبیوتیک است و می تواند به افزایش سطوح باکتری های خوب در روده بزرگ، بهبود گوارش، و جذب موثرتر ویتامین ها و مواد معدنی یاری کند.

پژوهشی که در نشریه the British Journal of Sports Medicine منتشر شد، نشان داد که کفیر با بهبود شرایط خواب و عملکرد ورزشی نیز پیوند خورده است.

شیک پروتئین سویا

سویا، به شکل شیر یا پودر پروتئین، اسید آمینه تریپتوفان را در اختیار بدن شما قرار می دهد.

بنابر پژوهشی که توسط دانشگاه بیرمنگام انجام شد، تریپتوفان می تواند به عنوان یک پیش ماده برای فراوری ملاتونین، هورمون خواب، عمل کند. جدا از یاری به خواب راحت تر و با کیفیت بیشتر، تریپتوفان سطوح کورتیزول را نیز کاهش داده که به مبارزه با چربی شکم یاری می نماید.

برای کسب بهترین نتایج می توانید مقدای ماست یونانی را در شیک پروتئین خود ترکیب کنید. ماست یونانی حاوی پروتئین کازئین است که به ریکاوری بهتر پس از ورزش و پشتیبانی از عضلات یاری می نماید.

آب

نوشیدن آب با دریافت کالری همراه نیست و زمانی که موضوع کاهش وزن مطرح است، این شرایط همیشه مفید خواهد بود. نتایج یک مطالعه نشان داد که نوشیدن آب می تواند به افزایش کیفیت خواب و خواب آلودگی کمتر در طول روز مرتبط باشد. خواب کافی و با کیفیت می تواند به کاهش وزن نیز یاری کند.

البته در مصرف آب پیش از خواب نباید زیاده روی کنید، زیرا این کار به معنای احتیاج به دفع ادرار بیشتر خواهد بود. پس بدن خود را در طول روز هیدراته نگه داشته و مقادیر معقول از آب را پیش از خواب مصرف کنید.

شیک پروتئین کازئین

مصرف پروتئین پیش از خواب - اگر در طول روز ورزش نموده اید - می تواند به بازسازی عضلات هنگام خواب یاری کند. بازسازی عضلات موجب افزایش قدرت آن ها می گردد. هرچه عضله بیشتری داشته باشید، بدن شما به طور طبیعی کالری بیشتری در طول روز می سوزاند. در این شرایط بدن شما نسبت به افرادی که از میزان چربی بیشتری برخوردار هستند، کالری ها را سریع تر می سوزاند.

اما بازسازی ماهیچه ها طی شب به سطح اسید آمینه های موجود بستگی دارد. طی یک مطالعه که در نشریه Nutrients منتشر شد، شرکت نمایندگان به دو گروه تقسیم شده و پیش از خواب، یک گروه نوشیدنی پروتئینی و گروه دیگر دارونما دریافت کردند. نرخ سنتز پروتئین در گروهی که شیک پروتئینی دریافت نموده بودند، نسبت به گروه دیگر حدود 22 درصد بیشتر بود. همچنین، به نظر می رسد پروتئین کازئین ممکن است مفیدتر از پروتئین وی باشد، زیرا آرام تر گوارش می گردد، از این رو، بدن برای مدت زمان طولانی تری به آن دسترسی دارد. با این وجود، برای ارائه نتایج قطعی به پژوهش های بیشتری در این زمینه احتیاج است.

منبع: زندگی امروز
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 419

به "7 نوشیدنی شبانه برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 نوشیدنی شبانه برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید